bugün

yemekteyiz adana 'nin ajdarı olabilecek kapasitedeki fenomen kişilik ayrıca evinde attığı göbeğin izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
(bkz: münafık)

burhan altıntop karakterinin bu adamdan örnek alınıp yaratıldığını düşünüyorum.

o samimiyetsizlik, o gıcık mizaç, o insanlar arasında laf taşıma eğilimi, o car car ötme, her şeyi biliyorum havasına girip, bir bok bilememe, kompleks, her şey var.

yani öyle bir fesatlık ve içten pazarlılık var ki adamda, hızını alamayıp, diğer yarışmacılara "bir olalım, adamı madara edelim" demiştir. dahası, "eleştiri yapın, arkanızdayım!" sözü vermiştir diğer yarışmacılara. ayrıca her yemek için diğerlerine "sizce bu x böyle mi olmalı? bu neden böyle sizce?" diyerek ortalığı galeyana getirmiştir. ev sahibi mutfaktan gelince de hemen kıvırmaya başlamıştır. yahu, böyle bir insan olabilir mi? şansını zorladı tüm yemek boyunca.

faruk bey de peygamber sabrı varmış, başkası olsa bu adamı pencereden atardı.
seri bir şekilde üst üste saçma sapan cümle kurma kapasitesi tavan yapmış acayip yaratık. saçmalardan seçmeler;
- önümüze aşure diye aşure koydu yani.( aşure tatlı değildir konulu 35 saçma sapan cümleden sonra )
- süreye oynuyur, ben zaten akşam anlamıştım.
- zamanlan oynamış, zamanı çalmış. ( utanmasa eve götürmüş diyecek )
- kimseyi kendime rakip görmüyorum. gerçi daha kimsenin yaptığı yemekleri yemedim amma insan hareketlerden anlıyor yani.( kimseyi tanımadan , kimsenin yaptığı yemeden)
- etle tavuğun birarada gitmediği besbelli oldu.( yuh )
yemekteyiz programının yeni fenomeni.

(bkz: yemekteyiz hasan)
sofrada otururken "burası resmi bi yer lütfen konuşmamıza dikkat edelim" gibi sacma bir cümleyi kurmuş insandır.
bizlerden farklı bir iç dünyası olduğu kesin yemekteyiz yarışmacısı. tahammül sınırlarını zorluyor.
Tipik bir ceyhanlı. Hiçbir şeyi beğenmeyen, kendisini bir halt zanneden, herkesten daha iyi olduğunu düşünen, havalı ve işe yaramaz şahsiyet. Çünkü kozanlılar ile birlikte geneli öyle oluyor.
(bkz: ali riza emmi)
ceyhan'ı tanıtmak(!) amacıyla girdiği bu yarışmada ceyhan'ı rezil ederek çıkacak gibi.

evde yaptığı; ütü yapmak, çamaşır asma işlerini yapmaktan, çenesi de bayanlar gibi olmuş maşallah, yorulmak bilmiyor. arkadaş bir sus yahu, ortalığı gaza getirerek, sağa sola bok atarak bu yarışmayı kazanmayı planlıyor lakin herkesin antipatisini kazanmış durumda.

fenomen olmaya çalışıyor desen fenomenlik halkın içinden olmayı gerektirir. bu adam da bu samimiyetsizlikle hiçbir yere varamaz.
selbi hanım kızımıza hafiftan asılıyor görüntüsü veren abimiz. aslında yoktur öyle bir niyeti kanımca.
selbi'nin giydiği kıyafeti süzerek, ''ya böyle acaip bi şık olmuşuz falan böyle'' tarzı konuşmasından sonra sapık olduğunu düşünmeme sebebiyet veren kişilik.

annem ve ev ahalisi bile;
- aa, yaşından başından utan be!

demiştir kendisine... *
ajdar'ın birkaç yaş büyüğü. babası falan herhal.
19 yaşındaki yarışmacı kızın elini öpüp alnına koyan şahsiyet. çenesiyle adam yorma özelliği de vardır ayrıca.
burhan altintop'tan sempatikligini cikarin. elinizde ne kalir?

(bkz: yemekteyiz hikmet)
yemekteyiz selbi'nin yemekleri hakkında yorum yaparken selbi hanım için "dinamik ve güzel" demiş yarışmacı. * *
boş konuşan , ağzı kelime yapamayan , kendini ve yöresini sevdirmeye çalışırken gittikçe batan , samimi olduğunu düşünüp samimiyetin yanından geçmemiş olan ,
her cümlesi çelişki olan ajdar , burhan altıptop , kuşum aydın karışımı bi varlık. nitekim çok güzel göbek atıyor, bu konuda başarılar diliyoruz kendisine.
tüm adanalılar gibi kelime içindeki a'ları uzatarak konuşuyor...
tam politikacı olacak adamdır.

- konuşma ve cümle kurma kabiliyeti sıfır olmasına rağmen, ortamda en çok ve yüksek sesle konuşan olmak.
- nabza göre şerbet vererek, ortamda arkayı sağlama almak,
- ortalığı galeyana getirip, ön plana çıkmak,
- kişilerin arasına durduk yere fitne fesat sokmak suretiyle, herkesi birbirine düşürüp, düşman kesilmesine sebep olmak. bunun kaymağını yemek,
- yalancılık,
- yüze gülüp, arkadan sövmek,
- her şeye muhalefet olmak,
- hiçbir bok beğenmemek,
vs... vs...

bravo sana hikmet.
yaşından başından utanmayan pişmaniye saçlı sevimsiz adam.
yemekteyiz hasan'i da icine alan kategori.

edit: is bu entry yemekteyiz deki kus yuvasi sacli adam basligina yazilmisti, ama basliklar birlesince entry-baslik uyumsuzlugu olmus. bunu saglayan gammaza ve/veya moderatore tesekkur edrim.
az önce karısına siyah, daracık bir mini etek giydirip kameraların gözüne gözüne sokmuş, işte bu benim garım, bütün gıyafetlerini ben alırım, herşeyiyle bana aittir, dakdim ederim demiş kişilik.
(bkz: yuh)
(bkz: ayıp ayıp)
yanılmıyorsam ben çiftçiyim diyen garip insan. biliyorum çiftçilere hakaret oluyor ama bu ülkede böyle tipler de var malesef.
ismiyle uzaktan yakından bir alakası bulunmayan tip.

çevresindeki insanlar kendisiyle nasıl aynı ortamda yaşayabiliyor, çok enteresan.
bu zamana kadar başına bir iş gelmemiş, kafayı gözü patlatmamış olması da hayret verici. yani, ben olsam... bilemiyorum, çok fena şeyler olurdu herhalde.*

bu programdan sonra ne olur tabii bilemem ama.

eminim bu adam küçük ve sevimsiz bir çocukken arkadaşlarına da aynı pislikleri yapmış ve sürekli dayak yemiştir, futbol maçlarına alınmamış, alay edilmiştir. bir süre sonra da mahallenin stres topu haline gelmiş olması muhtemel. çocukluğundan içinde kalan bir hırs var demek ki, ondan etrafına böyle saldırıyor.*
cehennemden çıkan çılgın türk. *
bir hikmeti olmayan hikmet.. ''eleştirelim arkadaslar, eleştirmeyen top olsun, eleştirin, eleştirin laynnnn'' diye diye psikopata bagladı.. '' yine aynı oyun, yine aynı senaryo, degisen hicbirsey yok, hergun aynı salata'' sozu ile gülme krizlerine soktu.. güldürürken düündürmeyi ihmal etmedi.. birlik ve beraberliğe en cok ihtiyac duydugumuz gunlerde, dıs mihraklarca hazırlanmış bir ''salata senaryosunu'' kişisel cabaları ile bertaraf etti.. ama yine de tum bunlar dayaklık bir adam oldugu gercegini degiştirmiyor.. her sekil dovulur bu adam..

tarifini veriyorum:
-bir adet yemekteyiz hikmet
-bir adet kova
-bir miktar su
-bir adet kızılcık sopası, eger masraf cıkmasın diyorsanız oklava da iş gorur
-istege gore bir adet sandalye
-istege gore koli bandı
dövülüşü:
önce yemekteyiz hikmet bir güzel ıslatılır.. ıslak ıslak bir posta dovulur.. sonra kurumaya bırakılır.. kuruduktan sonra bir posta daha dovulur.. bu işlemler stres atana kadar devam ettirilir.. kolay gelsin
güncel Önemli Başlıklar