bugün

yeni alınan ayakkabıya basan arkadaşa küsmek. aynı ayakkabıyla iki gün sonra çamur sahada maç yapmak.
yeni alınan arabanın içinde istikrarla sigara içmemek, içtirmemek(ilk 1 hafta).
yeni alınan cep telefonun ekran bandını kendi düşene kadar çıkarmamak.
yeni alınan spor ayakkabıyı yatarken bile yanından ayırmamak *
parasını ödemek...
ekleme:kendimle gurur duydum.başlığı görünce aradan nerdeyse bir ay geçmesine rağmen gene aynı cevap geldi aklıma.aklımla bin yaşayayım.zaten normalde 150 var.1150 yıl ohh
yeni alınan telefonu yatmadan önce kapamak. *
sağlamlığından emin olmadan kutusunu yırtmak. iade etmeye kötü niyetli satıcılara, iyi bir bahane oluyor.kınıyorum.
konuyu aLınan eşyaya getirmek için Baya bir çaba sarfediLir o konuya geLindiği anda eşya sahibinin zevkten dört köşe oLması.
-seLam abi naper?
-iyiLik senden?
-iyiyim ya bugün çarşıya indim...
-...
-babam eksik olmasın ne güzel traş makinesi almış...
-hadi siftah
makine prize takılır. * akabinde;
wııınnnnn, çaat
-ulan noldu ya?, makine yandı ya..
-tüh 110 voltta çalıştırmışız iyi mi. *
Alınan ayakkabıysa yolda yürürken sürekli ayağına bakmak bu esnada elektrik direğine çarpmak.
eve gelince bütün kıyafetleri sırayla giymek, eşe dosta göstermek, bir el cepte ufku kesen sarar mankeni tavırları takınmak vesaire.
yeni alınan otomobilin koltugunun üzerindeki poşeti veya yeni alınan televizyonun kumandasının poşetini çıkarmamak.
bakıın bunu haftasonu alışverişe çıktığımda aldım der gibi olmasın diye pazartesi giyememek.
yeni bir kıyafet aldığında etiketini üstünde unutmuş bir şekilde giyip sokata gezmek.
yeni alınan kitabı sayfaları kırışmasın diye tamamen açmadan, yarım yamalak bakarak, kasarak okumak, bi de üstüne üstlük anket doldurmak.
yeni alınan kıyafeti giyip ayna karşısında oynamak. oynamakla da yetinmeyip akrobatik hareketler yapmak ve yeni kıyafete yeni sökükler, yırtıklar yaratmak.
yeni alınan arabayla, hız denemesi yaparken, kaza yapmak.
yeni alınan saati, su geçirirmi diye denemek.
etiketini hatmetmek.
nerde yapılmış. % 40 kıl % 50 yün % 10 yapağı. ütülenir mi? ütünün sıcaklığı ne olmalı? kaç dercede yıkanır.

ulen alt tarafı tişört işte, annen yıkayacak bildiği gibi.
yeni alınan bilgisayarın içini açıp, bir kelek varmı diye bakarken, garanti belgesinin yırtıldığını farketmek.
1 liraya aldığın fosforlu kalemle sağı solu boyamak. yeni alınan botun sağlamlığını denemek için çamurda dikilmek. botun kullanılamaz hale gelmesi anneden azar işitmek. (bkz: ben bir eşeğim)
yeni alınan laptop'un üzerini sürekli silmek.*
ben bunu niye aldım diye düşünmek.
daha önce aldıklarının yanına koymak ve unutmak. *
yeni alınan laptop u düşürmek korkusuyla sabitlemeye çalışmak.
pahalı bir mp3 çalar alınca (ipod gibi) bozulur diye şarkı atmaya bile korkmak (sonra sağa sola hunharca atmaya da başlarsınız ama oraya gelmenize daha çok var.)
güncel Önemli Başlıklar