1. 1.
  yemen'de suudi arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin marifeti, sadece 85 bin beş yaş altı çocuk çok ciddi bir rakam.

  yemen de 85 bin çocuğun açlıktan ölmesi

  "Uluslararası yardım örgütü Save the Children (Çocukları Koruyun) Yemen'de 3 yıldır süren savaşta yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybeden 5 yaş altı çocukların sayısının yaklaşık 85 bin olabileceğini açıkladı.

  Ülkede 22 milyon kişi insani yardıma muhtaç. Savaş ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin uyguladığı abluka nedeniyle ülkede son yüzyılın en büyük gıda krizi yaşanıyor."

  https://www.bbc.com/turkc...?ocid=socialflow_facebook
  12 -3 ... o halde umabilir miyim
 2. 2.
  Amk Sudi Arabistabı kralları Hactan kazandıkları paralar ile Türkiyede teknelerde sex partisi yapacağına , Müslüman ülkelerdeki insanlara yardım etsinler.
  ... hircinmalatyali
 3. 3.
  Fotoğrafa bakınca insanın içi acıyor. Oysa her çocuk eşit şartlarda yaşasa bu dünya emin olun çok daha güzel olur. Bir ailenin bir ulusun ve hatta dünyanın mutluluğunun sırrı çocukları mutlu etmekten geçiyor bence. Mutlu çocuk büyüyünce mutlu bir insan olur. Ama gel gör ki bizler mutluluğuda yanlış anlayıp yanlış çocuk yetiştiriyoruz.
  7 ... kingoftomorrow
 4. 4.
  Hala her çocuk eşit şartlarda yaşasa falan diyorsunuz, bunu kabullenin: eşitlik aslında var olmadı, sizde var edemezsiniz. Dünyada bu sahneler izlemeye devam edeceksiniz. Biz üreten ve zengin bir ülke değiliz ki onlara hatrı sayılır şekilde yardım edelim. Gel gör i elin boklu araplarına yardım ediyoruz hatta kendi vatandaşımızı hiçe sayarak.
  13 -3 ... sherlockholmesss
 5. 6.
  Hacc gelirlerini karılarla kızlarla yiyen amerikan köpeği arap şeyhlerinin yaptığı katliamdır.
  14 -4 ... ershan kuneri
 6. 6.
  akp döneminde olmuştur. 3 yıldır süren savaşta yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybeden 5 yaş altı çocukların sayısının yaklaşık 85 bin olabileceğini açıkladı.

  https://www.bbc.com/turkc...2?ocid=socialflow_twitter
  2 -2 ... true
 7. 7.
  Bu yıkımın müsebbiblerinden olan ve geberen kral abdullah için milli yas ilan ettik biz.

  Boş yapmayalım bence.
  13 -3 ... cold man
 8. 8.
  (#40520170)

  yemen başlığı altında yazmıştım , dünyada böyle bölge yok..


  siyasal islamcı -dincilerin islamı ,gazetelere bakarken biraz evvel okudum ,bekir coşkun'u ..

  ''Yemen'de çöpü atmak için kapısından üç metre ötedeki bidona giden kadını yakaladılar, şeriat meydanına kadar sürüklediler…''

  dünyada gelmiş geçmiş en kötü durumun olduğu ülke yemen.

  insanın içi sızlıyor.
  6 -1 ... baris hemen simdi
 9. 9.
  yemişim yemenini, süveterini. bizim durumumuz çok mu farklı? donarak ölen, 1 kuru ekmek için yerin binlerce metre altında göçükte ölen sonra bir de dayak yiyenler neler neler. cehennem bu ülke için tatil yeri gibi kalır muhtemelen.
  5 -4 ... vamonos
 10. 10.
  Bugün dünya çocuk hakları günüymüş...

  Acaba bu günü ilan edenler yemen, suriye, miyammar, filistin'deki çocukları dusunerek mi dünya çocuk hakları gününü ilan ettiler?
  Hiç sanmam...
  Allah mazlum ve mağdur ettiğiniz bu çocukların haklarını elbet sizden soracaktır..!

  yemen de 85 bin çocuğun açlıktan ölmesi
  12 -2 ... sari civciv