1. 1.
  evde tek başına kendi esprilerinize kendinizin güleceği günlere hazırlıklı olun.
  (bkz: yalnızlık)
  5 -1 ... agama
 2. 2.
  eğer yalnızlıktan zevk alıyorsanız ve gidişata bir "dur" demek yerine daha da dibe batmak istiyorsanız kendinize hemen bir özdemir asaf kitabı alın.
  4 ... agama
 3. 3.
  sana ruhunu açmayan insanların etrafında kendini onlarla berabermiş gibi hissettiren durum.
  5 ... without_a_trace
 4. 4.
  cep telefonuna gelen bilgi mesajlari'na hazırlıklı ol çünkü bu saçma mesajlar hiç çekmediği kadar dikkatini çekicek.
  11 ... agama
 5. 5.
  ona bir düşman gözüyle bakma, zamanla tek dostun o olacak nasılsa, alışmaya çalış ona.

  yalnızlık benim eski sevgilim
  yalnızlık benim en vefalı yarim
  ben onu kimler için terkettim
  o beni bırakmıyor..*
  7 ... iuscivile
 6. 6.
  aynadakini tanımaya başlıcaksınız yavaş yavaş hazırlıklı olun onda busuru yeni şeyler keşfedeceksiniz şaşırcaksınız ama onla eglenmeye başlayacaksınız
  3 ... narsil
 7. 7.
  hastayken;
  atesinizi kendiniz olceceksiniz,
  gecenin bir yarısı uyanıp ballı limonlu karısımlar hazırlayacaksınız kendinize,
  endiselerinizi, korkularınızı kendiniz cozeceksiniz.

  guclu olacaksınız,
  tas gibi.
  hasta olmayın,
  en buyuk tavsiye bu.

  yazdıktan sonra dusunce balonunda beliren ampul : en mantıklısı bu durumu kabullenmemek, aslında oyle olmadıgını bilmek. ayrıca hangimiz yalnız degiliz ki? degil mi ama... yine mi... hayda, hoba, hobide de gubidi. yasasın...lay lay lom.
  5 ... kabaktadi
 8. 8.
  çığlık atmayı, yakarmayı ve bunun gibi şeyleri bir kenara bırakın. sizi duyacak kimse olmayacak. kendinize sağlam sorular sorun ve bilin ki, ilerlemenin yolu sağlam sorulardan geçer. neden yalnızsınız? diğerlerine ne kadar çok benziyorsunuz? yalnızlıkta ne bulabilirsiniz, vb... ve eğer ki "yeni başlayanlar için yalnızlık" başlığı altında içinizi rahatlatacak bir şeyler arıyorsanız, ya yolun gerçekten çok başındasınız, ya da ümitsiz vaka.
  2 ... mikserde yuzen balik
 9. 9.
  yeni başlıyan için çok keyifli gelir. önceleri sonuna kadar değerlendirir, belki sinemaya gider tek başına kendine yemek ısmarlar gününü gün eder kendisi ile. ama sonra cicim ayları biter, yanlızlık zulm olur, şiddetli geçimsizlik başlar kendinle kapışırsın, ama kaçacak yer yoktur yanlızsındır. bunuda aşarsan artık son mertebeye gelmişsindir. artık istesende insanlarla sağlıklı iletişim kuramazsın, kimseyi kendine yaklaştırmazsın, belki sevgilin bile olur ama asla aranıza almazsın onu. artık istesende istemesende yanlızsındır.
  hayırlı uğurlu olsun.....
  1 ... gigantic
 10. 10.
  öğrenilecek en önemli şeylerden birisi şudur; ilk başlarda, hatta çok çok uzun bir süre zaman boyunca, kendini bu yalnızlığın içerisinde sanata adarsın. edebiyat hayatın anlamı gibi gelir, hele ki şiir yazmak sana bütün cevapları veriyordur, resim yapmak, kolaj vb diğerleri... ancak bir süre sonra bütün bu sanat denen şeyin aslında sadece vakit geçirmek amaçlı olduğunu, göründüğü kadar da yüksek bir yaşamın getirisi olmadığını farkedersin ki; işte asıl o zaman kendinle bambaşka bir bilinç ile yapayalnız kalırsın. * *
  2 ... mikserde yuzen balik