6

 1. 26.
  ortamların aranılan adamı konumundaki kişidir.
  #605115 :)
 2. 27.
  yengeç burcu kadınıyla güzel bir ikili oluştururlar.
  #645477 :)
 3. 28.
  nesli tükenmeye yüz tutmuş erkeklerdir .
  #645537 :)
 4. 29.
  duygaslığın bokunu çıkarmışlardır. melankoliktirler, anlaşılmaları zordur sevdimmi tam severler ve sevgililerinden aşırı ilgi beklerler. kendimden biliyorum...
  #705983 :)
 5. 30.
  hareketi en sevmeyen burç erkeğidir. gelemezler heyecana, morallarinin bozuk olmasına da moralleri bozulur. tembeldir. verin eline kumanda, sabah akşam tv izlesin. fıkır fıkır bir kadın ancak onları yaşama döndürebilir. ayrıca bi de sinsidirler, ne düşündüklerini hayatta suratlarından anlayamazsınız.
  sözün özü, yazıktır bu modellere.
  #724471 :)
 6. 31.
  elindeyken kıymeti bilinmeyen ancak gittikten sonra arkasından ağlanan erkek türüdür. kızların aslında uzaktan çok çok istediği ve düşlediği fakat elde edince sıkıldığı inceden yol verdiği. sevdimi harbiden seven çoğu zaman kötü düşünmeyen karamsarlığı ve zararı sadece kendine olan insan türüdür. Duygusallığından bazen nefret eder bazende gurur duyar. buyrun benim**
  #825964 :)
 7. 32.
  derler ki;

  "bi bar köşesinde sabaha kadar içip barı kapatan adama gidin sorun kesin yengeçtir."

  alkolik olmaya en yatkın ve "dibe vurmaya" en müsait burç erkeğidir.
  pek melankoliktirler.
  duygusal ve hassastırlar.
  kontrol edilmediklerinde ve çok yalnız kaldıklarında kendilerine ait bir "iç dünya" oluştururlar . Orda mutlu olup orda üzülürler. sanki sadece o dünyada yaşarlar.

  Bir yengeç erkeğinin dibe vurmakla vurmamak arasındaki ince çizgiyi geçtiği dönüm noktası, "artık o iç dünyalarında yaşadıklarıyla, gerçek hayatta ki yaşadıklarını karıştırmaya başladıkları andır " .

  (bkz: şizofrenik belirtiler)

  zordurlar.

  her bünye kaldıramaz.

  (bkz: yengeç burcu erkeğini kurtarma derneği)*
  #826037 :)
 8. 33.
  kıymeti sonradan anlaşılır * kısmına şiddetle katıldığım, burcunun adamı.
  #826055 :)
 9. 34.
  sevmenin bokunu çıkarırlar. hatta sevgilileri aşırı sevgiden dolayı inceden yol verirler. *

  + seni çok seviyorum aşkım
  - ya senin sevgin beni boğuyor, nefes alamıyorum anlıyormusun.
  + hı. *
  #884401 :)
 10. 35.
  bazı zamanlarda aşırı duygusal modda olabilen ama kendini bundan kurtarmayı çok çabuk başaran, bir defa duygusal açıdan kırıldı mı kolay kolay yeni bir aşka yelken açamayan , içine kapanan ve bekleyen , soğukkanlı göründüğü halde ruhunda fırtınalar kopan , az konuşan çok dinleyen * , romantik olmak için çaba sarfeden ama her defasında hep eksik bir şey bulan , takıntılı , seven ve sevilmek istenen , evlilik için doğru kısa süreli ilişki için yanlış erkek olduğuna inanılan bir erkek türü.
  #1067361 :)
 11. 36.
  kimselerin olamayacağı kadar hassas olan burçtur. aynı zamanda para konusunda gerçekten titiz olsa da dengesizliği buraya da yansıyabilir.* sadomazoşist eğilimleri de vardır *. hiç bir şeyi unutmaz, fil hafızası vardır*. zekidir, kafasından geçenleri kimseye belli etmez hamlesini yapana kadar ne yapacağını tahmin edemezsiniz. çok kafadır, muhabbeti güzeldir. genelde kafası başka yerlerdedir ama olsun yine de süperdir.**
  #1072305 :)
 12. 37.
  buradaki bütün entrylerin bileskesidir aynı zamanda cok acayip bir erkegiz daha ben de kendimi cözememis bulunmaktayım. bu arada ne kadar cok yengec erkegi uuser varmıs.
  #1072436 :)
 13. 38.
  sırf salak subuk bir inadı tuttuğu için, kendine bir yararı olmadığını bile bile bir şeyi takıntı haline getirip karşı tarafı çileden çıkaran insandır*, ama duygusaldır, sadıktır.
  #1072464 :)
 14. 39.
  genellikle terbiyeli ve naziktir. kimi zaman insanı fena halde uğraştırır.suyu sever. çok sevse de sevdiğini belli etmez. bazen düşüncesiz olurlar ve onları mutlu edecek kadının uzaklaşmasına neden olur bu düşüncesizlik. keşke sevğini hep belli etse,hep yüzü gülse ve bir yengeç gibi kıskacıyla yakalayıp hiç bırakmasa.
  #1072568 :)
 15. 40.
  (bkz: sevgiliyi terk etmek için makul nedenler)

  yiğidi öldürüp hakkını vermek felsefesine istinaden, ziyadesiyle tutkulu oldukları da bir gerçektir.
  #1172490 :)
 16. 41.
  en asil duyguların erkeğidir.
  #1172500 :)
 17. 42.
  sevilmeyi sevse de sevilmenin kıymetini bilemeyen, sevgiyi kaybedince de pişmanlık ve kıskançlık krizi ile canı yanan ve bunu saklayamayan kişidir.
  #1348571 :)
 18. 43.
  tam bir aile babasıdır evcimendir
  #1348741 :)
 19. 44.
  paraya da değer verdikleri konusunda ciddi belirtileri olan fakat duygularından başka kaybedecek bişyleri olmayan astroloji dünyasının proleterleri.
  #1553117 :)
 20. 45.
  bunlar nefes almadan yaşayamazlar, birçoğunun 17 yaşında sakalları çıkmaya başlar.
  #1632681 :)
 21. 46.
  Hakkında yazılanların az bile kaldığı burçtur. inanılmaz duygusaldır. Kamplumbağa gördüğünde ağlayacak duruma gelenleri bile vardır. 2 sene bir kıza açılamazlar kendi kendilerine gelin güvey olurlar. Her ne kadar "çok seviyorum" deselerde gözü sürekli oynaştadır. Hemen aşık oldum sanır. Saman alevi gibi sinirleri vardır birden parlar hemen söner! Salaktırlar biraz. içlerinde çoğu panik atak hastalığının pençesindedir.

  inanılmaz içe kapanıklardır. Hepsi melankoliktir. inanılmaz tembeldirler. Herşeyden sıkılırlar. Hatta belli bir yerden sonra tembellikten bile sıkılırlar. Genelde kimse ağızlarından söz alamaz. Kimse tarafından anlaşılamazlar. Saklandıkları kabukların altından çekip çıkarmak her babayiğitin harcı değildir.
  Sık sık en yakındaki insanlarla kavga ederler. Ama gizemli felan değildirler. Gizemli görünmek için yemedikleri halt kalmaz. inanılmaz dikkat çekmeye çalışır. Ama tüm dikkatler üzerine yoğunlaşınca bundan rahatsız olur. Hafızaları gerçekten hayvanidir!

  Ayrıca (bkz: aşık olmadan cinsel ilişkiye girmeyen erkek)

  inanılmaz dağınıktırlar. Yıkanmayıda sevmezler genelde. Pistirler, pasaklıdırlar. Ayrıca ikiyüzlülükleri, sinsilikler vardır. Ama herkes bunları çok saf zanneder hemen güvenirler. Ancak yine de her konuda güvenebilirsiniz artık o sizin şansınıza.

  Kıssadan hisse her ne kadar çok moron, aptal, aşırı derece duygusal olsalarda alıp okşayınız seviniz.**
  #1642358 :)
 22. 47.
  -Son derece duygusal, hassas ve yumussaktir. Zaman zaman huysuz ve muthis
  kiskancc olurlar. Gonul almayi cok iyi bilirler. Annelerine cok duskundurler.
  Evine bagli, guvenilir, sefkatli, annlayisli, neseli bir kadin onu mutlu edebilir. * * * *
  #1650751 :)
 23. 48.
  eee şey, yengeçsiniz dimi, kem küm, kabuğunuzu kırın denilebilecek erkeklerdir. iğrenç espri yapılır ortam yumuşar. yeni muhabbetlere girmek için mahal hazıra sunulunur.
  #1650839 :)
 24. 49.
  ne yengec kadını,ne de su grubu kadını, en iyi başak burcu kadınıyla iyi anlaşırlar. * * * *
  #1697234 :)
 25. 50.
  en kral burca sahip olan erkek modelidir.
  ünlüleri sıralarsak;
  Sylvester Stallone , Tom Cruise , Julius Caesar , Louis Armstrong , Yul Brynner , Ernest Hemingway , Hermann Hesse ...
  #1697256 :)