bugün

Yıkatıp kullanılır. Sıfırdan farksız olan ürünler var uygun fiyata. Zaten bir süre sonra hepsinin modası geçiyor. Ser üstüne bir örtü kullan seni zora sokacaksa. Milletin ağzına bakmayın, huzurunuz olduktan sonra ikinci üçüncü ne fark eder.? Borç ödemek daha zor. Düzlüğe çıktıktan sonra her şeyin iyisini alırsınız istediğiniz gibi bu kadar basit.
Başkalarının kullandığı eşya içime sinmezdi. Çok pahalı olmadan da sıfır eşya alabilirsiniz.
ikinci el eğer çok kötü değilse, kullanılır alınır yapılır. Ancak ancak spotçudan sıfır çıkmış marka olmayan eşyalar alınır. Benim arkadaşıma 15 bine ev dizdik. Normalde marka olsaydı bu fiyat sadece oturma odası yatak odası için bile az kalıyor.

Durumunuz çok iyi olursa yarı fiyata sat daha iyisini al.
yarın boşanırken nafakayı neyle ödeyecen?
yorumlara bakıyorum da. başkalarınin kullandığı kaşarlarla evlenmek icinize siniyor da eşyaları kullanmak mı içinize sinmiyor? karıma kullandırmam diyor allah allah. ulan karıni kullanan kullanmış zamanında zaten.
günümüz bir türk kızı bu duruma nasıl ikna edilebildi hayretler içerisindeyim.

allahım mutluluğunuzu bozmasın.
düğün takı merasiminden bir kesit;
- letgo dan bir burma bilezik.
Olmayacak olandır.

Kadın bunu kabul etmez, o etse anası danası etmez. Bura türkiye kardeş, olmaz o iş.

(bkz: bir kere evleniyorum şımarıklığı)
ikinci ele karşı değilim ama özellikle beyaz eşya için sıfır olması daha sağlıklı. az kullanılmış ikinci eller de tercih edilebilir. çok masraf edilmeyecek şekilde ikinci ellere yönelmekte sakınca yok.

ama bence odaları parça parça minimal şekilde sıfır eşya ile donatmak daha mantıklı. atıyorum ilk etapta adam gibi yemek masası sandalye masrafı etmeyip yer sofrası kullanılabilir yemek için, kucak sehpası da olur. imkan olunca değiştirilecek uyduruk bir masa sandalye takımı da olabilir. oturma odası için koltuk yerine yer minderi yaptırılabilir.
Sakın yapma....yapmâaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

ilk kavgada başına kakar..ömrün ziyan olur..
kafa kafaya verdikten sonra evin içinde eşya imalathanesi bile kurulabilir. eşyanızı beğenmeyen gelmesin. "biz böyleyiz, yerseniz" diye kapıya poster asıp kimseden çekinmediğinizi de ilan edin.
Hiç bir kız bunu kabul etmez o yüzden inandırıcı gelmedi.
ev tutarken evin eski olmamasına dikkat eden gelinler var demek istediğim başlık.
+aşkım burası güzel mi bak ev geniş şuraya yakın buraya yakın
-hmm aşkım ama ev eski....
Mantıklı olan hareket tir. Tertemiz yıkayıp mis gibi kullanırsınız. Şu meşhur ikinci el sitede gayet güzel ürünler var. Değerlendirebilirsiniz.
Sana da karına da helal olsun. Bravo, çoğu kişi ve ailesi bu olgunluğu gösteremiyor.

Mutluluk eşyadan çok daha önemli, zamanla değiştirir, her şeyin en güzelini alırsınız.
evli değilim ama gerçekten evli yada bu yolculukta olan sevgili arkadaşların Allah yardımcınız olsun diyorum bence mantıklı bir hareket olduğunu düşünüyorum sonuçta herşey para :/
sıfır eve sıfır mobilyalarla girip evliliğin seneyi devriyesinde boşanmaktansa, 2. el eşya ile evlenip eli bollaştıkça eşyayı yenileyerek evliliğinin ömrünü uzatan ve borç girdabına evliliğini kurban vermek istemeyen akıllı çift hareketi.
şartlar gerektiriyorsa neden olmasın. hem bazı ikinci eşyalar sıfır ayarında. fiyatları da yarı yarıya farkediyor. eşya meşya hikaye evi ev yapan o evdeki insanlar ve huzur. haa ama isterim sıfır döşemek. allah herkese imkan versin de dilediğince yapsınlar inşallah.
Şimdiki kızlar istemez. Gözünüzü toprak doyursun.