bugün

uludağ sözlük yazarları arasında yapılan yemekteyiz programıdır. eğer olmazsa muhtemelen uludağ sözlük'ü temsil eden biri yarışıyordur.

hah, bak ne buldum:

(bkz: yemekteyiz imhotep)
yarışmacı seçmelerinin nasıl yapıldığı hakkında en kısa sürede bilgi verilmesi gereken yarışmadır. şahsen ben katılmak isterim hani olursa diye diyorum.
sol framenin siki tutmasına sebep olacak organizasyon olabilir. aman diyim. yemekteyiz'i izlemeden bütün katılımcılarını ezberledik. muammer'inden tut da ayşe'sine fatma'sına kadar.

(bkz: yapma be sözlük)
olsa bile menünün muhtemelen:

başlangıç olarak pilav, ana yemek olarak ketçaplı makarna, ara sıcak olarak patates kızartması, tatlı olarak hazır puding civarında olacağı yarışmadır. bizde 400 tl yok, 50 veriyoruz.
(bkz: hepimiz yemekteyiz)
(bkz: yemekteyiz programina katilan yazarlar ve menuleri)
çok kafa düzen arsız yarışmacıdır...
Böreğin yapımında yufka kullandığı için puanım 3.
biraz küçük olmuş sanki keşke bi yufkadan bi börek yapılsaymış.
Çökelegi hazır aldığı için puan vermeyeceğim. Çünkü tek yaptığı kızartmak. Elinden gelse onuda hazır alacak.
hazır yağ kullanmış gibi bence kendisi sıkmamış ayrıca diğer Ocak yanmıyor o yüzden puanım 1.
Anca dış ses olarak katılabileceğim program.

- Bakhalım daisy hanım'ın böreği misafirlerden tam not alabilecek mi?
yufka el açması olmadığı için sadece iç harcını beğendim. puan verirken harca değil böreğe verildiği için puanım 0. bu arada harcı direk çıkarıp yiyemediğim icin hamurun hepsini yemiş olmam beğendiğim anlamına gelmiyor laf atmayınız...
görsel
italyan mutfağından evde ne varsa koydum pizzasıyla katılmak istediğim yarışma.
Yağ biraz fokurdamış gibi. Böreklerin eşit büyüklükte olmaması da dikkatimden kaçmadı. Buna börek bile diyemiyorum ama açtım yedim. Güne puanım 1.
Bu yemektekiler sayesinde Harika bir kafa yapma konusu evet. Börekler çok güzel görünüyor. Nefis kızarmış. Ama benim "tansiyonum ve kollesterotum" var. Kendim Yiyemediğim için fesatlanıyorum ve iyi bir not veremiyorum. Puanım 3 maalesef.
Ben yemeklerde biraz sevgi eksikliği hissettim o yüzden bugünkü puanım 1.
bunlar çocuğuma okuldan gelince hazırladığım şeyler. çok basit. o yüzden sıfır sıfır.
az şekerli dost sütümle katildigim yarisma.
görsel
ibneler, negzel seylerle besleniyorsunuz.
Essy'nin şampiyon olacağı yarışma. Malum, bu hayattaki tek başarısı yemek yapabilmek. *
En üstteki börek kürt böreği miydi?
Sakın sigara böreği demeyin.
Bol bol yemek ile katılacağım fakat aç olduğumda uğramayacağım yarışma.
kendine güvenen gelsin;
http://m.uludagsozluk.com/e/40251750/
Bir defa da pizza yaptım gel de, vicdansız.
daisy çıtayı çok yükseltti bu sefer.
hemen tavaya evden getirdiğim kedi tüyünü atmalıyım.