bugün

genellikle öğrenci evlerinde görülen, kılın uzunluk durumuna göre iğrençliği artan bir olaydır.. ve kaşığın arkasıyla çaktırmadan yemekten uzaklaştırılmasını gerektirir..
kılın çekilmesi durumunda etrafındaki ufak hamur parçalarını da kendisiyle getiren olaydır.
insanı yemeden içmeden soğutan, açlık grevine başlamaya sevk eden pek itici 1 durumdur.
(bkz: Allah kimsenin başına vermesin)
yemekteyiz adlı yarışmada vuku bulması halinde beklenen muharebenin çıkmasına neden olur.
o yemeği bidaha asla yiyemeyeceğinin belirtisidir.tabaktan çıkmışsa yerine yeni bi tabak yemek alırsın.kazandan çıktıysa ömür billah yemessin artık o yemeği.
çok sinir oldurur.yemeği yapan anne olduğundan sayıp sövemezsiniz de.**
masadan kalkıp 'daha da yemem' diyebilirsiniz ama bi süre sonra geri dönüp kuzu kuzu yenisini koyup yersiniz. *
neden bilmem ama evde yenen yemekte kıllar hep bana çıkar *
iştahlı bir şahsın (x'in) gözünün kararmasına sebebiyet verecek olan durumdur.
x'in sıfatı, kılın bulunmasıyla birlikte, gözü kara olarak değişebilmektedir. zira, kılı ağzından çıkarırken mantıklı davranamayacak kadar kötü bir durumdadır.
bütün iştahın kaçacağı durumdur.
nazikçe serçe ile işaret parmağı arasına alınıp tekrar nazikçe, yere bırakmak gerekir.
bütün yemeğin çöpe dökülmesine neden olan olaydır.
nedense bu kıllar hep bana denkgelir. çok dikkatli olmamdan kaynaklanıyor. (bkz: herhalde galiba sanırsam)
+ bakar mısınız yemeğin içinden kıl çıktı.
- ay bakıyım ay evet.
+ yalnız çok ince telliymiş saçınız.
- ay evet çokta dökülüyor.
+ belli belli. dip boya vakti de gelmiş.
- terbiyesiz çotank.
kimden ve nerden geldiği çok önemli olan kıldır. ayrıca iğrençtir bir hevesle yediğiniz yemek hakikaten kursağınızda kalır (!)
bana en son bundan 5 sene önce yemekhanede çalışanların kılı çıkmıştı sahibine iade etmiştim çok mutluyduk
(bkz: kusmaya ramak kalması)
evde sadece benim başıma gelen olaydır. insanı yemekten soğutur, paranoyak yapar.
misafirlikteysem ağzıma giren kılın önce boyutunu kavramaya çalışırım ve çaktırmadan çıkarırım. en tehlikeli olanı ise yemeği ağzınıza götürmeye niyetlenirken çatala takılan saçın ardındaki yemeği bırakmama isteğidir ve gerçekten utanılası bir andır.
not: burda utanması gereken kişi ev sahibidir.
ben gibi midesiz birinin bile katlanamadığı bir durum öyle ki üç günlük midyeyi o kokusuyla yerim ama bir yemekten kıl çıksın hatta saçım üzerine düşsün yeter. bir de omletin içinden yumurta kabuğu çıksması aynı derece kusulası bir durumdur.
http://galeri.uludagsozlu...l-%C3%A7%C4%B1kmas%C4%B1/
Bu durumda yemeği hazırlayan kişiye eğer samimiysen sıçsaydın demek eğer samimi değilsen de içten söylenir.
Misafir olarak gittiginiz bir yerde basiniza gelirse caktirmadan atmak icin bin turlu numara yaptiginiz durum.
az önce başıma gelen hadisedir.
sipariş yemek istedim ve içinden kaş kılı çıktı bi daha da disardan yemek söylersem ne oliyim.
görsel
Yemek Güzelse yemeye devam edilir.ewed
izmir'de meşhur bir mekanda çorbada çıktı. yetkili kişiye seslendim. sessizce çorbadan kıl çıktığını gösterdim. "nasıl yapalım?" dedim. insanlar duymasın diye de çok sessiz söyledim. insanlık hali olabilir, çok özür dileriz vs. vs. yorumlar yaptı. bu sefer çorba yerine pide falan söyledim. gerçekten güzeldi. yedim içtim. hesabı ödemeye gittim. başkası olsa yaygara çıkarırdı. kusura bakmayın tekrardan hesap almıyoruz dedi ve almadılar.