1. 1.
  aksine üstüne gidilmelidir. acilen yemek yapmayı öğretmek ya da öğrenmesini sağlamak gerekir. aksi takdirde yemek yapmak başınıza kalabilir.
  2 -2 ... anthrax
 2. 2.
  bir bakıma kendilerine evde kalmış kız modeli de denebilir.*
  1 -2 ... kurabiyecanavari
 3. 3.
  asla evlenemiyecek,evlense bile kocasına sürekli menemen,omlet,makarna,patates kızartması vs yedireceği için 3 ay sonra boş ol,boş ol,boş ol denilesi kız modelidir.
  2 -3 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  Lamarck'ın kullanılmayan organlar körelir ve başka bir organın gelişmesine neden olur sözünü düşündüren.Yemek yapmayı bilmiyorsa açığı kapatacak özelliklerini düşündükçe yerimde durmamı engelleyen kadın modeli.
  6 -1 ... sex pistols
 5. 5.
  (bkz: yemek bilmeyen kiz koca bulamaz)
  1 -1 ... haznedaroğlu
 6. 6.
  anneannemi 16 yasinda bir cocukken alan dedem bir yil boyunca yanik yemekler ve omletten baska bir sey yememis. haticeye degil neticeye bakacaksin. * eskiler bile boyle anlayisli olabilmisken, kadin dedigin yemek yapmayi bilmek zorunda takintisi nedir anlamiyorum.
  5 ... dramtatatam
 7. 7.
  yemek yapmayi bilen erkek ile evlenirse hiç bir problem yaşamayacak kız modelidir, fakat işi zordur, 3 yaşından itibaren aramaya başlamalıdır.
  2 ... devedikeni
 8. 8.
  evlenmemesi gereken kız modeli.
  1 -1 ... worldlike
 9. 9.
  ahhh ahhh nerde o eskisi gibi,börekler,çörekler,hindi sarmalar yapan kızlar diye iç gecirmeme sebep olan baslık.simdikiler 2 yumurtayı bile kırmayı beceremiyo dediğim olay.
  1 -1 ... karpuzkabugu
 10. 10.
  bilmek zorunda olmayan kız modelidir. evde iş , işte iş bu ne yaaa
  5 ... nirvana