bugün

indirim yağmuru adı altında kendini bitirmiş şirket.
bakıyorum kağıthane'de her restoranda %50 indirim var, merak edip bakıyorum, adamlar fiyatı 2ye katlayıp %50 indirim koymuşlar.

adana dürüm 46 liradan 23'e düşmüş, hahahassiktir. başka restorana bakıyorum, lahmacun 24 liradan 12 liraya düşmüş. bir burgercide burger menü 109,95'ten 54,98'e düşmüş.

30000 civarı puanım var, 5 yıldır sık sık sipariş veriyordum bu siteden. yahu kampanya yapıyorsunuz, kampanyaya katılanların ne haltlar karıştırdığına bakmıyorsunuz. bu elemanlar da sırf listede üstte çıkmak için böyle hile hurda yapıyorlar.

banabi dışında kullanmam artık sitenizi, iğrendim açıkçası tüm bu saçmalıklardan.

joker indirimleri yine aynı, adam 3katı fiyat menü oluşturup jokere giriyor, 250 gram muhallebiyi 75 liraya koyuyor. sanki nusret.

getir de aynı haltları karıştırıyor ama bu kadar kötü değil, en azından ufak da olsa indirim giriyor işin içine.
Uzun zaman sonra eski uygulama tasarımının yeni tasarımdan kötü olan ilk firmadır.

Banabi tasarımı çat diye çok iyi çıkmıştı. Renkler buton, kullanım, uygulamayı anlama çok iyiydi.

Yeni yemeksepeti tasarımında ne nerde çok karışık. Bütün butonlar aynı ciddiyet gözüküyor. Yanlış sipariş vermemek için on kere bakarak sipariş veriyorum.
Ux olayı cidden bu seviye bir firma için çok kötü.

Banabi tasarımıyla, ux’iyle cidden tek hamlede üst seviyeye. Banabi tasarımını çıkaran firma nasıl böyle bir tasarım çıkarmış hayret.
Nakliyat - iş, DiSK, KESK, TMMOB, TTB gibi sendika ve meslek örgütleri yurttaşları firmada yaşanan işçilere baskı ve sendika engellemelerine karşı boykota çağırmış. Milletin kendi gücünü fark edip destek vermesi, boykotu sahiplenmesi gerek.

Nakliyat-iş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle yemek sepeti firmasındaki işlerine son verilen çalışanlar, istanbul Şişli'de bulunan Yemek Sepeti Genel Merkezi binası önünde açıklama yaptılar.

Kuryelerini esnaf kurye modeline geçirmeye ikna etmeye çalıştığı, ikna olmayanların da işlerine son verildiği söyleniyor. Kuryeleri bu modele geçirerek kendilerine brüt ücreti veriyor gibi görünseler de tüm vergi kesintilerini onlara iteliyorlar. Bu kadar aç gözlü ve acımazsızlar anlayacağınız.

BU uygulamaları kullanan kişilere tavsiyem sipariş verdiğiniz yerlerin telefonlarını öğrenip oradan sipariş verin. Bildiğin sömürge şubeleri kurmuşlar.
valla rakipleri cogaldikca girme sayim cok azaldi. getir ve trendyol yemek habire kampanya yapiyor. aldigin seyi yuzde 50si aninda kesiliyor resmen, e bir de zaten adamlari market alisverisi icin kullaninca yemeksepetine pek ugramaz olduk. yemeksepetinde sikik sikik jokerler var, amina koyayim her girisimde profiterol var. ne yapayim 70 liralik profiterol mu alalim. uzgunum ama boyle giderse bence ciddi kayba ugrayacaklar. ya da banane amk, ben neden uzuleyim.
Hiç muhatap olmadığımdır.
abi bi kaptırınca kendini çok sarıyo yemin ederim bi ara aldığım parayı yemeğe veriyordum hala tam kurtulamadım. Getirde aynı oluyor şimdi yok 20 lira indirim yok şu kadar al şu kadar indirim diye diye bağımlı yapıyor.
500 gram et için o kadar pahalı bir fiyat değil gibi. Bu ve muadili aracı firmaların müdavimiyiz.
Şu sıralar reklamları çıkan kullanmadığım bir uygulama.
buranın sahibi vatandaşı bir dönem kar payının belli bir kısmını çalışanlara dağıttığı için göklere çıkarmıştı insanlar. ama pandemi döneminde çalışanlara yaptıklarından sonra geçti o işler. en son mansur başkan komsiyonsuz ankara geneli rakip bir site kurunca twitterdan ağlamıştı nevzat efendi...ee bu işler böyle.
bir tık yakınınız da.
Sipariş verip puan kazandığım, parasını kapıda verdiğim, sipariş bir saatte gelince siparişi silen, puanımı da silen uygulama.
hesabım olduğunu gelen siber saldırı mailiyle öğrendiğim yemek sitesi/uygulaması.
yemeksepetinin restoranlar üzerinde bir ağırlığı vardır (kayışı koparmışlar hariç).
restoranı telefonla arıyorsun, adam 1-1.30 saatte siparişi getiriyor. yemeksepetindeki siparişlerimin ise %95'i teslimatta 35 dk'yı geçmedi (acaba ben mi şanslıyım?). yine telefonla aradığında gelen sipariş ile yemeksepeti siparişinde bariz fark oluyor. liste kabarık olduğundan, puan bakımından geriye düşmemek için esnaflar yemeksepetinde daha özenli oluyor.
örneğin içecek gelmedi, canlı desteğe yazdım bir tane fazla getirdiler. fazlaya gerek yoktu dediğim halde getirdiler, birde düşük puan vermeyin deyip özür dilediler ki sanırsın norveç'teyiz (gerçi onlarda içecek ücretinin iadesini vermek istememişlerdi). şimdi sen direk bunları arasan diyecekleri belli ''gardaşım kalmadı be güzel gardaşım'' (bu arada bunu da denedik).

komisyon olayında da dünyada lokanta kalmasa yine umurumda değil, adam zaten maliyeti 10 lira olan yemeği 30'dan veriyor. isterse %30 komisyon versin, beni bağlamaz. işine gelmiyorsa yemeksepetinden sipariş almasın. 21 yy. da böyle bir imkan varken, tek tek restoran arayıp sipariş vermekle uğraşamam ben.
sipariş vereyim dedim önüme çıkanlara bak.

görsel

(bkz: bekleme yapma)
hastanede yemeğinin ekmek yetersizliği yüzünden karnımı doyurmuyunca ilk kez şiparişte bulunduğum yemek şipariş sitesi-uygulaması.
restoran hastaneye uzak olduğu için şiparişim 40-45 dakikada ve soğuk geldi.
getir ve trendyol yemegin eline su dokemez. hem uye restoranlarin parasinin ustune yatmak icin yapmadigi pislik yok hemde en son müşterilerin kisisel verileriyle kart bilgilerini caldirmisti hatirlarsaniz. belkide satmıştır yada kendisi icin ileride bir vurgun yapmak üzere kopyalamistir. ortamlarda siber saldiri dersiniz kim bilecek.
Burada ki yorumlar niye kuryelerle ilgili anlam veremediğim yemek sipariş uygulaması.
Yemekler hakkında yorum okumak için giriyorum “yok kuryeniz Ahmet bey çok güleryüzlüydü, yok Mehmet bey bize asabi davrandı, yok Kamil beyden çok memnunuz hep onu gönderin” noluyor lan kendinize gelin. Siz bu adamların isimlerini nerden biliyorsunuz?
kendisine para kazandıran işyerlerini her zaman ikinci plana atıp sipariş verenlerden yana olan şirket.

bizzat deneyimledim.

küçük bir örnek vereyim:

şahıs sipariş veriyor. sipariş notuna da "hızlı gelirse hepsine 10 puan veririm" diye yazıyor. bu ne demek? "geç gelirse düşük puan veririm"..

benim servis sürem 30-40 dakika.

şimdi ben senin siparişini neye göre hızlı göndereyim? 20 dakika sonra da elinde olur 40 dakika sonra da..

siparişi iptal ettim..

30 kere aradılar..

vay efendim hızlı gönderme imkanım yok muymuş, neymiş müşteri memnuniyetiymiş..

sanane lan... müşteri benim müşterim.. ayrıca sana değil, seni kullanarak bana sipariş veriyor.. ve ayrıca senin müşterin benim. sana para ödeyen benim. o değil..

ortalamam olmuş 9.6.. demek ki benim müşterim memnun.. şimdi yoğun saatte ben bu öküze 40 dakika sonra göndersem benim ortalamamı düşürüp ekmeğimle oynayacak.

yok öyle bir dünya...
35 yillik omrumde 3 defa siparis verdim, vermedim. Ha ama girer bakarim. Restoran begenirim, sonra orayi ararim google'dan. Derim yemeksepetinden gordum ama oraya komisyon kesiliyor diye direkt aradim. Sonrasi lezzet, uygun fiyat ve hiz.
ramazanda hiç joker indirimi vermediniz orospu çocukları yazdım bunu .
içinde çok sayıda bok çukuru işletme bulunan uygulama.

Buradan yemek söylemekle aç kalmak arasında kalırsanız şerefinizle aç kalın.
Bunlarda kullanıcılarının adres ve telefonlarını hackerlara çaldırmışlar.

Yakında yarrock kürek reklam smsler almaya başlarız,

- pimpis hali yıkama olarak halılarınızı tertemiz yapıyor, xxxxx de bulunan adresinize teslim ediyoruz.

Allah allah bu hali yıkama şirketi numaramı ve adresimi nereden buldu ki diye düşünürüz.
görsel
513 milyon dolara bir yabancı firmaya satılmıştır.
Hacklenmiş diyorlar. Hacker lahmacun ve fuse tea siparişimi ne yapacak acaba.