bugün

hayatına yeni birisini dahil etmek demektir.
çok iyi gelir bazen.
yaptığım en iyi yüz şey listemde 9 numaradadır.
kimi zaman bi ilaç gibi, her şeyini paylaşabileceğini hissettiğin biridir.
kimi zamansa ''nerden sevdim o zalimi'' moduna geçirir insanı..

keşke her tanıştığımız insan iyi olsa da 1000 kişiyle tanışsak be sözlük. kim istemez ki?
hayatın en berbat yanlarından biridir. Bi kere gereksizdir. bi ton adam tanıyosun nabıcan lan yeni insanı. Sonra onu tanıcan da acaba böyle desem alnır mı falan. sikerim hiç çekemem.
yo hayır, eksik kalsın.

tanışmalardan nefret ederim, bir ton angaryadan başka bir şey değil.
belki kimseye anlatamadığın bir derdini onunla paylaşmaktır.
gereksizdir.
yeni bir gezegeni keşfetmek, yeni bir kitap okumaktır. daha sosyaller için;
(bkz: evrende yolculuk)
Genelde çok zordur. karşıdakine nasıl davranacağını kestiremezsin. o yüzden ilk önce karşıdakini tartarsın bikaç sohbetle. davranış tarzı belli olur zaten mesafeli veya canayakın gibi. ama o ilk aşama gayet zordur.
Simdi tanisicaksin da, sora yakinlasicaksin da, florte baslicaksin da, cebindeki parada bu sicakta onla birlikte eriyip gidecekte, eriyince ayrilik ruzgarlari esicekte en kuvvetlisinden, sonra bir avuc huzne bogulacaksin da... Ayrica konu cok egzotik lan..
yeni biriyle tanışmak denilince neden akla illa sevgili flört vs geliyor ki.
ilk 10 dakika da samimi olmaktır.
artık geçmişe takılmayı bırakmaktır.
ilk 10 dakikada fazla laubali olursa pek iyi bir şey değildir.
nadiren yapılması benim açımdan iyi olan bir davranış.
insanlardan çok çabuk sıkıldığımdan yaptığım şey. insana iyi gelir hele ki elektriğiniz tutmuşsa..
önceden yaşanan olaylardan ders alınip alınmadığının bir nevi testidir.
karşı cins kavramından bağımsız yazıyorum. okullar kurslar bitip arkadaşlarla topluca gidilen toplu etkinlikler iş hayatına girince belli bir seviyeye indiğinde belli bir yaşa geldiğinizde elinizde kemikleşmiş bir sosyal çevre kalıyor. iş-ev döngüsü dışına çıktığınız zamanlarda da o kemik arkadaş grubuyla iki lafın belini kıralım diye görüşüyoruz. iş yaşamında da bulunduğunuz iş her gün yepyeni insanlar tanımanıza elvermiyorsa, yeni birileriyle tanışmak imkansız gibi. yeni birileriyle tanışamadığımız için bizden farklı düşünen pencereleri göremiyoruz, bize yeni bişeyler öğretecek, yeni hisler yaşatacak kimseyle karşılaşamıyoruz.hal böyle olunca elinizde kısıtlı süresi olan hayatınızda deneyimlediğiniz gördüğünüz anladığınız herşey az ve eksik oluyo. velhasıl istemenize rağmen durup durdururken yeni insan bir insanla tanışıp iletişim kurabilmeniz zor zanaat.
dipnot: yeni biriyle tanışmak, flört ya da ilişki ile eş anlamlı değildir.
insan birileriyle tanışayım yiaa diye çabalamamalı şahsımca.
olacak olan bir vakitte sizi buluyor efendim.
kendinizi paralamayın.
Facebook bu iş için biçilmiş kaftan , şahsen ben bir sözlük kızıyla tanışmak isterken beni bu ağa düşüren facebook'u buradan lanetleyip , sözlük kızlarına selam ederim .
Aylardir yapmadigim eylem , yetmezmis gibi eskileri de tek tek uzaklastiriyorum.

Sorsan kotu biri derler halbuki ben onlari dusunuyorum , benim varligim zarar aq ben anladim siz daha nasil anlamadiniz cozemiyorum.
Her zaman açık olduğum eylemdir. Yeni insanlar yeni ufuklar. Herkesin herkesten öğreneceği şeyler var.
Bazı illerde yaşıyorsanız pek mümkün olamayan durumdur.
Eskiden sevdiğim ancak artık nötr olduğum eylem. Gelenler bir şey katmadı pek umutlu değilim artık.
güncel Önemli Başlıklar