bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bilimum yeni başlayanlar furyasından bir başka başlık. amaç belli, tiki olmak isteyenlere yardım etmek.
    tiki felsefesi, bir grubun felsefesi demektir.* yeni başlayanlar için tiki felsefesi ise önermeler eşliğinde daha kolay yol alınmasını amaçlamaktır.

örn: saçlarınıza bir kilodan az jöle sürmeyin.
    -3 ... goddar
  2. 2.
    converse ayakkabı ve levis kot giyin. deldirebildiğiniz kadar çok deldirin kendinizi ve her deliğe küpe takın. kitap falan okumayın, gün boyu karı kız peşinde koşun, en önemlisi de bana gözükmeyin.
    6 -3 ... fewzi1907
  3. 3.
    yeni başlayanlara vazgeçmeleri önerilip, başlanması pek tasvip edilmeyen felsefe.
    ... a dying wish
  4. 4.
    (bkz: tikky dili ve edebiyatı)
    3 ... lilith
  5. 5.
    (bkz: öztikice)
    1 ... jakuzi
  6. 6.
    avize bozması küpeler takıp kulak memelerinin yere değmesini sağlamaya çalışmak ve bu hareketle yerin kulağı vardır diyen atalarımız doğrular nitelikte davranmaktır.
    ... pafküf
  7. 7.
    her dışarı çıkışta bir şişe parfümü üzerlerine boca etmek suretiyle hacı yağı kokan dedelerimizi özlemle andıran, seni tükürüğümle boğarım mesajından ziyade seni kokumla ezerim mesajı vererek aslolan hacı yağını bize hatırlatıp esasen kültürlerine ne kadar bağlı olduklarını vurgulayan insanlardır. tikidir ne yapsa yeridir.
    ... pafküf
  8. 8.
    dersin en can alıcı anında konunun ta en başında hocaaaaaaam ben bunu anlamadım.Biz ne yapıyoruz diye sorararak hocayı çileden çıkaran solaryum benizli, converse ayaklı,boya kutusu yüzlü,kürk çantalı bir çeşit insan.Hoca sinir olur ama napsın ekmek parası der ve başlar anlatmaya evladım bu konu başlığı tamam mı anladın mı?der ve derse devam etmeye çalışır fakat tekrar yüksekten alçağa doğru inen pili bitmek üzere olan bir teyp misali bir ses gelir ta ötelerden:
    - Hocaaaaaaaam! Biraz yavaş gitsek, yazamıyoruuuuum.
    VE ders biter hoca konuyu bitirmeyi hedeflemiştir oysaki bitirmek şöyle dursun anca 1 sayfa işleyebilmiştir.Sinir ve ne olacak bu gençliğin hali düşüncesiyle kendini koridorlara bırakır.
    1 ... culukcan
  9. 9.
    birinci ve zorunlu kuralı tabii ki de saçların sarıya boyanmasıdır. Saçlarınızı sarıya boyatmadan tiki falan olabileceğinizi düşünmeyin sakın. ikinci zorunlu kural da marsık kıvamına gelinceye kadar solaryuma girmektir. Hatta hiç çıkmasanız solaryumdan daha pratik. Bu iki temel kuralı yerine getirdikten sonra geriye sizi tam bir tiki haline getirebilecek giyimdi kuşamdı vs. gibi olaylar kalıyor. Spor bol cepli pantolonlarınızı üstünüze geçirdikten sonra onunla uyumluluğu en düşük olan converseleri giyip dünyanın en kokoş takılarını, sallanan eşşek kadar küpelerinizi ve hayvan gibi taşlı yüzüklerinizi parmağınıza geçiriniz. Bu arada nerdeyse unutuyordum, saçlar pırasa kıvamında olmassa baştan kaybedersiniz..
    3 -1 ... merpinn
  10. 10.
    veren değil alan mutludur. *
    ... fatal