1. 1.
    tıp okumanın tek iyi yanı. tecrüben yok diye asgari ücret verilen mühendisleri düşününce fena sayılmaz.
    1 -3 ... orantisiz zeka 3
  2. 2.
    az bile, okuldan çıkan çaylaktır kendini gelştirmesi için çok kitap alması gerekir kalın kalın, çok konferansa seminere gitmesi gerekir.
    3 -7 ... monk of monkmountain
  3. 3.
    okuldan otuzlarında çıkıyorsun zaten. o yaşta asistan maaşı olmaz ya.
    4 -1 ... scorpioraptor
  4. 4.
    Adam kendini muhendisle kiyasliyor amk. Mekanikle kiyaslaman lazim olum!
    Sen araba calisirken tamirat yapiyorsun. Kalp cerrahi sanki orospu cocugu. Antibiyotik yaz gonder.
    5 -1 ... ruut altmis alti
  5. 5.
    Tıp fakültesinden mezun olup 10 bin maas almak hayal onda bi anlasalim.Tus'u ilk senede kazanmak çok zor.Hadi kazandin diyelim mecburi hizmetiydi atanmandı 1 seneyi buluyor neredeyse.O bir senede alacağın max maas 7k.O bile çoğu yerde yok.

Hak ediyorlar mı evet sonuna kadar hak ediyorlar.Gidin bir gününüzü devlet hastanesi acilinde geçirin hak edip hak etmediklerini anlarsınız.
    3 -4 ... one last chance
  6. 6.
    10 bin almak için mola bile vermeden hasta bakanlar var malesef. Evlilik öncesi para lazım diye bir hasta çıkmadan bir diğerini alıyor yeni mezun bir doktor. Yani sağlığımızı emanet ettiğimiz kişilerin çoğunun gözünde yürüyen bankamatikten farkımız yok.
    5 ... yazar kasa cok yazar
  7. 7.
    sürekli mesleğinden şikayet edip, o kadar emek verdim bu gelir az diye dertlenip mutsuz olan hekim olmak yerine üçte bir gelir ile mühendis-işletmeci olan bir çok insan tanıdım.
    2 ... ateori
  8. 8.
    Ferhat guzel o kadar alıyo mu la?
    ... adventurous
  9. 9.
    yalan dolan haber aktarmayın.

arkadaşımın çocuğu yaklaşık çok iyi bir puanla bitirdi ve hemen tercih ettiği şehir ve hastaneye atandı ..

yaklaşık 3600 lira maaş alıyor yalnız döner sermayeden belirli bir ek para alıyorlar , ancak o ek para maaşı o sormadım ama 500-6000 liraya yükselebilir.

sağlık ocaklarında bu rakam yani döner sermayeden daha az bir para geliri var. o da pratisyen doktorun geliri ancak 5000 liraya geliyor.
    tabi bu rakam büyük şehir sağlık ocakları köylerde ve kasabalarda daha az.
    yani ne kadar hasta o kadar para.

olay müşteri- esnaf ilişkisine dönmüş. ekleyeyim hastanede çalışan arkadaşımın çocuğu doktor çok pişman doktor olduğuna diğeri sağlık ocağında olan memnun gibi.

yani yeni mezun doktorlar ancak 5000 civarı ve biraz üstü bir maaşa çalışıyorlar.

özel hastanelerde ise iyi maaş almanız için çok iyi bir hekim olmanız gerekiyor yoksa rezil bir maaş .
    maaş yazdım maaş yok. fatura karşılığı götürü hizmet. buna kendi hemşiresi dahil.

herkes gibi doktorlarda sürünüyor.
    3 -3 ... baris hemen simdi
  10. 10.
    insanlarını maaşlarını ne yapacaksınız.
    sen de oku çalış çabala 100bin dollar kazan.
    1 ... ruzhan