1. 1.
  tom cruse denilen zibidi sayesinde gereginden fazla abartilmis, bir cok odun"a ilham olmus kimi zaman eglenceli kimi zaman da nefret edilen kazanci ve getirisi cok orta halli senelerce kariyer icin ugrasmis bir ust duzey yoneticiden cok fazla olan meslek.
  egitiminin sansli iseniz; isi cok iyi bilen ve cirak yetistirmeyi bilen old timer bir baska barmen yaninda senelerce bardak yikayarak sadece dinleyerek ve seyrederek ogrenebilirsiniz.
  sanilanin aksine iyi kokteyl yapmak iyi bir barmen icin kesinlikle yeterli degil dir. insan piskolojisinden anlamaniz birinci sarttir. dun "enseye tokat gote parmak" oynadiginiz bir musteri ertesi gun omzunuzda aglayabilir.
  genel kulturunuzun imkanlar dahilinde ve calistiginiz makanin durumuna gore ust sinirda olmasi da cok onemli dir. musteriniz sizinle sadece guncel olaylari degil, akliniza gelebilecek her konu da sohbet etmek isteyecektir.
  duygusal olmamalisiniz. en yakin arkadasiniz da olsa babaniz da olsa her seyden once calistiginiz mekanin cikarlari once gelmeli dir.
  zevkli ve getirisi cok fazla dir. normal insanlarin aylarca bes dakikalik randevu icin bekledikleri kisiler ile bire bir saatlerce muhabbet edebilirsiniz.
  cok fazla cevreniz olur.
  her aksam yeni insanlar ile tanisabilirsiniz.
  ama;
  sabah kahvaltisini aksam ustu adana ocakbasin da ya da burger king de yaparsiniz.
  dedik ya;
  bu isin oyle okulu falan yok tur. en kral turizm yuksek okulunda senelerce okursunuz en baba kokteyilleri ogrenirsiniz. ama pic bir barmen size "siseleri yika, cok tozlanmis" der. siseleri sabunlu suyla bir guzel yikarsiniz etiketler sokulur rezil olursunuz. ya da en sikisik zamanda soda ile bir kokteyl yapmanizi soyler shaker eliniz de patlar. kepaze olursunuz.
  3 ... mese odunu
 2. 2.
  yeni başlıyorsanız kokteyllerin formüllerini kontrol ederek yapmanızda yarar var çünkü en ufak hata içkilerin tadını değiştirir. mixer de yapılması gereken bir içkiyi shakerda yapmak bile buna neden olabilir...

  çok havalı bütün kızlar hasta durumları potansiyelin en yüksek olduğu cumartesi-cuma gecelerinde işe yaramaz zira başınızı kaşıyamazsınız...

  tavladığınız kızlar genelde elinizden kaçar çünkü barın kapanma saatine kadar ya birileri alıp gider ya da onlar evlerine gidip sızar.

  içki içmeden çalışılmaz ama içki fazla içilirse de çalışılmaz.

  bir süre bar şefleri veya kıdemli barmenler tarafından aşağılanır, hor görülür hatta alttan alttan tekmelenirsiniz ama bu da marangoz çıraklığı gibidir. onların durumuna geldiğinizde sizde aynısını yanınızda yetiştirdiklerinize yaparsınız..

  şişelerle fazla artislik yapmamakta yarar var çünkü bir kere düşürüp rezil olursanız bu bir fobi haline gelir.
  1 ... aksak tirtil
 3. 3.
  repertuarınızda b52 olsun.
  ... kezban hunter