bugün

yemekteyiz adana yarışmasının 19 yaşındaki uyuz kızı.
kendini cok begenmis dünyalari ben yaratim havasinda olan. uyuz hatta uyuz ötesi yemekteyiz yarismacisi.
yemekteyiz nika'dan sonra abazan sözlük yazarlarının gözdesidir.

ayar vermeye çalışmıyorum, gözdem diyorum. *
adana tikisi, çakma olanından. öyle böyle bir vaka değil. o konuşma şekli, o ses tonu, o vurgular, o kibarlaşmak için kasarak değiştirilen adana şivesi, mimikler, allah'ım yarattın, bari takip et!

bir yemektetyiz leyla vardı, bu kızın yanında o bile sempatik kaçtı.

he bir de yüzündeki tonlarca boyayla kendini adriana lima zannediyor. o değil de; mini etekle bacak bacak üstüne atmak için katılmış yarışmaya belli ki. zeka küpüm benim.

boşver be kızım, senden çok var memlekette.

not: bu şey insan olamaz, olmamalı.
hayatın daha çok başında oluşuna veriyorum bu denli "çiğ" olmasını. hatun yemekteyiz programıyla güzellik yarışmasını karıştırmış ki güzelliğinden dolayı çok kıskanılacağını düşünüyor. kibarlaşmaya çalışıyor kendince, babası yaşındaki adamı kaba buluyor falan. kenarin dilberi nazik de olsa nazenin olamaz. gerçeğini bir kez daha görmüş olduk biz de sayesinde. *
kıro tiki.
ismi kadar ilginç bir kişilik. isminin anlamını bir programda açıklasa bari.
aynı şehirde nefes almaktan dolayı kısa bir süre de olsa kendimden tiksinmeme sebep olan, gereksiz yarışmacı. sadece 10 dakika izledim; antipatik olduğunu ilk dakikanın sonunda keşfetmiş oldum. ah be güzelim, tak sevgilini koluna; gidin gazipaşa'nın en popüler cafesine ve oturun börtü böcekten bahsedin. yarışma zaten bir halta benzemiyordu, adana'ya gelmesiyle ayrı bir boyuta geçti.

vardığım sonuç: adanalılar kendi kabuklarında yaşayıp gitsinler.
alışveriş sırasında marketin et reyonundaki çalışana "kuzu incikleri biraz büyük büyük keser misiniz?" diyip, eve gelince etleri görüp de büyük kesildiği için şok geçirmiş görünen yarışmacıdır. o tiz ses tonuyla hiç konuşmasındır. nesine güvendiği hayret meselesidir. herhalde yarışmaya kabul edildi diye ya da araba kullanıyor diye de olabilir kendisini bir şey sanan 19 yaşında ergendir. daha çağını atlamamış, gelişimini tamamlayamamıştır. kumanda elimde kanal değiştirmek gibi harika bir seçeneğim olduğu halde sinirlerimin tepeme fırlamasına rağmen ekrana kitlendiğimdir. adana'nın geleneksel lezzetlerinden uzak son derece sıradan bir menüyle iddialı olduğunu savunan kişidir. büyüsün de gelsindir.
neden nefes alıyor diye düşünmeme sebep vermiş insan... hayır yani o beyine oksijen gitmiyorsa, sen boşver güzelim tut nefesini git başka deryalarda dolaş...
hayatında mutfağın önünden geçmemiş, programın sonunda "tüm albüm, film ve dizi tekliflerine açığım" demesi beklenen, pembe ojeli tırnaklarıyla mide bulandıran tipsiz karı. salatayı bile eliyle yapıp tabağa koyan bu hatundan bir erkek olarak yüz bin kere daha iyi yemek yapıp sofra hazırlayabileceğimi iddia ediyorum. ayrıca kendisi ilk günki sakin hacı amcamızı sofraya koyduğu büyük çiçekten dolayı eleştirmişti, aynı büyüklükte bir çiçeği bugün kendisi koydu masasına.
amatör bir güzellik yarışmasında birinci seçilmiş kişi. yarışmanın diğer yarışmacıları gargamelle tanzania canavarıysa doğaldır diyorum başka da bir şey demiyorum.
saygisiz, itici herkese laf atan ama sira kendine gelince elestiriyi kabul etmeyen bos insancik.
kendini beğenmiş, 19 yaşında olduğunun farkında olmayan, küçük dağ, tepe artık ne varsa hepsini o yaratmış edasındaki yemekteyiz yarışmacısı...

ergenlik engelini aşamadığı öyle aşikar ki... yemek yaparken ''ben buyum işte ya, süperim, acaip bişeyim ben, götüm fezalarda'' tarzı kelimeler kullanması beni deli etti. boğasım var, öldüresim var hatta o derece.
yemekteyiz adana'nın iştah kapatıcı kızı.

erkeği için: (bkz: yemekteyiz hikmet)

adana'daki adi suç oranının neden diğer illere oranla fazla olduğunun kanıtıdır bu hanım kızımız.
saygısız, kültür seviyesi düşük, insanı hemcinslerinden soğutan bir karikatür tip.
ev sahibi olduğu masadan misafir kovacak kadar saygısız ve seviyesi düşük olan kız. et yemeği yaparken kokusuna iğrenç diyebilecek kadar da beceriksiz.
haşladığı etin suyunu lavaboya döküp, fırına vereceği etlerin üstüne musluk suyu döken kadıncık. hatta pilavı da et bulyon kullanarak yaptı. " ulan madem et suyu kullanacaktın niye döktün hakiki olanını lavaboya! "
ıslak odunla tez zamanda dövülesidir.
yemekteyiz yarışmasında antipati kavramının ete kemiğe büründüğü ikinci yarışmacı, birincisi yemekteyiz nil...her ikisi de adana'lı, hayır böyle düşünmek istemiyorum ama.
adı bi garip. selvi olmalı sanki diye düşündüren uyuz.
büyük ihtimalle tatil köyünde düzenlenmiş olan, pala zehra'nın bile derece yapabileceği dandik bir güzellik yarışması şeysinde birinci seçilmişliğin verdiği gazla, yarışmaya girip, kendini ve bacaklarını tüm türkiye'ye tanıtmak istemiş bağyan.

dizi, kaset, klip, reklam filmi vs. teklifi falan gelir diye umuyor herhalde.
o değil de, senden sabah şekeri bile olmaz ama yavrucum?

bir de şöyle bir aforizmaya imza attı ki, favorimdir;
"faruk bey hacı olduğu için eleştirmenin günah olduğunu düşünüyor"

saygı duruşuna geçmek istiyorum.
saldıray'ın kadın versiyonu..
eğer ben de senin yemeğini beğenirsem şurdan şuraya gıcıklık yapmak nasip olmasın..

kendi eksikliğini saldırganlığıyla örtmeye çalışan, kendini güzel sanan, birilerinin verdiği gazla götü kalkmış şahsiyet..
hiç bir meziyeti olmadığından, zayıf ve aciz bir karakter. zayıflığını ve acizliğini kendisinin mükemmel olduğunu iddia ederek kapatmaya çalışan biri. dolayısıyla kendisini ultra süper biri zannediyor. bu da kibire yol açıyor tabii ki. zannımca bu karakterde insanları görünce sadece acımak gerekir.
(bkz: sebil). * .