bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Aşk, meşk konularında yorgun demokrat olmak
    ... porteron
  2. 2.
    Bu ülkede yeni biriyle tanışmaya üşeniyorum. Yanına gidip selam verirsen "tavlamak isteyen", sosyal platformdan eklersen "hoşlanan" fotoğrafını beğenirsen "iş atan" oluyorsun çünkü. Kurduğun cümlelere dikkat etmek zorundasın. Kadın değil de hanım dersen başka film, kız dersen başka film, erkek desen başka film oğlan desen başka film. Kimsenin kendine saygısı olmadığı için herkes saygıyı kıtlıktan çıkmış gibi egoyla karıştırıp birbirinde arıyor. Karşılıklı vermeye gelince herkes "önce sen", "ilk mesajı o atsın, ilk o arasın". Sapık, abazan, piç veya oruspu damgası yemeden diyalog kurabilmek için algoritma kuruyorsun konuşurken. Kimse kimseye gerçekten ne istediğini, nasıl hissettiğini ya da neye ihtiyacını söyleyemiyor. Herkes önce egosunu doyurmak istiyor. Gerçekten, köşede duran muhabbet kuşları acıktıkları zaman omzuma konabiliyor. insan ise sevilmek istediğini 3 ayda söyleyemiyor.
    37 -3 ... the count of monte kristo
  3. 3.
    Bilmiyorum neden ama bende bu kervana katılmış biriyim.
    Bunun altında yatan neden ise karşı taraf ne der düşüncesi ve her girişim de olumsuzlukla sonuçlanması yatıyor.
    4 ... bemane u dijber
  4. 4.
    Ay ben bu ben..
    Yalnız değilmişim demek.
    Kendimle ilgili bir şeyler anlatmak falan ay çok uzun iş.
    3 ... haramsavar kadin
  5. 5.
    Gerek yok karşı cinsle tanışsan adın yavşıyo oluyor hemcinsinle tanışsan menfaati var kesin diyolar bunları gördükten sonra evet üşeniyorum.
    1 ... trucker
  6. 6.
    uzun iliskiden cikanlar be like.
    3 ... yedirenklidivit
  7. 7.
    30'undan sonra böyle oluyor sanki.

Üşenmek değil de...
    Bir insanı anlamak, huyunu suyunu çözmek, bazen alttan alıp sineye çekmek, derdini tasasını dinlemeye çalışmak zorlaşıyor. Kafa kaldırmıyor.
    Eski dostların, arkadaşların kredisi daha yüksek oluyor. Yeniler hayata daha zor alınıyor.
    Kurulu düzen üzerine gelmekle, düzen kurulurken gelmek farklı tabii...
    18 ... yasak merve
  8. 8.
    bu durum üşenmekten de öte!
    1 ... semaatsiz
  9. 9.
    nedense üşeniyorum off şimdi karşımdakine bunu bunu mu anlatacağım diye dertlenip geçiştiriyorum.
    5 ... xrajazx
  10. 10.
    birileri ile tanışmak isteyenler bu başlıkta tanışmaya üşeniyoruz gibi bahanelere sığınıp aslında biri olsa da buluşsak mesajı veriyorlar.
    ama biz bu oyuna gelmiyoruz tabi ki.
    1 ... ruh okuzu