bugün

sakarya valisinin başbakanı daha komiktir.
ikisini de dene tarafını seç.
Bu kiyas ülkelerin yönetim şekillerinden bağımsız olarak dusunul memeli.

Merkeziyetçi yönetim anlayışı ile yapılanlar ortada.
Açık ara önde olduğumuz versus.
Benim güldüğüm fotoğraf irfan beyin başbakanı olan fotoğraftı ahsksnksjdn.

Ayrıca sonuçta sömürge ülkesi kanada. Bir şey beklemeyin.

Ayrıca biz orta doğu'dayız. Adamın sınırında ne terör var ne ülke. Buzullar ve amerika. Başka bir şey yok.

Ha bu bizim cahilliğimize kılıf mı? Değil tabii ki. Cografyaları değiştirsek aynı olur. Kafamızı silkeyim.
yalnız o değil de nasa falan görünce birazdan düz dünyacılar damlar. evet.
valla kimse kusura bakmasın. nasılsanız öyle yönetilirsiniz.
Kanada ile sakarya ilimizin karşılaştırması gibi görünen versus. Kanada il olarak gösterilmiş bunu es geçiyorum, sakarya valisinin çorumlu olması hususunu da es geçiyorum zira ona sorsanız belki o da montreal'de doğmak isterdi, bu onun tercihi değil.

Ama diğer her seçenek güzel ülkemin nasıl ve kimlerin elinde sikertildiğinin güzel birer kanıtı.
(bkz: Yılmaz özdil terk)
biri bilim, sanat, spor ( hepsi gelişmişlik göstegesidir) ile ilgilenmiş, diğeri bir tarikat mensubu, hiç bir başarısını duymadığımız klasik bir siyasetçi.

şimdi diyecekler ki; cemaat mensubu olmak, dindar olmak yasak mı? değil elbette ama bir şehrin valisi olmak içinde badem bıyıklı bir tarikat mensubu olmak yeterli olmamalı öyle değil mi?

bu adamlar ne katabilir bu ülkeye? koca bir hiç.

sadece şu son kısımda çorum' da doğduğu yazılmış. bunun önemi yok. aziz sancar' da mardin' in bir köyünde doğmuş bir adam ama başarılarını hepimiz biliyoruz.
bilgi, birikime bakınca, insanın kendisine geliştirmesine bakınca ve yaptıklarına bakınca şunu düşünüyorum, yönetenler halkını yansıtıyor. ülkeyi geliştirebilecek insanlar kanada valisi gibi örnekler iken bizim halkımızın çoğu bizdeki vali gibi örnekleri tutuyor artık. o yüzden de ülkede gelişmeyi beklemek mantıksız. kültür, eğitim yani her yönden baya fark var.
Şimdiye kadar gördüğüm en iyi versuslardan biri.
güldürdün piç!
Yurtdışından güzel örnekler gösterildiğinde gidin orada yaşayın diyeceklere gün doğuran karşılaştırmadır. Biz yeni Türkiye de hamili bendendir mantığına alışmalıyız artık.kabullenin.
Biri cennete biri cehenneme gidiyor.
Onlarda vali
Bizde vali ikilimelerine sahip olan capslere konu olabilecek ikili oluşturmuş iki validir. Allah'ın gücüne gitmesin tövbe haşa tabu Allah yaratmiş ama Bizim vali ve bakanlarda artık köylü adam tipi var.

görsel
Mesela bir vali de böyle. Şaka bir yana esprisine takıldım ama elin valisi 6-7 tane dil bilir bizim vali 1 dil oda kendi dili.
yukardaki karşilaştırma beni beni sadece gullit ve sergen yalçın benzerleri olarak ilginlendiriyor.

aşağıda okuyacağınız kariyerde fena sayılmaz, bizim bir bakanımız sırf kapalı olduğu için hiç kimsenin beğenmediği bir bakanımız, bu sözlükte 2 kişinin bile erişemeyeceği derecelere erişmiş bir bakanımız. vicdanınız varsa o'nun başlığına girip böyle methiyeler düzersiniz.

FATMA BETÜL SAYAN KAYA KiMDiR?
Fatma Betül Sayan Kaya Elektrik-Elektronik Mühendisi. istanbul, Fatih’te hukukçu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. ilkokulu Fatih ilkokulu’nda okuduktan sonra Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni (English High School) birincilikle bitirdi. Üniversite sınavlarında derece yaparak Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde burslu olarak okudu, şeref derecesiyle mezun oldu. Daha sonra istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

istanbul’da proje mühendisi olarak bir süre çalıştıktan sonra Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi’nde lisansüstü çalışmalar yaptı.
Şimdi kafama takılan bu abla komple kanadanın valisi miymiş?
ülkem adına utandım ve birazdan gidip bileklerimi keseceğim.

hakkaten bu ne amk! ya. bizden bir cacık olmaz lan.
süper versus. harbiden ince analiz. hem güldürürken hem düşündürmeli. kendine de çuvaldızı batırsın ama. götü yerse tabi.
bizim valimizin bıyık farkı ile önde olduğu karşılaştırmadır. diğer hanımefendi 6 dil biliyormuş olimpiyatlarda ülkesini temsil etmiş uzaya çıkmış vs. o bıyık hepsini bastırır. he birde abisi ismailağa da şeyhmiş bu da çok önemli bir detay.
oytunkaran' gilleri kasmış versus. süper kıyaslama olmuş.

not: zoruna gidene ucu püsküllü pırasa müessenin ikramıdır.
Kanada valisi nedir arkadaş Kanada ülke değil mi? Başka bir ülke başka bir ülkeye vali gönderiyor bizimkiler şekille ilgileniyor. Size o yakışır zaten. Evet.
ben niye utandım amk. sakarya valisi ben miyim.
Her gün üzücü bi şey, ingilizceyi fulleyip amerika mapini açabiliyomuyuz.