1. 1.
  Uzun zamandır açmak istiyordum bu başlığı ama bir türlü fırsat bulamadım. Bugüne kısmetmiş.

  Yemeksepeti malum açıldığı günden beri online yemek siparişinde 1 numara. Ara ara rakipleri çıksa da bugüne kadar kimse karşısında durabilmiş değil. Piyasada tekel yani.

  Son birkaç ayda farketmişsinizdir joker indirim diye birşey getirdiler. Bilmeyenler için; yemeksepeti size bir veya birkaç restorant öneriyor ve siz bu restorantlardan yaptığınız 40 tl lik siparişe 25, 70 tl lik siparişe 45, 120 tl lik siparişe ise 70 tl ödüyorsunuz. ilk bakışta çok avantajlı bir kampanya gibi duruyor. Her çıktığı vakit insan değerlendirmek istiyor. Biz de tabii öyle yapıyoruz.

  Sonrasında normalde sipariş verdiğimiz restoranların joker indirim verdikleri zaman ürünlerinde ciddi bir değişiklik olduğunu farkettik. Yani firma normalde aldığını dönere 200 gram ekliyorsa joker indirim esnasında porsiyonu büyütmenize rağmen 100 gram döner gönderiyor size. Aynı durum pizza için de geçerli. Adamlar normalde hazırladıkları pizzaya ekledikleri malzeme ile joker indirim halinde verdikleri pizzaya ekledikleri malzeme arasında yarı yarıya fark oluyor.

  Bu durumu ara ara farkettim ama önemsemedim. En son 2 porsiyon döner istediğim bir restoranttan yarım porsiyona yakın döner gelin eh dedim. Artık yeter.

  Yemeksepeti ne bu şikayetimi birkaç defa ilettim ama normalde müşteri ilişkileri oldukça iyi olan yemeksepeti joker indirim konusunda ki şikayetleri sallamadığını farkettim. Müşteri temsilcisine mail olarak dönerin resmini atıyorum ama nafile.

  Bu şark kurnazlığını ortaya koymak lazım. Yemeksepeti indirim yapıyorum kisvesi altında açıkça müşterilerinin kazıklanmasına göz yumuyor.
  6 -1 ... 300 samatyali
 2. 2.
  Halen devam eden uckagit. Jokerli alisverislerde parayla aldiginiz urune sanki bedava zoraki veriyormus gibi yemekler gonderiyorlar.
  1 ... mobilisinmobili