1. 1.
    bir türlü anlam veremedigim merakdir..

özelikle kız kapaliysa 1,5 yıl içinde ya çocuk doğurmuş yada karnı burnunda hamile..

kardeşim bu ne merak anlamıyorum.
    dur bir hele , birbirinizi tanıyın sevgiyi paylasin daha ilk yılda çocuk mu yapılır

ondan sonra da anlasamiyorlar 5 6 sene sonra boşanıyorlar çocuk 3 4 yaşında ana ayrı baba ayri..

allah prezervatif diye bir şey yaratmış madem cinsellik istiyorsun tak prezervatifi yapin işinizi tatmin olun sonrasina bakin

haa 2 tarafta tam olarak hazırsa da yapacak bir şey yok normal ilişkiye girin çocukta doğsun anali babalı büyüsün.
    12 -1 ... diablo1987
  2. 2.
    Eğer çocuk olmazsa boşanma süresi 5 6 yılda 1 2 yıla düşeceğini bilirler. Uzatmalara oynamak içindir.

En mantıklı sebep ise hayatlarındaki tek amacın evlenmek çocuk yapmaktan ibaret olması. Kazara olduysa başka tabii..
    1 ... baharhavasi
  3. 3.
    gayet doğal bir meraktır insan çoluk çocuk sahibi olmak neslini devam ettirmek ister.
    -4 ... huluku tanhu
  4. 4.
    Bunu ben de anlayamıyorum. Arkadaşlarımın hepsi böyle yaptı mesela. Hele bir dur aynı eve girmişsin her ne kadar sevgililik süreci yaşamışsan da o süreç farklıdır aynı evde yaşamak çok başkadır anlaşabiliyormusunuz bir bakmak lazım. Hem birlikte gezin tozun cicim aylarının keyfini çıkarın. Ben zaten hiç anlamıyorum bu çocuk delisi olanları ama tabii kendi seçimleri ne diyelim.
    2 ... hepbirsonbahar
  5. 5.
    Günümüzde evlilik yaşının çok yukarılara çıkmasıyla görünen durum. Kadın zaten evlendiğinde geliyor 27 sine. 30 dan sonra çocuk yapılmasının sağlık riskleri var sonuçta. Vakti geçmeden çocuğu yapalım diyorlar. Onun yerine vaktinde evlenseydiniz ya?
    1 -2 ... yazar x
  6. 6.
    Üstün genlerini aktaramazlarsa ölürler ayrıca kraliyet torun beklerken.
    ... chesarasara
  7. 7.
    evlilik mantıken cocuk icin olmasi gerektigine gore dogru bir eylem bence.
    -1 ... kararsiz smiley
  8. 8.
    yeni evlilerden kasıt görücü usulü vs ise tamam ama yıllarca "çıkıp" sonra evlenen insanlar aslında yıllardır evli gibiler. bazıları sırf çocuk için evleniyor ya da bunca yıl çıktık ayrılırsak yani evlenmezsek sonrası felaket olur diye düşünüyorlar.
    ... sassanach
  9. 9.
    Bu çocuk sahibi olanlara duyulan nefret nedir anlamıyorum. insanların çocuk sahibi olmalari annelik, babalik duygusunu tatmalari en doğal hakları. Zaten şehir hayatında yaşayan orta halli ailelerin yaptığı cocuk maksimum iki. Bu da sizi hic ilgilendirmez. çocuk yapmak bu kadar kötü bir şeyse gidin babanızın yakasına yapışıp niye kondom kullanmadın lan diye hesap sorun. Ayrıca çocuk yapma hayatını yaşa diyen tipleride anlamıyorum çocuk yapmadan önce sanki mükkemel hayatınız var da çocuk yapınca mi hayatınızı yaşayamıyorsunuz? 22 maksimum 25 yasından sonra zaten is hayati başlıyor hayat kısır döngüye dönüyor. Günümüzde çocuk yapanların bir çoğu gelmiş 27 ve üstü yaşa o yaşa kadar gençliğini yaşamıştır zaten artik orta yasa girerken düzenli hayat, eş ve çocuk sahibi olmak istemesi gayet doğal.

Son olarak bir de çocuk sahibi olmayı küçümseyen tipler sonra kendileri evlenip cocuk sahibi oluyor daha dun çocuk sahibi olmak ne ya derken bir bakmışsın her gün sosyal medyada picinin fotoğraflarını paylaşıyor böyle de yanar dönerler.
    2 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  10. 10.
    Onu bilmem ama bu zamanda prezervatif kullanmak saçma. Bazı şeyler tam uyuşma sağlamaz ise o ilişki çok büyük sorunlar çıkarır.
    Kondom genellikle kendini bazı şeylerden korumak amaçlıdır
    1 ... promer