1. 1.
  bir zamanlar muhafazakar kanadın entellektuel yayın organı olarak anılıp, farklı dusuncedeki yazarları bunyesinde barındırmasıyla takdir toplayan ama akp iktidarından ve rte yle akrabalıktan sonra iktidar yalakası olan, yazarlarının fikirlerine mudahale eden, tavrını magazinsel haber yonune kaydıran gazete.
  5 -3 ... sosyoklon
 2. 2.
  tayyipin meleklerini barındıran gazete
  3 -4 ... gencturk34
 3. 3.
  hediye olarak verdiği birbirinden değerli kitaplarla ayrı bir yere sahip gazete

  (bkz: ibn-i battutanın seyahatnamesi)

  (bkz: mukaddime)
  4 -2 ... registerlater
 4. 4.
  akp yalakası tarafsız habercilikten uzak gazete
  4 -3 ... amd
 5. 5.
  akp'ye yakın yayın politikası vede patronları akp'ye yakın isimler olmasına rağmen,
  incelendiğinde, köşe yazıları takip edildiğinde (bkz: mustafa özel), (bkz: ali bayramoğlu), (bkz: fehmi koru) vede heleki (bkz: ahmet kekeç) gibi ne kadar kültür ve bilgi sahibi insanların çalıştığı ve gerçekten ciddi bir gazete olduğu rahatlıkla anlaşılacak gazete.
  hıncal zırvaları istemiyorsanız okuyun okutun deriz biz.
  10 -9 ... azorka
 6. 6.
  Diğer gazeteler bızmaca haberler yazmadığı için her gün okuyabildiğimiz gazete.
  Adamların taraf olduğu bir görüş var.Evet biz buna "doğruluk" diyoruz.Sahip olduğu çok kaliteli yazarlarla gerçekten iyi yorumları var.Seveni de var önyargılı olup bok atan da.
  Sadece doğruları yazdığı için okunabilen gazete.
  7 -12 ... italiano
 7. 7.
  yazar kadrosundaki sadık albayrakın albayrak grubuyla alakası olmayan ve sadece bir yazar olan ve böylelikle tayyib erdoğana akraba olmayan gazete. ayrıca 28 şubatda kalemleri elinden alınan bir çok liberal , sol görüşlü vb gibi hayata kendi penceresinden bakmayan yazarlarada kucak açmış gazete
  3 -5 ... vezir tonyukuk
 8. 8.
  genel yayın yönetmenliğini mustafa karaalioğlunun, genel yayın danışmanlığını fehmi korunun yaptığı albayrak grubu yayın organı. aydınlık türkiyenin habercisi sloganıyla basındaki yerini alan yeni şafak bünyesinde mehmet ocaktan, ahmet kekeç, kürşat bumin, hüseyin hatemi bekir hazar ve daha bir çok yazarı barındırır. 28 şubat dönmeinde andıçlanan bir çok yazarı da istihdam etmiş olan yeni şafak bu yazarların unutamayacağı bir yer olmuştur. (bkz: mehmet barlas)
  3 -5 ... brhmbl
 9. 9.
  arka sayfa güzeline(!) hasta olduğum, her sabah ilk işim ona bakıp sonra sözlüğe entry girmeye başladığım, aksi takdirde işlerim rast gitmeyen(!) gazete.
  6 -2 ... trablus
 10. 10.
  dünyadaki her gazete gibi taraf olan gazetedir. 28 şubat sürecinde türk medyası ve siyaseti andıç utancını yaşarken, andıç mağduru cengiz çandar ve mehmet barlas gibi yazarlara köşe vererek türk medyasının ayaklar altına alınan ahlakını korumuştur.
  6 -3 ... registerlater