1. 1.
  çalışan için tam bir horror story.

  Kimseleri tanımazsın, yapacağın iş de tam olarak belli değildir. Önündeki bir iş vardır yapsan, acaba beklese miydim dersin. Yapmasan ulan acaba beni mi test ediyorlar diye içine kurt düşer. Gün içinde hem kendinden biraz daha fazlasını vermek istersin hem de yok ulan ağırdan satalım kendimizi de ileride bütün işleri başımıza bırakıp, ezmesinler bizi. dersiniz. Molalar da çok risklidir. Ne zaman çıkacağın, ne zaman döneceğin belirsizdir. Aslında vardır bir yolu düzeni de sen bilmiyorsun işte. Tuvaletin yerini sormaya çekinmeler, su sebilini bulamamalar falan, allahım ne varsa o güne özel başınıza üşüşür. Bu anlattıklarım masa başı sektörün örneklemesiydi. illa ki her sektörün kendine göre zorlukları vardır. Velhasıl yeni işin ilk günü bıçak sırtında, stresle geçer.
  2 -1 ... topuzlu karyola
 2. 2.
  kaygılı olabilir.
  işinizi çok iyi biliyor olabilirsiniz fakat alanı ilk kez görüyorsanız bilmediğinizi kabul edin. sorun. hem de her şeyi.
  ideal olanı zaten yeni işe başlayanlara ortamı tanıtmak oryantasyon eğitimi vermektir.
  yeni iş yeriniz bunu size vermiyor birileri anlatmıyorsa o onların ayıbıdır
  profesyonellikten uzaktır.
  çalışma alanı,odanız, bağlantılı birimler, müdür odası, asistan odası, gerekli telefon numaraları, ofis, wc, dinlenme alanı, acil ihtiyaç alanı, acil telefonu, acil alarmı, yangın tüpü, acil çıkışı, ecza dolabı, su sebili, bitki çayları, kahve makinası, yemekhane aklınıza ne gelirse hepsini sorun öğrenin.
  hayırlı olsun.
  3 ... nanautzin
 3. 3.
  kuaföre çırak olarak girdiğim ilk gün, o diğer çırak kıza hiç bulaşmamam gerekiyomuş ama ben bunu farkettiğimde çok geçti. sonra zaten dizi gibi anlar yaşattı bana, yok boyaya farklı renk katmak, şampuan kutularının içine farklısından doldurmak. müşterilerin de benim de hayatımı kararttı sonradan sevgili yaptı kendine onla gezcem diye işi bıraktı da mahallemizin hanımları kurtuldu, bunun farkında olmasalar bile.
  4 -1 ... serserirapunzel
 4. 4.
  Ahahaha hoşgeldin piç!
  Git fotokopi çek lan piç ahaha.
  Çömez piç!
  içsesleri ile size ufak ricalar eşliğinde iş kitlerler.
  1 ... hakan yavas