bugün

her yeni yıl arifesinde ''bu sene mutluluk, huzur, barış getirsin'' diye edebiyat yapan ve buna ciddi ciddi inanan hayalperesttir.

yeni yıldan bir şey beklemeyin derim çünkü olmayacak. yani bir farkı yok birinin sonu 8'di, şimdi 9 oldu, yarın 10 olacak daha sonra da 11 olacak...

bir sayı değişikliği için iyilik, güzellik, rerörerö diye saydırmak mantıklı mı?
(bkz: pollyanna)
biraz da akışına bırak bazı şeyleri be insan. yeni yıl güzel olacak diye kasmasan belki bazı şeyler daha iyi olacak.
bari hayallerine dokunulmasın temennisinde bulunduğum insandır.
Hayallerini gerçekleştirecek bir yer var mı bildiğin? Reklam sloganı gibi oldu ama hayal insanı olmak güzel.
aslında pollyanna falan değildir sadece bir yıl boyunca gerçekleşmesini beklediği ve bu konuda umut beslediği bazı şeylerin -ki bu dünya barışı da olabilir- gerçekleşmemesi sonucunda bu umutlara sil baştan koskoca bir yıl daha süre tanıyan, realistliğin umutlanmama, hiç bir şey arzu etmeme olmadığını bilen ve bunları yazdığım için ben olduğum zannedileceği halde ben olmayan insandır.
ben yeni yıldan birşey beklemiyorum, o kadar dik duruyorum ki hayata karşı, yeni yıl benden birşeyler medet umsun bu sene.
her yılın aralık ayının son haftasında ortaya çıkarlar.
Her yılbasi piyango hayali kurarim, cikmayacagini bilerek.
Hayal kurmanın insanı mutlu ettiğinin bilincinde olan insandır. Çünkü hayal kuramadığında ölür insan.
her yıl kendimi bu yıl daha güzel geçebilir diye avutup daha da kötüye giden olaylar karşısında üzülüyorum.
kendince bir temennisi olan insandır.
kendi ütopya sında yaşayan insandır hayat ne zaman güzellik yaptı ki yeni yılda yapsın.
Umut fakirin ekmeği, ye memet ye...