bugün

yeni baslayanlar icin ask

ve durdu aniden.. bir adım daha atsa düşecekti denize. dalgaların arasında kaybolan umutları geldi aklına.. ölümle arasında bir adım kalmışken, hayal ettiği her şey de dahil olmak üzere, kaybolan ne varsa umurunda değildi oysa. elinden geldiğince direnmiş ve beklemişti mutlu olacağı günü.. ama yakalayamamıştı bir türlü peşinden koştuğu şeyleri. neyi varsa yitirmişti.. ve bir damla bile gücü kalmamıştı kaybettiklerini tekrar kazanmaya..

üşüyen ellerini çekti sudan, soğuktu su.. soğuktu bütün renkler.. güneş de batmıştı zaten. ve gece yavaş yavaş çökerken omuzlarına, son bir gayretle doğrulmaya çalıştı.. başaramayacaktı.. ama bir çift el gördü kendine uzanan.. ağlamaya başladı..

ve sen gülümsedin karanlıkların içinden.. fısıldamak için yakınlaşınca sana, bir de içimde artan tuktusu sana sarılmanın, hatta cümle kuramamanın verdiği saçmalık.. öylece kalıyorum, susmak ağır geliyor. daha önce duymadığın ne varsa haykırmak istiyorum yüzüne, yapamıyorum.. bir seni alıp yanıma, bir de kurduğum hayallerim, öylece kaybolmak istiyorum..

hani "en karanlık an, güneşin doğmasından hemen önceki andır." derler ya, sen geliyorsun dünyama öyle aniden, öyle apansız.. ve yüzüme ışık yeni yeni vurmaya başlıyor.. şiirler okumak hiç bu kadar güzel gelmiyor bana, sesimi duyan sen olduğunda.. alıp seni yüreğime saklamak geliyor içimden, gelmek ister misin bilemiyorum. bilinmezlikler kötü, zor senle beraberken seni yaşayamamak.. senden uzaklaşmak zor..

sanki yarım kalmış bir yazı gibiyken yaşadıklarım, siyah-beyazken her yan bir de, kapıyorum gözlerimi.. gözlerini görüyorum.. ve tamamlanıyor eksik olan ne varsa. bir de renge bulanıyor dünya. gülümseyişin düşlerim kadar güzel, benim olaman düşüncesi kurşun gibi beynimde.. sökülüp atılmıyor.. unutuyor ellerim üşümeyi, senin ellerindeyken. ve sesini duymak saatlerce öyle güzel..

şimdi burda olsan ya hani, uyusan öylece ve ben öylece baksam yüzüne.. gördüğün rüyadan uyansan sen de, öpüşmeler hiç bu kadar tutkulu gelmese ikimize de.. söylemek istediğim ne varsa, yalanlardan temzilenmiş, bakıp gözlerinin içine içine, fısıldasam sessizce.. yeni yeni cümleler kursam sırf senin için.. nefes almaya seninle tekrar başlasam.. ve tekrar başlasam umarsızca yaşamaya..

"insan sevdiği için sever. aşkın hiçbir gerekçesi yoktur!" (simyacı)

aralık-06, bursa
Hiç başlanmamasını tavsiye edilmekle açılış yapması gereken kitapçıktır.

4s kuralı ile devam etmelidir.
Aşk bir kuyudur efendiler, en berrak suyu dibindedir. Dibe inmek ve suyu içmek kolaydır ancak susuzluğunuzu giderdikten sonra yukarı çıkmak pek de kolay değildir. Zira içtiğiniz su midenizi değil kalbinizi şişirir, ağırlaşırsınız, öyle batar gidersiniz. Terli terli içmeyin bi de
bunları göze alabilirseniz hiç durmayın derim ben size

(#941444)
(bkz: istersen hiç başlamasın bu hikaye eksik kalsın)*
daha heyecanlı sevişmek,sabaha kadar aynı bedenle birleşmek olabilir bazen,şaşırmayın.
bir türlü başlanamadıgı için tavsiyelerden uzak durulması gereken hadisedir.o sebeple bu başlık toy kişiler için sakıncalıdır.
yeni baslandiysa cabuk birakilabilitesi olan duygu silsilesi.

(bkz: ne geregi var aman sen de)
gerçek olmak kaydıyla yenisi ile eski olanı arasında bir fark yoktur. aşkı bulana, anlayana ve yaşayana ne mutlu...
çok acıtıyor bilginiz olsun. hatta o kadar acıtıyor ki dayanamayacak duruma geliyorsunuz. o derece...

ama vazgeçilmiyor yine de. unutmayın, bir kere başlarsanız asla bırakamazsınız. sigara, alkol hatta uyuşturucu gibi değil. bunların hepsini bırakabilirsiniz ama aşkı bırakamıyorsunuz. enteresan...
istersen hiç başlamasın
bu hikaye hep yarım kalsın....
*
destina..
eğer ki;

çıplak ayak cam kırıkları üstünde yürüyebilecek kadar cesursan!
yerde ağ olmadan yükselip, atlayacak kadar aklın gittiyse başından,
durgun suların arasında daha bir çağlıyorsan
ve bulanmadan akıp gidiyorsan yaşama inat,
daha da hak veriyorsan adem'e,
gidiyorsan havvanın peşinden.
bir elma uğruna kovulacak gibi oluyorsan cennetinden!
her yanlışta kan damlayan yerin kalbinse sadece,
dudakların susuyorsa yanlışlara sebebsiz,
içindeki melek susturuyorsa şeytanı tüm gün
her dakikanı onunla geçirebileceksen
ve ağzından dökülen her lafı zırh bellediysen kendine.
sabah kalktığında karnında uçuşan kelebekler rahat vermiyorsa sana,
vuruyorsa kanatları bi taraftan bi bu tarafa,
her sabah sebepsiz yere ağzın kulaklarındaysa şayet
ve her gece en az bir saat hayal aleminde geziniyorsan sevinçle,
daha bir neşeli başlıyorsan yarınlara,
her acının sonunda mutlak bir mutluluksa yaşam felsefen,
babanın yaşama dair dedikleri daha bir anlam kazanıyorsa artık,
anneni daha bir anlıyorsan,
herşeye rağmen, "sana değer" diyebilme şuursuzluğu içindeysen,
senli benliden, biz olma halindeysen
sen aşıksın arkadaşşş...
Yeni bitirenler için aşk'tan farkı daha az üzülmüş,yıpranmış olmasıdır.
O da üzülecektir..Hemde çok...
O da yıprancaktır..Hemde çok...
dostum zirveye tırmanıyorsun! ulaşacaksın, belki de ulaşamayacaksın ama şunu bil ki: yükselemediğin noktadan daha büyük bir mesafeden aşağı düşeceksin!
ben yaptım. özledim diye 5 ay hergün ağladım. bak bu denendi. sonuç, özlemek geri getirmiyor.
napıcaz? özlemicez
nasıl? baktın ki yine özleme psikolojisine giriyorsun, buna sebep olan hisleri değiştir. annene kızdıysan kızma, işyerine kızdıysan kızma.
(bkz: çokta fifi)
(bkz: 31)
alkol içmeyin, enerji içeceği ise hiç içmeyin.
al bi play station oyna akşama kadar. gör bakalım kalıyor mu acı macı.
aşk acısını bizzat yaşamış olanların diğer aşık ve acı çeken kişilere vereceği gereksiz tavsiyelerdir. hatta benden de bir tavsiye, hiçbir tavsiye aşk acısını geçirmez.
tek yolu mazosist olmaktan gecen ogretiler.
daha iyisini bulurum umuduna sürüklenmemeleri, zira bu umuda atılıp boşa çıktığı görüldükçe eski sevgiliyi unutamama, ona tekrar aşık olma sendromları başgösterir. *
şu şekilde sıralanabilecek tavsiyeler bütünüdür.1-bütün fotoğrafları yakın(anı kıyıcılığı caizdir böylesi anlarda)2-dostlarınızı doğal psikolog olarak kullanın,onlara ne hissaediyorsanız anlatın(evet evet sikin beyinlerini,sizi dinlemek zorundalar)3-eşyalarını gönderme düşüncesine kapılmayın,imha edin(üstüne de sigara yakayım bari,soğukkanlılığa bak anasını satıyım)4-aynı iş yerinde çalışıyorsanız uzak birimlerde çalışma talebinde bulunun(patron bu yorumu kıçıyla gülerek değerlendirebilir,olsun,ısrarcı olun)4-onunla ilgili hayal kurmayın(zaten onunla ilgili değil,yediğiniz tekmenin rövanşıyla ilgili hayaller mi kuruyorsunuz,devam edin,etmeyin desem ne işe yarıycak amk)tüm bunlar can sıkıcı geliyorsa bir de şunlara bakın (bkz: )tavsiyelere kulak asmadan yaşamanın dayanılmaz hafifliği (bkz: )acıyı tüm dinamikleriyle yaşayıp tüketmenin olmadığın birini oynamaya oranla artıları...başarılar sevgili mağdur,bir dee unutma,yalnız olmadığı en kesin olan sensin.
uyumak . en güzel ve garantili kurtulma şekli . özellikle boş günlerde yani hafta sonları uyumak , uyuyarak geçirmek kesin çözüm .
güncel Önemli Başlıklar