bugün

Ak parti sayesinde artık memurlar da milyonluk rezidanslar alabiliyorlar. Geçenlerde bu olaya şahit olmuştuk. Asıl konuya dönecek olursak ben yeni memur oldum ve kaç yıl boyunca para biriktirirsem rezidans alabilirim. Bu konuda beni aydınlatabilecek memur arkadaşlarımız mesaj atarlarsa sevinirim.

Not: bu entry ironi içermektedir.
ataşehir belediye başkanıyla evlenebilirsen ayda 2 tane falan alabiliyorsun.
Normal şartlarda altında neredeyse imkansız bir olaydır ancak rezidans istanbul'da değilde Anadolu da bir yerdeyse gayet mümkündür.
yüZbinlerce lirayı 4 tarafı duvar beton eve gömen memur zihniyetinin yönelttiği sual. Ulan en ucuz rezidans 500 bin tl'den başlıyor. Bu memur zihniyeti kredi çeker, 15 yıl borç ödeyerek o eve sahip olur. Aklı çalışan ve ticaretten anlayan Adam ise o 500 bin tl'yi 1 senede 2'ye katlar. O parayı kazandıktan sonra da en kral evde kirada otururum zaten. Ki şimdi 8 katlı bina yapıyoruz, ailem 1 daireyi bana vereceklerini söylüyor, ben çevirip suratımı bakmıyorum bile. O daireden gelecek 900-1000 TL kira parasını napayım, o dairenin parasıyla ticaret yapmak, iş yapmak varken?