bugün

yeni bir hayata yeni bir adım atmaktır. istisnai durumlarda olduğu gibi bazen kendinizi yeni bir ilişkinin içinde, ortasında bulur, adeta buna itilirsiniz.

Gamze Cihan diyor ki:

Ne çok kullanırız öyle değil mi; "yeni aşklara yelken açmak" deyimini. Her yeni başlangıçta ya da her yeni bitişin hüzün kokan yalnızlığında. Nedir peki insanları sürükleyen yeni limanlara, nedir bu içinde bulunulan duygu yoğunluğundan ya da anı yağmurundan kaçmaya yönlendiren.Yeni heyecanlar mı? Yeni duygular mı? Gerçekten yeni aşklar mı? Yoksa tamamen kaçış mı?

Sevilir mi ki ağlamak yok olan anıların ardından? ister mi insan gece başını yastığa koyduğunda tutulmak adeta bombardıman halinde eski hikayelere? Elbette ki hayat devam ediyor edecek de. Kilitli kalmamak gerek gidenin ardından eğer isteğiyle çıkmışsa hayatından. Olan kalanı mı oluyor yoksa gidenin de yanıyor mu gerçekten yüreciğinde o kaybolmaya yüz tutmuş yangın yeri. Sanmam... Gitmişse zaten bitirmiştir, hem sizi, hem duygularını, hem de sevgisini. Kısasa kısas değil ama unutmak en doğru karardır alınan bu süre içinde. Unut dibine kadar diyor ya şarkıda, unutmak lazım işte başarabilirse gücü çerçevesinde.

Her ilişki başlar biter demeyeceğim. Evlilikle taçlananlara ne demeli diye sorarsınız sonra bana * Herkes o ilişkiyi mutlulukla nihayetlendirmek için adım atmaz mı zaten adının "yeni" olarak konulduğu heyecanlara ve adımlara. En büyük hatamız ne oluyor biliyor musunuz? "Bir daha asla" demek. inan olsun ben de dedim ben de yedim yuttum atıp tuttuğum lafları. Olmuyor öyle beylik laflarla afralar atıp cakalar satmak. insanız nihayetinde, yürek atmaya devam ettiği sürece tabii ki de bulacak yeni heyecanlar ve yeni tutunacak limanlar. Sevgisiz yaşayabilir mi insan? Hissetmeden bir insan evladına minik de olsa hoşlantı adı altında heyecanlar. Belki yakın zaman belki ilişki bitiminden yıllar sonra. Ama illaki oluyor millet, illaki unutuluyor geçen giden biten. Süresi tartışmaya açık konu ancak "yalnız öleceğim" diyen arkadaşlar, etmeyin. Böyle sözlerle ne kendinizi ne de çevrenizdekileri kandırmayın. Çünkü, olmuyor öyle, olmuyor...

Yalnızlık Allah'a mahsus... Yalnız yatmak mı ay ayy imkansız demiş yine minik serçe * Ben ne diyorum biliyor musunuz? Kaldı ki bunu da tecrübe ettiğim için böyle yine ahkam kesebiliyorum. ilişkiniz bitti mi bakın yaşayın acısını, nasıl ki ilişki içinde mutluluğu dipsiz bucaksız yaşıyorsunuz, acıyı hüzünü ve ayrılık acısının getirmiş olduğu o tatsız günleri de hakkıyla yaşayın. Ancak şöyle bir nüans olsun, eğer giden canınızı yakıp hatta körükleyip yangını gitmişse, yerinize başka birilerini bulup sizi dımdızlak yalnız başınıza bırakmışsa, ağlamışsınız yalvarmışsınız hiç umursamadan sizi silmeyi başarabilmişse hiç suçunuz olmamasına rağmen ve daha sizi ağlattığının ertesi günü, oraya buraya yeni sevgilisiyle dudak dudağa kucak kucağa fotoğraflar paylaşıyorsa afedersiniz ama s...rim böyle aşkın ızdırabını derim ben * işte böyle hallerde gidene ve ayrılığa değil de insan anılara yanıyor ya en çok.

Gidin inat yapın demiyorum kaldı ki kendinizi bildikten sonra ne inat uğruna yeni savaşlar verirsiniz ne de unutmak adına heyecansız ilişkiler yaşarsınız. Gerçekten "unutacağım" dedikten sonra inan olsun unutulmayacak bir insan evladı yok. Her şey bizler için millet. Sevmek de unutmak da hatta yaşamak da. Eee nereye kadar sizi üzmüş bir insan için acı çekeceksiniz. Gerçi var mıdır sahi bunun belirli bir süresi? Her şey insanın beyninde bitiyor inan olsun. Bakın ilişki içinde asla beyni dinleyen bir insan değilim ama acı halinde yürek yanıyorsa eğer en iyi ilacı da beyindedir bunu sakın unutmayın. Sevmek yürek işi unutmak ise tamamen beyin işi. Bunu sakın unutmayın ve deneyin. inanın çok başarılı olacaksınız.

Yeni aşklara yelken açmak, sığınmak buram buram huzur kokan yeni yüreklere. iyi gelir bazen. Unutmak için değil belki ama kendinize şans verin. Şans verin ki gelen asıl büyük şansınızı kaçırmayın. Algıları açma zamanı millet, unutma zamanıdır üç günlük dünya için. Bir kere geldik evet dünyaya, aşkı da unutmayı da hakkıyla yaşayın. Hele de yeni aşkları mı, özgürce ve hesapsızca paylaşın...

ben de diyorum ki hayat zaten bir riskler yumağı değil mi?