bugün

(bkz: istetme)
(bkz: stepne)
birikimini ileride daha hayırlı bir şekilde değerlendirmek isteyen kişinin yatırımıdır.
ikisini idare etmek varken birinin bekletilmesi merak konusudur.
sağ elle yüzleşmemek adına yapılması muhtemel eylem. tasvip ediyorum? hayır. zaten yedek ayırcak olsam sol elimi ayırırım.
suç yedekte bekletende değil, yedekte bekleyende ısrar edendedir. "ne bekliyorsun sen de kendine birisini bul" denilesidir.

heeaaa yedekte beklediğinin farkıda değildir, o ayrı konu...
unutmamak lazımdır ki, bekleten de, beklettiğini zannedenin yedekte beklettiklerinden biri olabilir.
geleceğe yatırım yapmak olarak da adlandırılan tiksinç durum.
(bkz: yedekte kalsın)

http://www.youtube.com/watch?v=rEHu2BmEEYk
aslında herkesin istem dışı yaptığı bir durumdur. insanlığın iğrenç duygu ya da içgüdü(ya da herneyse)lerinden biridir. şimdi dürüst olalım, hangimiz bizden hoşlandığını düşündüğümüz kişiye ötekilerden daha dikkatli davranmıyoruz ki. o insan da bu durumu özel bir durum sanıp sizi beklemeye devam edebiliyor.
Bunun amacı nedir?
başlığa dönelim: yedekte sevgili bekletmek.
bir azeri atasözü der ki :' çirkin sen burda gal men yağşı tapım. taptım taptım tapammazsam sen yağşısan da yağşısan'
(çeviri: çirkin sen burda bekle ben güzel bulayım. bulamazsam sen güzelsin)
herkes konuşur çok kotu tiksinç bir durum diye ama hangi birimiz sevgilimizden ayrılıp boslukda kaldığımızda gecmıs sevgılılerımızın numarasını araştırmıyoruz ki telefon rehberimizden.
zavallı insanların yaptığı kendilerini boş bırakmamak için eylemdir.
kimisi bilir aslında yedek olduğunu sabırla avını bekleyen avcı gibi sinmiştir pusuya rakibi olan hemcinsinin hata yapmasını beklemektedir. tek tesellisi sevdiginden tamamen uzaklaşmamak olsada ara sıra dertleşmek niyetiyle yapılan sohbetlerde hemcinsini savunur gibi görünsede sinsice alttan alta kuyusunu kazar sevdiğinin kafasında ben seni bu tür sıkıntılara sokmam tarzında bir imaj bırakma gayretindedir. bu durumda yedekte sevgili bekletmek diye birşey yoktur. sizi sabırla bekleyen tehlikeli biri hala etrafınızda demektir. sakın ola ilişkinizdeki sırları, dertleri, sıkıntıları, hiç kimseyle paylaşmayın. kimisi iyiliğinizi isterken kimisi de kendisine yatırım yapıp sizi ağına düşürebilir. sonra ufak bir sarsıntıda yıllarca emek verdiğiniz ilişki derin yaralar alır. canım gülüm cicim dediğiniz el bebek büyüttüğünüz sevgilinizi kaybedersiniz. sonra gider ellerin yari olur sizde istetme diye beklediğiniz aslında pekte hoş olmayan sinsi şeye kalırsınız. hiçbir istetme aslı gibi olamaz bir süre idare eder sonra orijinaline dönerseniz istetmenizin olması şarttır ama yok ben bu istetmeyle yola devam ederseniz hata edersiniz.

(bkz: tecrübe konuşuyor burda)
(bkz: back up)
bunu yapan kizlar haklidirlar..

ilk vurucu cumleyi basta yazdim ki, eksiyi veren siktir olup gitsin ben sonra uzun uzuun yaziyim diye..

ben de dahil bi cok adam . yedekte tutulan kizlari ve erkekleri aciyla ve uzuntuyle izlemisizdir.. hep biribirimize "olm o kari kasar lan birak " vs. diye akillar vermisizdir..

gecen gun yasin da verdigi bi artik insanalrdan cok nefret bile edememe ruh haliyle oturdum dusundum.. lan dedim yedekte tutulan tamam da, bi de tutanin tarafina geceyim..

erkekler yedekte sevgili degil fakbadi tutarlar.. hic bi erkek cunku manitasi haric baska bi kizin tribiyle naziyla niyaziyla ugrasmaz.. eger sevgilisi haric, baska bi kizla da yazisiyosa erkek ya harbi 2 ask arasinda kalmistir.. ki oyle bi durumda da sevgilisinden ayrilir zira ekekler kadinlar kadar oyuncu degildirler.. ya da hatun yolludur ve biraz zorlasa adama verecektir.. ya da hatun delice asiktir ki gunumuzde maaleesf iradesizlik ve kasarlik olarak goruluyo bu da..

kadinlarda durum bambaska..

bi kere ortalama bi turk kizi oldugumuzu kabul etmiyoruz hic birimiz.. burda turk kizina kufurler eden kadinlar . onlardan cok daha iyi oldugunu dusunuyolar mesela.. fakat gunun sonunda heepiniz aynisiniz..

bi kadin ulkede, en ust sosyete kesimi haric hep standart tabularla yargilaniyo aslinda.. bunu idrak edemiyo genc kadinlar oysa..

misal senin su konserden konsere gittigin sana futursuzca dokunan ve asla abaza olmayan , cok kuul erkek arkadasin var ya; sana en ufak bi ickili ortamda yavsicak.. hatta yavsamasina bile gerek kalmicak, o kadar bekaret muhim degul lan hangi devirdeyiz ayaklari yapicak ki , sen vermenin dogal bisi oldugunu dusunuceksin.. ve vericeksin..

oysa o erkek de ayni erkek sokaktaki "patlak kadin almam " diyenle.. sadece kabi farkli..

bu kiz universitedeki ortama kandi belli ki.. taksimde cumartesileri fin katarken. ailenin de cok falza laf et(e)memesinden yuz buldu.. feminist soylemleri olan adamlarla takildi.. peki noldu size hayatiinin ozetini vereyim :

artik tadini aldigi icin iyice kendini koymus bi "ben ozgurum olm sikisirim de isine gelirse" ayaklari.. karsi tarafta olan kizlar icin argumanlar "kezban, cahil adam bu devirde bekareti mi takiyosunuz puuu size" annesiyle babasi merhaba merhaba onun icin.. kizil sac, siyah oje ve smokey (?) makyaj.. vuu cok kankayiz biz olm temali arkadasliklar icki masalari vs vs..

bu kiz icin cok zor artik bi adama baglanmak.. ne "omrumde bi karim olacak ulaaan" diyen kadir inanirlar alir bu kadini , ne de zamaninda gezip tozdugu "asmis kankalar" cunk bi ogrenci evinin kirli mutfaginda yakin arkadaslar cok asmis bi bicimde oturup kahvalti ederken. iclerinden en pic olaninin "olm denizi de fena goturdun he" demesiyle butun o asmislik cope gidecek ve sizin sikis maceralariniz anlatilacak..

sonrasi malum.. ona var da bize yok mu..

bu kadin 26 27 28den sonra fellik fellik "siginacak liman" arayisina girer.. olmamis bi sehvetlilik ve firsat verilse ben boyle olmazdim aslinda kucuk kiz ayaklari turlu turlu bunalimlar.. buna kanacak olan birini bulur ama ipini saglam baglamak ister.. o yuzden iste, yedekler gelir..

icgududur bu..

hic bir kadin ben evlenmek istemiyorum derken dogruyu soylemez.. baska sansi mi var amina koyuyim bu ulkede he ? tek yasiyan kadinlara nasil bakildigini bilmiyo muyuz hepimiz allasen ?! kim istemez sicak bi yuva kendini seven bi es ve mini mini cocuklar..

o yuzden yas kemale erince kendini alacak 8evet basbaya alacak) kismetler biriktirmeye baslar.. zira annesinin bulacagi adamlar icin cok gormus gecirmis, kendisine hasbelkader asik olacaklar icin cok kirli olmustur.. bu arafta kac kisiyi toplarsa yanina o kadar cabuk kopruyu gececektir gecmisinden onu kurtaracak olan..

bu kadin yalancidir ve ne istedigini bilmeyen bi zavallidir.. uzuluyorum ve aciyorum.. yedekte tuttugu adamlar uzulur muzulur sonra kendisinden daha saf ve iyi bi kiz buldular mi donup arkasina bile bakmazlar..

yazik..

bi de 2. model var.. gercek kezbanlar.. tripli mripli cok erkek arkadasi olmayan, paso "kizlarla" olan maksimum 3 4 flortlesme , 2 tane de manitayla 26 27ye gelmis olanlar.. ortalama isleri vardir.. ayda maksimum 2.5 kazanirlar.. anneleri hala koylu zihniyetindedirler.. o yuzden ilk tipteki harcanmis kadin kadar harcanamaz.. otomatik bi bagisilik sistemi.. geceleri eve gelmezs ariza cikar.. annesi buna uygun kismetler arar.. bu kiz, ilk kiza gore daha sikicidir esasen.. 20 25 yas erkegi icin "kezban " olur.. o da bunun farkindadir.. bi yandan ilk tipteki kiza ozenip cika gezme dagitma hayalleri kurarken. bi yandan da korkar.. napicam ben lan dusuncesi basgostermeye basladi mi. etrafinda ne kadar "iyi damat adayi" varsa yazilir.. yazilanlara tepki gostermez.. aralrda hafif acilir.. misal sozlukte bambaska gercek hayatta bambaska olan hatunlar grubu.. bu hatun da yedekte tutar ama tuttuklariyla sikismez.. ancak zararsiz kucuk flortlerdir.. ama mide bulandirir dogrudur..

bu iki grubun da "basks sansi yok"..

bu memlekette, ne cok tasakli ve gercekten kendine yetebilecek ama buna ragmen harcanmamis ve hala ailesinin yuzune bakabilecek kadinlar var..

ne kadinlarin degerini , sikinden once anlayabilecek erkekler.. erkekler doygunluga ulasirken , ucuz ve kaybolmus kadinlari kullanip sonralari kezban araysina dusuyolar.. ve kezbanlar tum o gorduklerine gore kiymetli geliyo..

ilk gruptaki kadin iyice dibe cokup buyuk ihtimalle dejenere bi hayatin tam da icinde kivranirken, yedekte tuttuklari birbir kezbanlara gidiyo..

kezbanlar bundan yararlanip. ilk baslarda hep o asmis kadina yenilmenin ve hep yedekte bekletilen kadinken. zamanla degerleniyo.. bunu farkedince de, aralarinda en iyisini secmek icin biriktiriyo adamlari..

bu donguden cikan cok az adam var.. cok az durust adam var.. cok az orospu cocugu olmayan erkek var.. ve cok az durustluk var.. o yuzden yalansiz dolansiz bi hatun bulduysaniz burda gelip turk kiziin killarina aglamayin.. hatunu alin goturun.. cunku killar epilasyonla giderken, gecmisin travmalari maalesef lazerle bile cikmiyo..

bu kadar uzun yaziyi okuyan olursa bobreemi vericem amk
erkek se, yakında bunun yanına yasal 2 yedek ilavesi ile zirve yapabilecek adamın işidir.
hali hazırda iki yedeğimle yeşil sahalarda olan birisi olarak, gayet adrenalin ve keyif veren bir eylemdir.

ihtiyacınız olan sadece bir akıllı telefon. gerisini de tefal hallediyor zaten.
gerçek sevgili ne yedekte ne de başka bir yerde bekler, çıkar ortaya meydan okur.
Çoğu erkek için geçerli olduğunu düşünmüyorum. Ha şu var , parası olduğunu gösterdiği için kan kokusu almış köpek balıkları misali insanın etrafında dönen bazı kadınları sırası gelince isindirip oyunu sokanlar vardır ama onlar da sevgili değil zaten.
aklı başında olan, ilgi budalası olmayan insan bunu yapmaz.
Yedek kulübesinde ısınması gerekir. Her an oyuna dahil edebilirim.
Direkt allah'a havalelik bir durum.
Kesinlikle bu kişi ya akrep erkeği ya Yengeç kadınıdır aksini iddia eden ikizlerdir...