1. 1.
  Başkan Erdoğan ın bugünkü konuşmasının özeti : "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kurulan yeni dünyada en güçlü yerimizi almak için çalışacağız."
  1 ... cok erken oten horoz
 2. 2.
  Mesaj geldi.

  Herkes götüne dikkat etsin bundan sonra.
  9 ... le siradan siradam
 3. 3.
  Salgından sonra dünya eskisi gibi olmayacak vb. sözlerin tamamını masum bulmuyorum. Tabi ki bir çok şey değişecektir. Dünyada bir sürü aksaklığın var olduğu gün yüzüne çıktı ama herkesin iyilik için bu şekilde konuştuğuna inanmıyorum. Yeni dünya düzeni komplo teorisi yüzünden. Hayırlısıyla bir kurtulalım şu salgından önce.
  4 ... huzursuz adam
 4. 4.
  Hemen herkes fark etti zaten bunu. Fakat elden bir şey gelmeyince sadece oturup, acaba bu yeni dünyada bana yer var mı, yok mu diye düşünmekten öteye gidilemiyor. He bu arada bana yok gibi.
  6 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 5. 5.
  Yanlış bir öngörü. Haziran ayında herşey eski haline dönecek, bugünler hiç yaşanmamış gibi olacaktır. Hatta Belki de 1 aya kadar.
  1 -1 ... dickman
 6. 6.
  Kapitalistler mi kazanacak ameleler mi?
  2 ... liberter sosyalist
 7. 7.
  işin içinde bir orospu çocukluğu yok değil anlamına gelen kuruluş. Tarihe korono'dan önce ve sonra diye "mim" düşüldü.
  1 ... el ojala
 8. 8.
  Bilim kurgu izlemeyi acilen bırakmalısınız.
  1 -1 ... hep ve daima
 9. 9.
  Hayırlısı neyse o olsun.
  ... mavi tutkusu
 10. 10.
  Yeni bir dünya düzeninin kurulacağını yıllardır biliyorduk. 80li 90lı yıllarda orta yaşlarını yaşayan sıradan insanların bile 2000li yıllara karşı öngörüleri beklentileri tahminleri vardı. Teknoloji hızla ilerlemeye devam etti, internet her evi örümcek ağı gibi sardı, insanların yerini robotlar almaya başladı, en ufak işler bile yazılımlar aracılığı ile yapılmaya başlandı ki bu her sistemin sızılabilir ve yönetilebilir olması demek. Dünya değişiyor, yeni bir dünya kuruluyor istesek de istemesek de ama yine de insanoğlu istenen bu yeni dünya düzeninin önünde bir engeldi.

  Yeni bir çağ başlatıp adına milenyum demek istiyorlar, evet bir geçiş dönemi olacak her çağda olduğu gibi ama bu çağın insanları o geçiş dönemini bir türlü tamamlayamadı. insanlar kendi kendine kurulacak yeni dünya düzenine ayak uydurmuyor hala içgüdüleri ile duyguları ile hareket ediyorlardı. Onlara göre ilkel insanlar gibi.

  Ve salgın. zayıf insanların ölmesi gençlerin ve güçlü olanların yaşaması. Yaşayan insanların ise sosyal mesafe ile birbirinden ayrılması. insanların öpüşmek tokalaşmak sarılmak birbirine dayanmak gibi şeyleri bırakması; yeni insanlarla gerçek hayatta tanışmanın bitmesi. insanların kalplerinin soğuması. Bütün gün izole bir şekilde üretime destek veren, boş zamanlarını teknolojik cihazlar ile dolduran, robotlaşmış insanlar.
  Zaman geçecek aylar yıllar geçecek.
  Demolition Man filminde 90li yıllarda dondurulan ve 2032'de çözülen Sylvester Stallone'nin uyandığı hayata doğru gidiyoruz adım adım.

  insanlar bulaşıcı hastalıkların çok yoğun olmasından dolayı birbiri ile sevişmiyor seks yapmıyor hiçbir sıvı paylaşımına girmiyor bir çeşit sanal seks yapıyordu. Üremek istediklerindeyse alınan sperm bir dizi testten geçerek tüp bebek işlemi için hazır hale getiriliyordu.

  Bütün insanlar bir şekilde çiplerle takip ediliyor, suç işleyenler yerin altında bir arada tutularak öteki insanlardan izole ediliyordu. Herkes çalışma/üretme odaklıydı. Hastalıklardan dolayı insanlar arası paylaşım sıfıra yakındı. Her şey bir makine gibi işliyordu.

  Kuzey Kore korona virüs salgınının en başarılı şekilde engellendiği ülkelerden birisi. Alınan önlemlerden birisi de hastalık taşıyan insanların ve hastalık şüphesi taşıyan ya da hasta olduğunu düşünen insanlarin bir sisteme kaydedilmesi/sisteme girerek hasta olduğumu düşünüyorum butonuna basması ve bütün insanların telefonlarından bakarak o insanların konumunu görüp ondan uzak kalmaya çalışması.

  Film gibi günler yaşanıyor.
  1 ... turkuaz haykiris