bugün

farzı misal diyelimki bir yaradan var ve muhammed'den sonra bir peygamber daha gönderecek.

bu kesinlikle ya çinli yahut hintli falan olurdu. sebeplerine gelecek olursak ;

şu devirde hangi milletten biri çıkıp ben peygamberim dese herkes önce bi bsg der. ama budist yahut çok tanrılı ilkel bir dine mensup bir milletten gök tanrı peygamberi çıkması herkes için şaşırtıcı olur. ters pisikoloji. zaten islamın doğuşu da putperest bir kavmin içinden olmuştur.

ikinci sebep nufus. çinliler ve hintliler karınca gibi çoğalan ve nufusları anasının amı kadar olan milletler.

ayrıca bu iki millet te dinlerine ve kutsal degerlerine gönülden bağlılar. bu iki etken bir dinin yayılmasında en büyük yardımcıdır. yani budist olan bir halkın asırlardır gönülden bağlı oldukları dini bırakıp bu peygambere inanmaya başlaması bir çok kişi için ikna edici bir örnek olacaktır. önce kendi insanlarını inandır ondan sonra dünyayı.

muhtemelen kutsal kitapta çince olurdu ozaman ...

not: bir an empati yaptım kendimi tanrının yerine koydum. ben olsam kesin böyle yapardım mesela.
IQ seviyesi sıfır olan şahısların gülüp, eğleneceği ve mantık yürüteceği yazar saçmasıdır.
--spoiler--
farzı misal diyelimki bir yaradan var v
--spoiler--

(bkz: mal mısın evladım sen)
(bkz: nasıl ayırt edeceğiz lan)
--spoiler--
tut ki varsay ve diyelim ki farzı misal bir yaradan olduğunu hayal et
--spoiler--

tam bir beyin amcıklaması.
son peygamberim hz muhammed olduğunu öğrenmeden hemen önce hazırlanmış gerçek.

--spoiler--
kendimi tanrının yerine koydum.
--spoiler--

biz seni bir yerlere koyamadık.
(bkz: bambaşkaymışsın)
(bkz: dikkat çekme isteği çeken orospu çocuğu)
(bkz: ahirette göte sabunsuz girecek entryler)