bugün

Çağlar çorumlu’nun henüz bu kadar itici olmadığı zamanlarda, Yusuf güdük karakterini canlandırdığı dizi.
bugün yayınlansa kız-erkek aynı evde yaşıyor diye türk töre ve geleneklerine aykırılık gerekçesiyle rtük'ün rahat bırakmayacağı dizi açık ve net.
Bugün yayinlansaydı, Rtük tarafından bence bir sorun yaşamayacak dizi.

Tv deki yayınlanan dizilere bakınca yedi numara rtük tarafından en son uyarılan dizi olurdu.

Elbette rtük kurumunun olmaması gerekir. Kapatılmalı. Bireyin rtük ü kumandasıdır.
Vahüd emmü dişciden korkuyor.
Efsane bir diziydi. Eski Türkiye’yle birlikte tarih oldu.
En fazla 2 bölüm dayanabildiğim dizi. Hani bi kardes payi, isler gucler beklemiyordum da yine söylenenlere göre iyi bisey bekliyodum, sarmadi.
zamanında güzeldi.
izlerken içlerinde bir karakter olarak bulunmak istediğim samimi sıcak dizilerden biriydi.
"Midem bulutlanıyoo"

Abisinin Armağan'ı zorla evlendirmek istediği bölümde heyecana dayanamayıp hızlı hızlı şarap içince sarhoş olan Rüya, ben en çok seni seviyorum bu dizide.

Kedim öldü birkaç hafta önce. Ne zaman üstüme karanlıklar çökse baştan başlarım yedi numara'ya. Hep de iyi gelir. Bu dünyadan çıkar oraya giderim. Teselli bulurum. Yani varsa öyle bir kış içinizde, denemekten zarar gelmez.
güzel diziydi zamanında severek izlerdik.
keyifli diziydi , hala unutulmuyorsa başarısını tebrik etmek gerekir.
Meryem bir bölümde mantıcıda müşteri karşılıyor:

-Hoşça kalııın! Sefalet getirdiniiz!

Aynı bölümde Zeliha ile Vahit'in evlilik yıl dönümü için dükkanı süslerken kendi kendine şarkı söylüyor:

Baltalar elimizde
Uzun ipeklimizle
Eller ayırsa bile... Bu şarkı ne kadar saçma.

Canım Meryem, berat'ı 'berbat' diye çağırman bile dumanı tüten kalbime su getirdi kaç yıl geriden.
"Zamanın şartlarına göre" değil, güzel diziydi. Umut aşılayan, seviyeli ve neşeliydi. Fakirliği veya zenginliği ne yerer ne ulular, samimi şekilde basit anlatımıyla bütün hafta beklenirdi. 7 Numara 10 numara diziydi anlayacağınız. Cıvık ve vıcık bir şeyler arayan yeni yetme bebeler sevmeyebilir. Gayet doğal.
Müziğini çok severdim bir de eski istanbul çocukluğumun istanbulu.
görsel
görsel
güncel Önemli Başlıklar