1. 1.
  reisimizin turancılık(!) vizyonudur...

  yeni havalimanının açılışına en çok sevinenlerden biri de bulgarlar.
  çünkü biliyorsunuz ki bulgarlar aslında türktü ama hristiyan olup sonradan slavlaştılar, şimdi açılan yeni havalimanıyla yeniden özlerine dönecekler...
  tabi ki traş bu kısım.

  neyse,
  bulgarlar neden memnun?
  bulgarlar bu 3. havalimanının açılışından memnunlar çünkü bulgaristan devleti bu havalimanı sayesinde şimdiye dek bütçelerinde hiç olmayan bir gelire kavuşacaklar.

  şimdi antalya'dan kalkıp istanbul'daki yeni havalimanına inecek bir iç hat uçağımız, 3. havalimanına inebilmesi için bir müddet bulgaristan hava sahasını kullanmak durumunda kalacak.
  bulgaristan hava sahasını kullanacağı için de bulgar hükümetine para ödemek zorunda kalacak.

  dolayısıyla, antalya'dan, izmir'den, trabzon'dan, erzurum'dan istanbul'a gidecek her vatandaşımız farkında olmadan ufak bir meblağ da olsa bulgaristan'a hava sahası kullanım kirası ödemek durumunda kalacak.

  peki neden böyle olacak?
  çünkü 3. havalimanını inşa edenler, havalimanı pistlerinden öncelikle kuzey-güney doğrultusunda iniş kalkış yapılan pistleri inşa ettiler, doğu-batı doğrultusunda iniş kalkış yapılan pistlerin inşaası ise halen sürüyor, ne zaman biteceği meçhul.
  dolayısıyla uçaklar hem iniş, hem kalkışlarda mevcut pistleri kullanacakları için, bir süre bulgaristan hava sahasına girmek durumunda kalacaklar, eh adamların hava sahasına girince de para ödemek zorunda kalacağız. bu parayı da mehmet cengiz ödeyecek değil herhalde dimi?

  işte bulgaristan bu yüzden pek bir sevindi 3. havalimanının açılmasına.
  bulgar milletvekili hristo stoickov şöyle bir açıklama yapmış; "valla biz de neden böyle yaptılar anlamadık, bu adeta komşunun bize bir hediyesi gibi, teşekkürler türkiye, teşekkürler reis..."

  işte böyle.
  dünyanın kıskandığı(!) havalimanı yapıp iç hat seferlerinde başka ülkeye hava sahası kirası ödeyecek tek ülke olma onurunu da yaşattı bize reisimiz.
  sağolsun.
  bakalım daha neler yaşatacak?
  29 -5 ... tengir budun
 2. 2.
  valla ne yalan söyleyim ben sadece dış hat uçuşlarda bulgar hava sahası kullanılıyor biliyordum. her uçağın kullanması gerçekten çok zekice.
  5 -1 ... serdarsl06
 3. 3.
  https://www.sozcu.com.tr/...i-borc-kazigi-mi-2708904/
  1 -1 ... noxeca
 4. 4.
  türkiye ab'ye giremedi ama reis sayesinde artık siirt'ten kalkıp, istanbul'a gidecek uçak yolcusu bile schengen hava sahasına girip, vizesiz avrupa hayalini gerçekleştirmiş olacaktır.

  reis daha size ne yapsın pis nankörler sizi?
  4 -3 ... petrauskas
 5. 5.
  Köprü yaparlar geçen olmaz zarar eder öyle bir anlaşma da yaparlar ki parası milletten çıkar

  Havalimanı yaparlar yine olan bize olur buna da kota konuşuluyormuş

  illallah ettim ben artık. nedir bu ülkeden yakındığımız?

  Havalimanı da havalimanı. Yahu gitmiş Bayburt'a bile havalimanı açmışlar. Kim gider Bayburt'a?

  Öyle bir yerine bir havalimanı yaptılar ki yine yapmasaydınız daha iyiydik dedirttiler. Bıktık gerçekten bıktık.

  Ülkede bir kesim var her şeye alkış tutuyor. Ooo havalimanı var çok da büyükmüş yaşasın. Lan büyük de ne işe yarar büyük olması? Büyük diye gelip millet içinde mi gezecek? Oh çok güzelmiş biraz da ben uçayım mı diyecek Türkiye'ye gelip?

  Delirmemek elde değil.
  5 -2 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  Bu nasıl bir psikoloji dediğim durum.

  Bence ağır psikolojik vakalar var ve bunun sebebi de reis gibi duruyor reis kemalist ve CHP'lilelerin baya psikolojisini bozmuş anlaşılan

  Gerek sözcü denen tuvalet kağıdındaki gerekse malum girilerdeki tutarsızlıkları ve saçmalıkları saymaya kalksam cehalet ve aptallık uğruna 1 saatimi harcamış olacağım üstelik karşıdaki kişikerde söyleceklerimi anlayacak bir organ yok bu yüzden ne gerek var diyorum .
  1 -7 ... isminiunutanadam
 7. 7.
  Bu alanda tahminen dünyada tek olan havaalanıdır.
  1 -1 ... paganviodio
 8. 8.
  (bkz: hava parası)

  tam karşılığı bu olsa gerek. umarım en kısa zamanda tüm pistlerimiz açılır ve ödeme yapmak zorunda kalmayız eğer böyle bir şey gerçekten varsa.
  3 ... hergele kutay
 9. 9.
  vatandaşın cebinden gidecek. reisin pipisinde mi aga.
  yap işlet devretin amacı bu değil mi?
  yapıyı taşore edip vatandaşı söğüşlemek ve vatandaşın parasıyla yine vatandaşa hava atmak.
  insanın midesi bulanıyor düşündükçe.
  2 -1 ... kafam bir milyon
 10. 10.
  (bkz: kendi başlığını uplayan ezik)
  -2 ... r00kie