bugün

tasarıya sunulan inanılmaz vergilerdir. ücra sokağa parkedilen arabadan, gittiğiniz otelde ödediğiniz ücrete kadar !ödemediğimiz o kadar vergi varken, geç bile kalmışlar. hatta eksik kalmış, burdan ben tamamlayayım, copy paste yaparak yürürlüğe koyarsınız artık sevgili yetkililerim :

osuruk vergisi - sokağa salınan metan gazı oranına göre vergiyi ölçeklendirebilirsiniz. ha bunu nasıl ölçeriz diyorsanız, seçim dönemlerinde halkın kıçını nasıl yaladığınızı sorarım ben !

sıçma vergisi - vatandaşlardan ziyade, bu vergi çıkarsa en çok siz vergi ödersiniz gibi geliyor sevgili yetkililerim, tabi siz vergi ödemezsiniz, o ayrı konu !

nefes alma vergisi - ortalama bir insanın günde kaç kez nefes aldığı bellidir. buna göre bir oran belirleyerek pekala vergi alabilirsiniz. zaten millet zor nefes alıyor, sınırları zorlarsınız en azından..

vergi ödeme vergisi - tüm bu vergileri ödeyen vatandaş, hakikaten iyi kazanan vatandaş demektir. o kadar çok vergiyi ödeyen adam, ödediği verginin de vergisini öder ! atıyorum 10 lira vergi ödeyenden, yüzde 10 vergi ödeme vergisi alsanız, 1 lira daha girer kasaya..

benden bu kadar.. itiraf edin, siz bile düşünemezdiniz bu kadarını.. hadi koyun mille... pardon yürürlüğe..