bugün

bebek görmeye giden insanlarda hasıl olan zorundalıktır.

sırf ana-babaya benzetseler yine iyi, ulan minnacık yavruyu benzetmedikleri kişi kalmaz bu dünyada.
bir arkadaşımla başka bir arkadaşımın yeni doğmuş bebeğini görmeye gittik, bebeği getirdi babası, kırmızı bir bebek. ben kimseye benzetmedim tabii ki, ama arkadaşım kız çocuğunu fatih sultan mehmet e benzetmezmi!
allah belanı versin ferhat!* o günden sonra nadiren görüşüyoruz. bu da böyle bir anımdır..
oğlumu, özellikle eşimin ailesinin sürekli olarak kendilerine benzetmeye çalışmasından dolayı neredeyse beni çıldırtacak olan iğrenç durum.
adam bambaşka bir varlık işte, herkesten almış birşeyler, ne zorluyorsun?
amanın amanın ceyda'cım ne tatlı bir bebek bu.
- kulaklara bak aynı babası
- ay ay ay yerim ben o burnunu aynı babası
- ay gözlere bak tıpkısının aynısı.
- ohaa pipiye bak. babasına hiç çekmemiş.

* ne diyon sen serap ya?
- sjdkfsrsk
çocuk sarışın doğmuştur, annesi ise esmerdir.

- ayşe bu çocuk aynı sana benziyor.
+ ne alaka hiç benzemiyor, ne açıdan benzettin?
- bak senin gibi göğüsleri var, pardon yok, senin gibi göğüsleri yok.

- ahmet bu çocuk aynı sana benziyor
+ bana benzemiyor hiçte. neresini benzettin?
-pipisi ahmet pipisi, senin pipinle aynı boyda ve kalkmıyor.
ortaya yeni bir düşünce atma ihtiyacının beraberinde getirdiği zorunluluktur.
genelde her noktası farklı bir şahısa benzetilir.

komşunun oğlu oradaysa kötü sonuçlar verebilir.
a: ne tatlı bişiy bu. yerim ben seni.
b: allah analı babalı büyütsün.
baba: aminn aminn.
c: hık demiş babasının burnundan düşmüş.
dikkatli bir şahıs: memet abi ağzı burnu tıpkı sen. hani bilmesem...
yüzü kızarmış heyecanlı anne: akhkdbcköd
b: gerçekten yaaa. allah ın hikmeti.
az önceki dikkatli şahıs: sanki başkalarının hikmeti gibi. hehahohu
a, b, c, d, dş: yapma hayri. elini kana bulama. allah larından bulsunlar.

olası başka bir diyalog;
X: la annesine benziyi desem değil. cikk babasınada benzemiyi. la bu bi halta benzemiyi. olmamış. iyisimi siz bunu atıp yenisini yapın.

edit: imla, sözlük formatı, kelime tekrarı.
sütçüye benzetilmezse isabet olur.
2 ay önce yiğenim oldu dayı oldum. bu denilen durumu daha önce hiç bu kadar yakından hissetmemiştim. hergun birine benzetiyolar. artık onlar bıktı çocuğu parça parça benzetmeye başladılar. gözleri dedesine, burnu babasına, dudakları annesine, ayakları dayısına benziyo deyip noktayı koydular. ama ben çok rencide oldum. neden mi ? en çirkin yerini bana benzettiler. evet sözlük ayaklarım kötü. parmaklarım keskin bir viraj gibi dönmekte.

dalga geçenin çocuğu sütcüye benzesin.
bebek dile gelse sağlam küfür eder o benzetmeler üzerine.
ayar olduğum olaylardan biridir.

- aaa... burnu aynı babası.
- aaa... gözleri aynı annesi.
- aaa... kafası aynı dedesi, koca kafalı.

ya bi siktirin gidin. o bebeğin ne göz rengi gerçektir ne kafası ne de burnu. burnu yok bıngıldak yavru. birine benzemeye daha vakit vardır.
yeni doğan bebeğin çirkinliğini ve maymuna olan benzerliğini reddeden bilinçaltının dışa vurumudur.
yeni doğan her bebek kabağa benzer.
genel olarak baba tarafından birilerine benzetilir ki babaya " bak hatun orospu değilmiş" demenin kibar yoludur. Malcadır.
Haline Şükretmeli Kim Bilir Kimleri Neye Benzetiyorlar.
Küçük çaplı dna testi olarak da görülebilir. Ayrıca ilerleyen dönemlerde yapılan benzetmeler ise dünürler arası rekabete ilişkindir.
bir çoğu içten gelmez, samimiyetsiz benzetmelerdir. genelde anne alınmasın, gücenmesin diye "aynı annesi" denilir. ama içinden "ulan ne anaya ne babaya. sütçüye benziyor" diyor da olabilir.
Aile büyüklerinin yeni doğan bir çocuğun kendilerine ya da ailelerinden birine benzemesini istemeleri sonucu oluşan durumdur.
özellikle halaların ve teyzelerin kendilerine görev edinmeleri nedeni ile ortaya çıkan zorunluluktur.
kendine benzetilince insanın koltuklarını kabartan durumdur.
(bkz: ellemeyin benzetsinler)
(bkz: ya sütçünün ya tüpçünün çocuğu)
Mercimek burunlu minik yavruyu gargamel burunlu babaya benzeterek nirvanaya ulaşılan zorunluluk.
yeni doğan bebekleri nedense hep diğer bebeklere benzetiyorum. sanırım bunu sadece ben yapıyorum.
manyak mısınız lan siz demek istediğim durumdur.

tanrının minik şizofrenleri sinirlerimi zıplatıyor ama bazen ben de yapıyorum hoş oluyor ama konumuz ben değilim.
ay burnu aynı sen.
ay ağzına falan bak aynı babası ya.
ulan çocuk daha yeni doğdu.
aslında olmayan zorunluluktur.
güncel Önemli Başlıklar