1. 1.
  bir yeşilçam repliği(?)..ayrıyeten şu sıralar 1000 başlık yapmak için kasarken sarfettiğim haykırış
  1 ... eru
 2. 2.
  deli kadir'in meşhur ünlü sözüdür.bir bozar,bütün alemde ne kadar adam varsa hepsinin karizmasını çizmeden yeniden yemin etmez.yemin bozma işi ciddi bir iştir,kadir inanır'a özgüdür,başkası yapamaz! yapsa dahi dikkate alınmaz.
  ... aby
 3. 3.
  kan akar bu haykırışın sonunda *
  ... zaknafien
 4. 4.
  yıllarca şahane pazarda hazırlanan ve program aralarında yayınlanan küçük skeçlerde bol bol kullanılan replik
  ... nobetciekipleramiri
 5. 5.
  eski yeşilçam filmlerinde bilimum olaylar sonucu gaza gelen baş aktörün ettiği laf silsilesi akabinde silahlı 100 kişinin * ortasına dalıp hepsini beşer onar *yere sermesiyle sonuçlanan laf öbeği
  ... enterezan
 6. 6.
  yıllarca büyük bir kitle tarafından "yeminimi bozdum nalân" veya "yeminimi bozdum ağalar" şeklinde yanlış anlaşılan yeşilçam filmleri repliği.
  ... holy bastard
 7. 7.
  türk filmlerinde sık rastlanan repliklerden biridir.
  astığı astık kestiği kestik eski kabadayı durulmuş, köşesine çekilmiştir. gerçi bu tarz kanun dışı yaptığı eylemlerin de mutlaka bir bahanesi vardır da konumuz o değil. neyse, etliye sütlüye karışmamaktır niyeti artık. fakat giderek kışkırtılmaya başlar. sabrı denenir. bizimki direnir. yok o günlere dönmeyecektir. ama herşeyin de bir sınırı vardır yani. ya kızkardeşine, ya işine vs. tacizler artmış ve dayanılmayacak noktaya gelmiştir. işte o an bizimki kükrer, yeminin bozar ve tam gaz kaldığı yerden devam eder.
  ... telashe
 8. 8.
  BiR DE BUNUN ULEYN iSTANBUL VERSiYONU VARDIR. ONU DA GENELDE TÜRK FiLMi ESAS ERKEKLERi SÖYLER. GENELDE ORHAN BABA REPLiĞiDiR FiLMLERDE.
  `
  ULEYN iSTANBUL
  KAHPE iSTANBUL
  ... novakatinamite
 9. 9.
  bir kadir inanır repligidir. kadir adındaki kişilerinde bu repliği söylediği görülmektedir.
  -1 ... amac sadece yasamak
 10. 10.
  bir türk filmi klasik repliği. kahramanımız zamanında her boku yemiş, her bir haltı karıştırmıştır. sonra imana gelip dünya nimetlerinden elini ayağını çekip bir sahil kasabasına yerleşir. fakat düşmanları onun izini bulur ve olaylar gelişir. kahraman tercihen kalabalık bir alanda bu lafını en az iki kere üst üste tekrar eder, silahlarını kuşanır ve olaylar manyak gelişir.
  1 ... gelberiyargelberi