bugün

en tatliş kızdır.. böyle devam.
Elime su dökemeyecek kızdır.
yatakta tatmin etsinde ogreneseye kadar disardan yeriz sikinti yok.
Yemek yemek icin evlensek aşçı veya babaannem ile evlenirdim.
mutfakta zaman geçirmekten hazzetmeyen kızdır.
Olabilir, neden olmasın, beceremiyordur. Da bununla övünen kız gerizekalıdır açık ve net.
Sadece kız olarak da bakmayalım şimdi olaya. Yemek yapmayı bilmeyen insan kalastır bildiğin takozdur, bir zamanlar reno 19'un altına koyulanlar varya hani.
Bu zamanda bilmese bile açıp internetten yapabilir. Ama tadı nasıl olur bilemem el lezzeti diye bişey var sonuçta.*
salaktir. internette bu kadar alternatif varken bile yemek yapamayan kız beceriksizdir paranizi sömürür gönderin gitsin
yazıktır bu kıza, evleneceği ya da hayatında olan adama.

her türlü yemeği enfes yaparım. midesine düşkün beyler eqlesin.
ben.

çünkü yemek yapmadan bugünlere gelebildim geçerli sebeplerim var.
yapmak yapabilmek ilgi duymak zorunda değilim.

bardağını alıp şurdan şuraya koymaya tenezzül etmeyen erkek çocuklarıyla karıştırmayın ama beni, benim olayım farklı.
bir de "hizmetçi mi var karşında" diye absorbe etmeye çalışır eksikliğini.

işine gelince evi olsun, arabası olsun, şöyle yahuşuhlu olsun diye sıralar, kendinden bir şey istenildi mi hemen feminik.

yer miyiz lan biz? hey yavrum hey.

evlenmeyin bunlarla gençler.

her gün dışarıdan yemek söyleye söyleye mideniz tenekeye döner. 50'yi göremezsiniz söyliim.
Yumurtayı yere atsan bile kırılır lütfen kalkıpta yumurta bile kıramam diyen kız net gerizekalıdır.
ilerde evlatları aç kalıcak olan anne.
En asil duyguların kızıdır...

Ayrıca yumurta kıramayan da gitsin kafasını kırsın. Aq masadan yere atınca bile kırılıyo. Duvara atıp kıramıyosan Üzgünüm bir loosersin.
Pilav yapmayı biliyorsa gerisi önemli değil pek.
hem yemek yapıyormuş hem mimarmış. hımhımhımhım.
oltaya gelmeyeceğim.

yemek yapmasını bilmeyen kadındır.
Yarım kızdır.
benim gibi biriyle evlenirse sıkıntı çekmeyecek kızdır. eh mutfakta s.ke s.ke öğretirim artık..
Nasıl bilmez arkadaş? Türk mutfağı soğan-yağ-salça üçlüsünden oluşan bir kültür sonuçta. Bu üçlüye hangi saçma şeyi eklersen ekle yemek olup çıkıveriyor zaten. Mantık, yağ-soğan-salça.
Hedefim cinsel ayrımcılık değil fakat yarım kalmış bir dişidir.

Bir evlat anasının böreğini bir adam karısının sıcak sarmasına yoğurt döküp yiyemeyecek bir kayınvalide gelininin türlüsünü eleştiremeyecek ise ne anlamı var bu 'kız' ile evlenmenin?
Daha önce hiç bir erkekle evde yemek yapmamıştır bu iyi birşeydir.
bir erkek bir tas yemek için kadına muhtaç ahh zavallılarım.
yemek yapmasında ne var soğan salça yağ koydun mu al sana yemek diyen erkeklerin önüne bu malzemeleri koysan sonra sonra sonrasını düşünemiyorum mal gibi kalır ortada puhahahhahaha.
sadece malzeme koymayla olmuyor o işler maloşlar, ayarıda var yemeğin tabi sizin gibi maloşlar ne anlar anca önüne bekler yemeği sonrada bik bik konuşur..
yemek yapmamaya, öğrenmemeye devam kızlar..
bir yemeğin en önemli yeri salatadır. salatası güzel olan kız iyi yemek de yapar.
(bkz: evlenmeme nedenleri)
toplumların hepsinde mutfağın ve evin kontrolü kadındadır. ilk önce bunu sindirin kızlar.

Yani bu yaptığınız şeyler sizin özgürlüğünüzü (ya da yemek yapmamayı hangi ifadenin dışa vurumu olarak görüyorsanız) kısıtlayan şeyler değil.

Erkek önüne konulan şeyi yemez. Erkek güzel yemek yemek ister. Tıpkı sizin de isteyeceğiniz gibi. Evli kadınlar elbette eşlerinden mutfakta ve evde yardım istemelidirler. Erkekler de yardım etmelidirler. Ama sizin bu şımarık tavırlarınız devam etmemeli.

lafın özü: Yemek yapmayı öğrenmeniz sizin için her türlü avantajdır. hem kendiniz için hem de sevdiğiniz insanlar için.

t: tuhaf kızdır.
Dün kuzenimle yapmış olduğum sohbet.
Bende diyorum ulan evlendiğinde bunun kocası ne kadar fitt bi adamdı. Bu kadar kısa sürede bu kadar kiloyu nasıl aldı?
Meğer bizim kız yağı dolduruyormuş yemeklere.
görsel