1. 1.
  iSTANBUL- Söğütlüçeşme-Beylikdüzü arasında hizmet veren metrobüs hattına 2 yeni hat geliyor. Yolcu yoğunluğunu ve duraklarda bekleme süresini azaltmaya yönelik yapılan düzenleme ile yolcular aktarmasız olarak seyahat etmenin kolaylığını yaşayacak.

  Yeni hatlardan biri olan 34 AS hattı Avcılar Kampüs'ten Söğütlüçeşme'ye kadar aktarmasız gidecek. Bir diğer yeni hat ise 34 BZ olacak. Bu hat ise aktarmasız olarak Beylikdüzü ile Zincirlikuyu arasında hizmet verecek ve 37 istasyonu olacak. TÜBiTAK tarafından önerilen ulaşım modelinin ilk aşaması olan uygulama yolcuların algı ve beklentileri gözden geçirilerek devamlılık sağlayacak.

  Araç ve Kilometre Sayısı Arttı
  Yeni hatlar ile birlikte metrobüs sayısı 460’dan 480’e ulaşırken kat ettiği mesafe de 160 bin km’den 180 bin km’ye ulaşmış oldu. Yeni modelin geliştirilmesi ise yolculuk analizleri yapılarak gerçekleştirildi. Yolcuların hangi duraklarda binip, hangi duraklarda indikleri, durakların yoğunlukları ve talepler değerlendirilerek aşamalı bir ulaşım modeline geçiş yapıldı. Modelin ilk aşaması başarılı olursa iETT uzun hat sayısını artıracak.
  (alıntıdır)
  ... kitapsizyazar
 2. 2.
  bariz adaletsizliklerin döndüğü hatlar olmuştur. zaten metrobüs hatları hepten kepazeliklerle doluyken bir de bu adaletsizlikler insanı deli etmektedir. şöyle ki yeni hatlarla birlikte beylikdüzü'nden sögütlüçeşmeye aktarmasız gidecek biri toplamda 55 km yol yapacak ve karşılığında tam yolcu ücreti 3,25 Tl ödeyecek. bendeniz de yenibosna durağından binip sadece 10 km mesafedeki cevizlibağ'a gitmek için 2,60 tl ödemekteyim. fazladan 45 km'nin karşılığı 65 kuruş mudur şimdi? neden mesefalere göre ücret politikası mantıklı bir şekilde uygulanmamış? insanı kötü hissettiren durumlardan biri.
  1 ... son tahlil