1. 1.
    Kısa sürede olsa ağzınızdaki lokma ile birlikte kendi dişinizi de çiğnemenize sebep olabilir.
    ... sodomlu
  2. 2.
    Şiddetli periodontitis hastasi olduğunuzu gösterir. Yaşınız ileri seviyedeyse diğer tüm dişleri de kaybetmemek için tedavi yaptırıp ağız hijyenine dikkat etmek gerekir. Yaşınız 15-30 arasındaysa, ya ben günde bir kere de olsa dişlerimi fırçalarım diyorsanız, hemen diş hekimine koşun. Agresif periodontitis denen, genetik etkinligi de olan ve çok kısa sure içinde dişlerinizi kaybetmekle sonuçlanacak bir hastalığa sahip olabilirsiniz.

Bu hastalık yüzünden, anneannem 25 yaşında Total protez takmaya başlamış. Annem ise tedavi olmadığı için yıllarca dişlerinde sallanma ve en sonunda tüm dişlerin şemsiye gibi açılmasıyla karsi karsiya kaldi. Tedavi, tum dişlerin çekilmesi ve kendisinin de total proteze gecmesi idi fakat istemedi. Biz de hem dislerin sallanmasi azalsin, hem de idare etsin, estetik acidan ici rahat etsin diye bir protez uzmaniyla birlikte butun dislerini birbirine baglayip protez yaptık.

Ben? Odum kopuyor bu hastaliga yakalanmaktan, genetik etkisi var çünkü. 5 yilim kaldi 30 olmama. Çok şükür, gingivitis denen dis eti iltihabim bile yok. Gerci bunun gingivitisle alakasi da yok. Babamdan bu geni almis olmam muhtemel.
    2 ... primer bond kompozit
  3. 3.
    yaşı kemale eren sözlük yazarlarının karşılaştığı durum, ne diyelim allah yardımcıları olsun.
    1 ... tender brenson
  4. 4.
    diğer dişle ısırılması sonucu büyük acı olacaktır.
    ... bakarkor
  5. 5.
    Çocukken elma yerken olurdu.
    ... fyodor paskevich