1. 1.
    çoğu insanın gözünde büyüttüğü 'ya ben yumurta bile kıramam ki' diyerek abarttığı yemek pişirme olayının çok basit psikomotor davranışlardan ibaret olmasıdır.
    aslında iyi bir damak tadına sahip herkes iyi yemek yapabilir.
    meselenin özü şu yemek yapman için üstün bir kabiliyet ve zeka gerekmiyor. biraz ilgi ve aç bir mide yeterli.
    zaten yemek tarifleri çoğu zaman her şeyi ölçülü biçili, adım adım anlatıyor. neredeyse 'for dummies' seviyesinde bütün tarifler.
    her şeyin belli bir miktarı sırası var sana düşen belki biraz baharatı değiştirmek veya 2 mg daha fazla tuz sepmek kendi damak tadına göre.
    gerçekten anlayamıyorum :
    neden 'ayy ben yumurta bile kıramam' diyen insanlara 'niye , sen 5 yaşında mısın ki?' şeklinde cevap vermek yerine onların modern ve harika bireyler olduğunu düşünüyoruz?
    beslenme gibi temel bir ihtiyaç için bile başkalarına muhtaç olan bu bireyi toplum neden elit olarak sınıflandırıyor bunu çözebilmiş değilim henüz.
    aylaklığın sosyolojik mekanizmaları gerçekten ilginç, acaba bir bireyin yemek yapamaması çoğumuzda onun 'başkalarına yemek yaptıracak kadar iyi bir makama veya maddi güce veya kişisel otoriteye sahip' olduğu algısını mı uyandırıyor?
    1 ... flereous albus
  2. 2.
    sırf kafada zorlaştırdığımız için kaçıyoruz ya da bulaşık yıkamak zor geldiğinden.
    yoksa bütün yemekler aynı yemin ediyorum. iki üç kere yapınca sistemi çözüyorsun zaten.
    yüzde yüz denendi onaylı çalışan bilgilerim.
    ne yemeği olursa olsun siktir et bu adımları izle yemek hazır.
    önce yemeğe sevgimizi katıyoruz falan ayaklarına girme bir bitmediniz amk.
    önce tavaya biraz yağ dök, sonra yemeğe biber, soğan artık ne istiyorsan kat. tuzunu baharatını kafana göre at, onlar biraz ölsün. hacı sonra salçayı yolla gelsin. salça da böyle topak topaklığı gidene kadar demeyim de salçayı attıktan sonra karıştır işte sonra ana malzemeyi atıyorsun. sulu yemekse su da atıyorsun. suyu az olmasın, yemek çok sulu olsa da zararı yok. sulu yemekse de susuz yemekse de pişene kadar kontrol et işte. pişince altını kapat.
    pilav için de tarif isteyenler özelden yazsın. onu da on numara yapıyorum.
    bak fırın yemeklerine girmedim bile. fırın yemeklerini yapamayanlar ölsün gitsin amk boşa nefes almasın.
    ... ing ogretmeni secili ariyorum
  3. 3.
    (bkz: soğan salça su ve malzeme)
    ... sigren
  4. 4.
    ogrenci evinde makarna yemkten usanan adam icin kolay gelebilir sonra bi bakmissin asci olmussun .
    3 ... imamhttp