1. ?.
  çocuğun hayatını başlamadan bitirmektir. yapılması tavsiye edilen bir hareket değildir.
  4 -3 ... otep shamaya
 2. ?.
  kara lekedir. hele bir de tayyip konulursa, vay haline o çocuğun..
  3 -3 ... ecelini bekleyen kopek
 3. ?.
  yeni doğan çocuğa konulursa sonu felaket olacak durumdur. eğer doğduktan biraz sonra konulursa herhangi bir sorun teşkil etmez. isim koyma işlemlerinde çocuğun yeni doğmuş olması önemlidir.
  2 -3 ... oropher
 4. ?.
  berkut, özgürcan ve tansu gibi* isimlerin koyulmasına nazaran ideal davranıştır.
  3 -8 ... sekerpinar
 5. ?.
  bütün insanların eşit olması gerektiğini savunmak için binlerce entry giren sözde sosyalist yazarların yeni doğmuş bebeği dahi sadece ve sadece babasının koyduğu isimden dolayı farklı bir sınıfa koymaya çalıştığı başlık.
  1 ... your ego is my lego baby
 6. ?.
  Bir ağlakın yüzünden 'Allah'ın fethi' anlamına gelen bu güzel ismi çocuğundan esirgemeyen ebeveynin yaptığı hareket.
  2 ... mirmika
 7. 0.
  cevremizdeki insanlari, daha dogrusu icinde bulundugumuz toplumu kodlamadan; yani kendine ait bir tarifi olmayip, kendini yine kendi kodlamasiyla olusturdugu "oteki" uzerinden tanimlayan bunyeden suzulup gelen bir hezeyanin ve isterik ruh halinin urunu baslik.

  basligi boyle tarifledikten sonra altina yazilacak seyler ya kodlayanin seviyesine inmeyi ya da muhatap olmamayi gerektiriyor. eski dogan cocugun adini fethullah koymadiktan sonra sorun yok. bir de satilmis diye bir isim var ama konumuzla ilgisi yok...
  1 -1 ... el erzurumi
 8. 1.
  fethullah gülen sevilen bir kişidir lafı artık bir klişe haline getirilmiştir ama kimse adını fethullah koymamaktadır. Bunun sebebini isviçreli bilim adamları araştırmaktadırlar.
  -1 ... hicbirseygorundugugibidegildir