bugün

-selam
+selam
-siz 4. nesidiniz di mi
+evet yeniyim daha *
-hmm ben moderasyon ekibindenim
+öylemiii ne güzel:)
-bi sorun olursa bana ve........ ' e sorabilirsin
+pekala olursa iletirim
-yanlız bi de aktivasyon için şifrenizi bana söylemeniz lazım
+neden anlamadım? :s
-canım sözlük olayları işte yazarlığın onaylanması falan.
+hmm peki vereyim o zman 01031960
-tamam. görüşürüz sonra.
+anlamadım.
-anlarsın yakında ahahaha.
+hala anlamadım..
-şimdi anlıyacaksın
-nihahaha malakkk düştün di mi nihahaha. *
(bkz: oryantasyon)
(bkz: dolan gel)
dolandırıcı yazar:+
saf yeni gelmiş çaylak:-

+abi ben bu sözlüğü yıktıracam ya.
-nie abi ne güzel duruyor ne zararı var.
+ya abi canım sıkıldı, yıktırıcam.
-ya bi git manyakmısın nesin??
+valla ya yıktırıyım gitsin.
-ulan yıktıracağına birine sat.
+kim alır abi bu döküntü sözlüğü(ayak yapıyor şerro)
-abi ne kadar istiyorsun ki??
+abi ne biliyim 500 ytl falan
-tamam alıyom.
+verdim gitti.
-harbi mi
+valla bak
-heyooo benimde sözlüğüm var artık ben de ssg gibin olacam.
sülün osman'in sözlük yazari olmasi ile köyünden yeni gelmiş olan saf yazara peynir ekmek satarmiş gibi satmasi ile olusacabilecek eylemdir. aslinda galata kulesini satmaktan bir farki yoktur bu eylemin.

saf yazar elinde bağlamasi ile buyuk umutlarla sozluge girer. july4th'un yazar oldun mesaji ile vizeyi almiştir güc bela. sözlükte söyle bir dolasir, hayran hayran izler basliklari entryleri. agzi beş karis acik olarak. hayal kurmaya baslar buraya sahip olabilirim diye. işte o sirada sülün osman yaklasir. selamin aleykum maleykum selamdan sonra tanisirlar. yillarin vermiş oldugu uckagitci icgüdüsü ile sülün osman karsisindakinin kekin teki oldugunu anlamiştir. avina usulca dereden tepeden konusarak yaklasan bir av hayvani gibidir. ve o soruyu sorar 'ruhunu bana satarmisin', pardon yalnis oldu 'bu sözlüge sahip olmak istermisin?' diye.

saf ve temiz yazar süpheyle bakar ona cünkü sözlügün sahibi zall'dir. ve suphesini safdillikle dile getirir:

- ama bu sözlügün sahibi zall.
- zall benim arkadasimdir, sıkıstıgı vakit ona borc verdim ve oda bana sozlukten hisse verdi. 4'Te bir payini. ama bende sıkıstım ve borc bulamiyorum. zall'da da para yok. senin gibi mert arkadasi gorunce bari iyi birisine gitsin dedim.

yeni yazarin yuzune ferahlik gelir. bunu farkeden sulun osman dramatik bir tarzda

- sorar kaç para verirsin?

yeni yazarin cebinde yuklu bir miktar vardir. koyunde sattiği tarlasinin parasidir. birde kefenlik için ayirdiği ic donuna dikili kesedeki altinlar.

- hele sen söyle mal sahabi sensin.

- 10.000 ver anlasalim.

- cih olmaz 3500 veririm.

- arkadas koydugun parayi 2 ayda kazanirsin burda, hadi senin güzel hatrin için 9000 olsun.

- cih 3750 veririm.

- yapma etme eyleme arkadas hasta cocugumu hastaneye yatirmak için yapiyorum bu işi yoksa manyak miyim ben altin yumurtlayan tavugu keseyim.

- madem oyle 5000 olsun yoksa bir gayme fazla vermem.

- 7000 diyelim olsun bitsin bu iş.

- yaw sana birsey soracam burda umumhane nirde?

- aha surasi ... sırayi dondun mu karsina cikar, parkeli dik bir yokus.

- 6000'le anlasalim bitsin bu iş.

- tamam ulan canima okudum sen antlastik gitti.

iste kekimiz boyle kaziklanir. bundan sonra olanlar ise trajedidir.

yeni yazar sözlüğün sahibi oldugundan dolayi kollarin kaz kanati gib acarak yedi koyun agasi gibi dolanir.

ammavelakin bu ruya bir gün elbette biter.

- x mod: ya biri bana maraba dedi ne demek bu? birde firca atti üzerine.
- y mod: sülün osman'in magdurudur. ses etme simdilik. sevinsin garip.

günler gecer:

- x mod: basima bela oldu bu yahu.
- y mod: sunu yaz, seni kaziklamişlar. olayi izah et.
- x mod: yazdim anlamiyor iste dangalak.
- y mod: sil gitsin o zaman.

yeni gelen yazar silik yediği zaman anlar tokati yediğini. önce kabul edemez. burasi istanbul değil münih münih ilyas salman vari bir atraksiyona girmiştir ama nafile.
sülün osman alemlerdedir. nesrin topkapiya para yapistirir. yeni yazar ise göz yaslarini içine akitir. don domalak bu acimasiz sehirde kalmiştir. göz yaslari kaldirima düser. elde kalir hüzün....

işte hazin bir şekilde biter bu macera. * *
güncel Önemli Başlıklar