bugün

yenilen yemeğin hep ama hep bölgenin ünlü cafe-restoranlarında olması durumudur.
"bakın, ben bunları yedim" mesajı verilir.
bir de mobilden paylaşım yapıp "bakın ben bunları yiyorum" mesajı verenler vardır ki bunlar level atlamış kişiler kabul edilir.
(bkz: kuzenle yemek keyfi) patates kızartmışlar yiyolar. en fazla bu yani.

(bkz: pasta yapıyoruuuz) annesiyle soğan doğramaya gitti

(bkz: balkonda kahve keyfi) yağmur başladı, anası çamaşırları topla diye çemkirdi.
devamı olarak yediklerini çıkarırken fotoğraf çekilip internette paylaşma olası olan durum.
yiyeceği yemeğin fotoğrafını instagram efektleri ile süsleyip paylaşan birey kadar sosyal medya düşünü değildir.
O kadar bokunu çıkarttık ki bu fotoğraf çekilip yer bildirim yapma muhabbetini bunlar hafif kalıyor artık.
Lan eskiden gizli yapılan iş makbuldü, kendimize kadar o günlük özel hatırlamak içindi. şimdi ise kendini ifşa etmek moda oldu her yerde.
Daha neler göreceğiz diye birşey var ya hani, hakikatten öyle;
"daha neler göreceğiz".
internette herhangi bir sosyal medya araçılığı ile paylaşmıyorsa, whatsapp'ten "al bak ben sunday lunch yiyorum la sen de çatla patla" edasıyla paylaşır ki onu yiyen ağzına kürekle vurmak gereklidir. terbiyesiz. *
görgüsüzlüktür! ayıp hem de çok ayıp!!!
ne yediğinden çok nerede yediğini ifşa etme hali.

hiç seyyar kokoreççide yiyip te fotoğraf paylaşanı görmedim. varsa da işin içinde bi ibnelik vardır da paylaşmıştır.
fotoğraf çekmeye ilgili olan insanın yaptığı davranıştır.

- bak hep bu restoranda yemek yiyoruz. Söylevine de kanıttır.
" ayy, afiyet olsun canm. benim de canım çekti. " yorumlarına maruz kalacak fotoğraflardır.
" bana samimiyetsizliğin resmini yapabilir misin ? " diye soran birisine cevap olarak paylaşılacak fotoğraftır.
internette yemek fotoğrafı paylaşmayı ben de çok doğru bulmuyorum, olan var olmayan var. şaka lan şaka.

bir heves paylaşıyorsun, "çok pişmiş et yiyen köylüdür" diyor ibnenin biri hemen. geçen artık bunu da eleştirmezler herhalde diye 1 adet cherry domates fotoğrafı koydum, küçük falan acımadan ona bile "mevsimi geçti yenmez bu" dediler.

şeytan diyor ölümü göze al pizza fotoğrafı at, yanında ketçap mayonez olsun.
popülarizm ile varoşluğun karışımı olan eylemdir.
Utanılması gereken anlamsız bir ugraşıdır.