1. 28.
  altıparmak ve civarında ki ilginç tiplere ve atılan laflara aldırmayın. altıparmak' a gidin ne kadar cafe varsa girin çıkın özellikle nokta cafe oradaki kel süper insandır iyi fal bakar. heykel' de birşey olmadığı için setbaşına yürüyün mahvel' de kazığı yedikten sonra devam edin yeşile doğru her yer sizin. karyoka yiyin yedirin ama kafkastan olsun. tiki görmek isterseniz zafere gitmeniz gerekebilir. farklı yer olsun derseniz bulvarda ve ihsaniye' de bulunan irili ufaklı cafeleri deneyin sigaranızı, nargilenizi tüttürün.
  iyi eğlenceler..
  1 ... aci biber
 2. 27.
  hava güzelken 1-c ile inkayaya çıkılmalı kahvaltı edip çay muhabbeti yapılmalı sonra aşağı doğru yürünmeye başlanmalıdır. yemyeşil yolda şehirden daha doğrusu betondan iğrenerek ilerlenmeli ve muradiyede bir banka oturup dinlenilmelidir. şehir merkezine yakın ve en güzel yürüyüş güzergahıdır bana göre. yalnız arabalara dikkat edin hayvan şöförler çok fazladır.

  tophaneyi, özellikle de devlet hastanesinin ön kısmında haşim işcan parkını mutlaka görün. tophaneye nispeten daha sakin bir yerdir. tophaneden çıkıp altı parmak üzerinden setbaşı- namazgah-yeşil-emir sultan güzergahını takip edin. yolda ulucami, ırgandi köprüsü, yeşil cami ve türbe, emir sultan cami vardır. yorulduysanız yeşilin yanında hünkar da mola verilebilir.
  ulu camide ki hatlara dikkatli bakın. özellikle hünkar mahvilinin önünde 2. mahmut tarafından yazılmış ayetin mealini es geçmeyin. bu camiyi gezerken tasavvufta gülün ve lalenin neyi temsil ettiğini bilin.
  yıldırım cami ve külliyesini mutlaka görün. bursa kemerinin ne olduğunu öğrenirsiniz.
  eski ve küçük bursa camilerini gezmeyi ihmal etmeyin. hanları ve kapalı çarşıyı dolaşın.
  teleferiği ihmal etmeyin.
  pideli köfte yemek isterseniz ben nalbantoğlunda kayhanı tavsiye ederim.
  kükürtlüde ve çekirgede bol olan kaplıcadır hamam değil aldanmayın. tek hamam kervansaraydır o civarda , o da biraz tuzludur. yada aşağına kültürparka doğru bi hamam daha var orası. yoksa bizim gibi hamam bulacaz diye heyelan bölgesine doğru tırmanır giderisniz.
  arabanız varsa gideceğiniz ilk yer uludağdaki göller olsun. pişman olmazsınız ama jandarmaya bildirmeyi unutmayın.
  eğer aceleniz varsa kesinlikle yürüyen merdiven kullanmayın. çünkü bu şehirde acelesi olana yol vermek gibi bi huy yoktur. yürüyen merdiven kullananlarda "ben saga çekileyimde acelesi olan geçsin" diye bi düşünce asla yoktur.

  mümkün olduğunca yürüyün çünkü bir yer yürüyerek öğrenilir keşfedilir. o güzelliğin tadına yürüyerek varılır.
  *
  ... declion
 3. 26.
  koza hana gidin.simit-çay yada simit-uludağ gazozu yiyip için.
  ... cute
 4. 25.
  kayhana gidilmeli, cantık yenmelidir. lakin bu cantık mekanı tarihi bir yerdir, cantık nesnesinin mucidi de pidecioğlu kebapçısını açan beyefendinin dedesidir.
  ayrıca heykelde buluşmaya mecbursanız kafkasın önü ya da pttdir buluşma yeri.
  2 ... thor
 5. 24.
  altıparmak'ta aptal özenti tipler görürseniz şaşırmayın, her geçenin size bön bön bakmasına hiç şaşırmayın zaten. metal dinliyorsanız 60's dışındaki tüm cafelere gidip * gülün. baba parasıyla punk olanları görüp üzülün,hey gidi eski punklar deyin. yağmur yağarken burç pasajına girin bir sürü kader ortağı bulursunuz. zafer plaza işemek için idealdir tuvaletleri çok hijyeniktir. heykelde biriyle buluşmayın bulamaz sizi. adliyede oturmayın. eski günleri gibi asla olamayacaktır çünkü. dövme-piercing işiniz olursa en güvenli olarak adliyenin ordaki mystique tattoo'ya gidin. tek adam gibi yerdir zira.
  2 ... mansonicaddiction
 6. 23.
  dışarı çıkarken hava sıcak kalın bir şey almama gerek yok diye düşünmeyin akşamı soğuktur ama yokuşu bol olduğundan çıkarken üşüyor olsanız bile terlersiniz.*
  1 ... pafküf
 7. 22.
  mudanyadan devam edip siği ve trilye görülmeli yol üzerinde yıldıztepeden marmara seyredilmelidir.dağ yolundaki tarihi çınar görülmelidir.
  ... artam
 8. 21.
  yavaş koşun, tıkanırsınız.
  -1 ... looser
 9. 20.
  başlamayın! neden başlıyosunuz ki.
  -3 ... semih cumhuriyeti vatandasi
 10. 19.
  (bkz: 60s cafe)
  1 ... a la folie