1. 1.
  ülkenin her tarafına, hatta çocuklara bile sıçrayan, kültürümüzün içine eden rezilliktir.

  geçenlerde çocukların diyaloglarından şahit olduğum bir konuşma;

  - bu ne bu köftenin üzerindeki?
  + ıyy. o ne öyle?
  * beğenmediyseniz kalkın gidin masamdan!
  - sakin ol tamam.

  güyya yemekteyizcilik oynuyorlar. eğer bir toplumda bu etki çocuklar tarafından bile farkediliyorsa, o toplumun kültüründe yavaş yavaş yozlaşmanın başladığını rahatlıkla görebiliriz.
  3 ... sahlep
 2. 2.
  Böyle saçma sapan bir program yoktur heralde.Birbirlerinin yüzüne gülerler arkalarından binlerce dolap çevirirler ha bu arada yalandan kavgalar, aglamaları unutmamak gerek.Millet nasıl reyting yapacagını şaşırdı.
  ... maimai
 3. 3.
  agzı ishal olmuş 5 kişinin bir araya gelip mamalar yapmak suretiyle ve mamalara bahanne ve kıl çıkmasıyla sonuçlanan rahatsızların izleyebileceği şuursuz yarışma..
  ... gobby
 4. 4.
  dünyada milyonlarca aç insan varken yemeklerin beğenilmediği, çöpe giden yemeklerle yürek burkan yarışmadır.
  ülkem insanı ne kadar burjuvaymış haberimiz yokmuş.
  1 ... peizerat
 5. 5.
  kapitalizmin ne olduğunu göstermiş yarışmadır.birbirlerini hiç tanımayan-genellikle böyle-5 kişi,yemek yapıp yiyorlar.tabaklar masaya gelir gelmez başlıyor bok atma serisi;yok çatal bıçak düzgün olmamış,yok kaseler yamukmuş bilmemne.ulan tabakları mı yiyeceksin.ye işte.

  daha bir lokma alır almaz bok atma serisi daha da şiddetli şekilde sürer.bu yemek bok gibi oldu,kusacam,midem bulanıyor vs.bu kadar olmasa bile tadının çok kötü olduğundan dem vurularak elinin yemeklere yatkın olmadığından felan söz edilir.tabi adam veya kadında birşey diyemez,çünkü birşey dese çirkef durumuna düşer.fakat,daha sonra aynı şeyleri kendisi tekrarlayacaktır.

  birbirlerinden ellerinden geldiğince puan kırmaya çalışırlarki kendileri kazansın.peki neden?neden bu insanlar birbirlerini rezil etmeye çalışıyorlar?dertleri ne birbiriyle?

  para.evet,para.çünkü,paranın iyi bişey olduğu yıllardır gözümüze sokuluyor.adam,belli ki kendi elindeki parayla geçinemiyor veya paraya ilah gibi tapıyor.paraya ilah gibi tapmasının nedeni de bu işte;paranın ne kadar iyi birşey olduğundan dem vurulmasıdır yıllar boyunca.işte bu yüzden insanların birbirlerini böyle kepaze durumlara düşürmeye çalışmasının nedeni de parayı ilah gibi gösteren kapitalizmdir.
  ... 1977
 6. 6.
  TV'de Yemekteyiz var, markette kasapta manavda "Yenmekteyiz" var. Yemeği yemekten ziyade eğlence amaçlı kullananlara sözüm; aynanın karşısına geçin poponuzu açın ve kendi halinize gülün. Yakında o indirdiğiniz don da olmayacak parlak poponuzda.

  (bkz: rte ve enflasyon)
  ... razordeath
 7. 7.
  türk mutfağını, gelenek, göreneklerini kesinlikle yansıtmayan rezilliktir. örf ve adetlerimizin yanlış tanınmasına yol açan bir rezillik.
  ... firedikurugir
 8. 8.
  Türkiye'de o kadar aç insan varken böyle programların yayınlanıyor olması çok şaşırtıcı.
  1 -1 ... iki hidrojen bi oksijen
 9. 9.
  yemek masasın da, görgüsüzlüğü nasıl gösteririz, sorusuna cevap niteliğinde bir programdır.
  1 ... socialman