1. 11.
  hırslı; çelişkili ve çok hassastır
  10 -1 ... tuana
 2. 12.
  anaç olması , ailesine olan düşkünlüğü , tertipli ve temiz olması ve çok güzel yemek yapması akla evlenilecek kadını getirsede aşırı kırılgan ve hassas oluşu , kin tutması ,duygularındaki ani gel-gitler sizi zamanla yorabilir .
  25 -1 ... dancerinthedark
 3. 13.
  çözülmesi gereken bir yapboz gibidir. lakin hiç bir zaman çözemezsiniz.
  yengeç erkeği için bu bir çeşit zevk yaratabilir. tabi, bunun için kadında melekelerin fazla olması da gerekir.

  (örnek: zeka, estetik, kültür)
  17 -2 ... bl
 4. 14.
  YENGEÇ (22 Haziran - 22 Temmuz) Su / Öncü
  Yıldızı: Ay
  Uğurlu günü: Salı
  Uğurlu sayısı: 5
  Uğurlu taşı: Yakut
  Uğurlu rengi: Kırmızı
  Uğurlu çiçeği: Zambak
  En büyük özelliği: Sadakat
  En büyük amacı: Yükselmek
  Uygun partnerleri: Boğa, Başak, Kova
  Zayıf tarafı: Dikkatsizlik
  Yönetici Yıldızınız: Ay (Duyguların temsilcisi)
  Grubunuz: Su, negatif
  Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
  Üstün yeteneğiniz: Sabırlı olmak
  Özelliğiniz: Merhametli, yumuşak huylu, iyi niyetli olmak
  Emeliniz: Büyük para sahibi olmak
  Amacınız: Daima yükselmek
  Anahtar sözcüğünüz: Koruyuculuk
  Yenmeniz gereken huyunuz: Dikkatsizlik
  Uğurlu gününüz: Pazartesi
  Uğurlu sayılarınız: 2, 4, 5, 12, 88, 456, 9742
  Uğurlu taşınız: Yakut ve aytaşı
  Uğurlu renkleriniz: Beyaz, gümüş, açık gri, mor, bazen de koyu siyah
  Uğurlu çicekleriniz: Nilüfer, beyaz gül, zambak
  Uğurlu kokularınız: Misk, müge, leylak
  Hoşlandığınız müzik: Romantik şarkılar
  Olası hastalıklarınız: Göğüs ve solunum yolu hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, ülser
  Başarılı olacağınız meslekler: Turizm, otelicilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik, petrolcülük ve sivil maddelerle ilgili olan meslekler, kimyagerlik, eczacılık
  Burcun ünlüleri: Barbara Cartland, Bedrettin Dalan, Bill Cosby, Brigitte Nielsen, David Hasselhoff, Ernest Hemingway, Giorgio Armani, Isabella Adjani, Jul Sezar, Kenan Evren, Lady Diana, Louis Armstrong, Müjde Ar, Nathalie Wood, Pierre Cardin, Sezen Aksu, Sylvester Stallone, Türkan Şoray, Tom Cruise, Yul Brynner.
  13 -1 ... syda
 5. 15.
  yengeçler çok duygusaldır. ayrıca inanılmaz zeki insanlardır. su grubundan olmalarından olsa gerek denize inanılmaz düşkünlerdir. su onların bir numaralı antidepresanıdır. ilişkilerine ve ailelerine çok önem verirler. ilgisiz kalmadıkça ve duygusal boşluşa düşmedikçe asla ihanet etmezler. dostlukları onlar için çok değerlidir. çok iyi niyetlidirler. çoğu zaman bu iyi niyetleri fazlaya kaçtığından hayal kırıklığına uğramaları mümkündür. ve de kıskançtırlar hem de bunlatacak kadar.
  26 -1 ... syda
 6. 16.
  hayatı kendine zindan eden kadındır. en küçük şey bile canını sıksa bütün gün asık surat gezebilir veya tam tersi 5 dakika sonra gülmeye başlar. dengesizdir. boğa erkeği arar durur,bulunca da bu muymuş der kaderine küser...
  hep vericidir,sevdiklerine karşılıksız her şeyi verebilir (sevgi,aşk,dostluk konularında);ama bir şeyler canını sıkmaya başladığında karşısından bir şey alamadığını farkedince(almaya vakti olamıştır çünkü durmadan vermiştir) bencillik denecekse bencilliği burda tutar çünkü unutmaz bir yengeç kadını. ne olur peki? üzülür durur manyak.
  30 -2 ... zerre
 7. 17.
  yerine göre bazen aşırıya kaçıp eğlenebilen, güldüren, çatlakımsı hatun kişileridir. sevdiklerinde tam severler ve aşık olduğu insana karşı sadakatlidirler. oğlak erkekleriyle sanıldığının aksine uzun süren ilişkiler yaşayabilirler. ama eğer bir sorun varsa tüm sorumluluk oğlak erkeğinindir.* duygusaldır, ağlar ama anıra anıra değil. gözyaşlarını duygu sömürüsü olarak kullanabilirler. iyiniyetlidir. bilse güzel yemek yapabilir. düzenlidir. ne çok pis ne de çok temizdir. sesleri güzeldir ama eğitim almaları gerekir. çok uyuşuktur, tembeldir. annelik duyguları fazla gelişmiştir.* özetle çok da kötü değildir, tavsiye edilir.
  24 -2 ... yazmam yok benim
 8. 18.
  en fedakar, en çok evine bağlı, en çok yemedim yedirdim, giymedim giydirdim kalıbına uyan anneler yengeç burcudur.*
  19 -3 ... queen
 9. 19.
  en fedakar burç annesidir.
  tamam tüm anneler fedakardır ve zaten öle olmalıdirlar ama, bu burç mensubu anne kişilerinin "çocukları yerken doyduğu" gözlemlenir.
  19 ... dancing in the moonlight
 10. 20.
  ikilem çeliski bunalim kraliçesidir. iki arada bi derede insanidir. dipte yasarlar. sulugözdürler. gezmeyi görmeyi bir de kedileri çok severler. begenmediginiz bir yönünü söylerseniz size küsmezler hayata küserler. bardagin yarisinin dolu veya bos olmasina degil bardagin cam mi plastik mi oldugu onlar için daha önemlidir. özlerinde çok naif ve temiz duygulara sahip olsalar da bir zarar vardir verdikleri hep kendilerine dokunan.
  30 -1 ... e fe