bugün

biri marmara üniversitesine, diğeri 9 eylül üniversitesine yeni atanan 2 rektörün cumhurbaşkanı erdoğan'a teşekkürleridir.

sanırım teşekkür metinlerini ve atılacak tweetleri de beştepe'den yazıp hazır bir formatta veriyorlar, bunlara sadece "gönder" demesi kalıyor.
görsel

işte yeni türkiye, işte yeni türkiye'nin profesörleri...

edit: arkadaşlar kimse "erdoğan'a neden teşekkür ettiler" demiyor, iki rektör de, iki profesör de aynı yazıyı yazmış. mal mısınız bi baksanıza. koskoca profesörler hazır şablondan yazı paylaşıyorlar. geldiğimiz nokta bu. yoksa bana ne ister teşekkür etsin, ister elini ayağını öpsün.
Normalde tsk ya teşekkür etmesi gerekirken cb ye teşekkğr etmeleri manidar tabi.
verilen metni bir ağızdan aynen yayınlamanın artık yandaş medya ile kısıtlı kalmadığını akla getiren bir vaka.
Bazılarının kafalarının pek almadığı olay.
Konu kime tesekkür ettiği değil, birbirinden farklı ve km.lerce ötedeki iki rektörün aynı torna tezgahından çıkmışa benzeyen birebir aynı metinle teşekkür etmesi.
E kafalar aynı olunca algılama yetisi de yerlerde.
Liyakatli olmadiklari için ona buna tesekkür etme yalakalik yapma allah peygamber karistirmak zorunda kaliyolar.

Bu ülkede ayaklar bas oldu sonumuz yakin mesafe.
kes kopyala yapistir yapmışlar
allahtan aynı üniversite adını yazmamislar..

ulan koskoca rektörler iki kelime yazı yazamıyor.
ne yazık sonra da gençlerden 100 sayfa performans ödevi beklerler

ulan sen daha bir teşekkür yazısı yazamiyorsun...
aspirin'in terkibi gibi. her ikisi de a se til sa li si liiiiiik !
ikisi de cumhurbaşkanının yakın çalışanları.

liyakatlarıyla gelmediler oraya. tebrik mesajları bile kendilerine verilmiş belli.

sonra türkiye'den muasır medeniyet bekle. çadır devleti gibi yönetiliyoruz, beter olacağız zaten. bu kötü gidişle hayra ulaşmak ne mümkün.
robot sanayi de çağ atlandı. fabrikatif gelişim.
Teşekkürde dünya standartlarını yakaladığımızın göstergesidir. Noktası virgülüne kadar aynı.
bu ne amk, copy past yapabilen herkes rektör oluyor lan.
durup durup chp'ye selam çakan 90'lar rektörlerini ve o zamanlarda sesi çıkmayan tayfayı hatırlatmıştır.
biri tensipleriyle, diğeri takdirleriyle yazmış bikere. aynı deyil taammı!
bunlar öğrenci olsa kopya çekmekten disiplin kuruluna verilirdi.
rektorlerin copy/paste'i bilecek kadar teknolojiyle aralarinin iyi oldugunu gosterir.
pek bir humanistim bugun. bardagin dolu tarafindan bakiyorum.
Bi teşekkür etsakso.
bunlar copy-paste ile tezlerini yazmış olmasın?! Diye düşündüren teşekkür mesajlaridir.
(bkz: intihal)
Keşke Twitter boyle şablonlar için (bkz: ben robot değilim) sorusu sorsa.
bu son seçim itibari ile artık iyice alışılması gereken günlerin habercisidir. seçimden hemen sonra kabine açıklandığı zaman bugüne kadar en azından tarafsız görünen büyük iş adamlarının demeçlerini okudum. durum cidden artık "yapacak bir şey kalmamış" mevzusuna dönmüş. bu tarzda insanlara kızmak yersiz. son seçim için "bal tutan parmağını yalar seçimi oldu" yazmıştım geçenlerde buraya. tam olarak bu dönemdeyiz artık önümüzdeki 5 sene boyunca. teşekkür etmeyip ne yapsınlar ? sıkıyorsa etmesinler. bir adamın iki dudağı arasından çıkacak bir söze bağlı tüm kariyerleri ve dahi hayatları. kızdırırlarsa görevden alınırlar muhtemelen fetö yandaşı diye o cezaevi senin bu mahkeme benim seyyah olurlar geze geze.

seçimden hemen sonra çıkan khk lar alınan kararlar bilmem neler. hepsine bakıldığı zaman referandumdan beri akp seçmeni arkadaşlara anlatmaya çalıştığımız şey bire bir gerçekleşti. tek adam sistemi tam olarak tek bir adamın ülkedeki tüm kurumları, tüm parayı, tüm ekonomiyi, tüm bakanları ve tüm insanları kontrol etmesi şekline döndü. önümüzdeki 5 sene boyunca akp li arkadaşlar her ne kadar birçok şeyi beğenmeyecek olsalar bile beğeniyormuş gibi davranarak geçirecekler. bunu "inadına" yapacaklar. inadımıza yani. yapsınlar. 5 sene sonra allah vere tayyip erdoğan siyaseti bıraksa veya 5 sene sonraki seçimi kaybetse tüm bu korkunç yetkiler ile chp li birisi seçimi kazanırsa yarattıkları canavar sisteme bakıp bakıp yıllardır kendilerini uyarmaya çalışan bizleri yad ederler.
Türkiye bunu istedi - tek tip insanlar istedi -istediğine kavuşuyor.