1. 1.
  başbakan'ın son bombasıdır. haftada yedi gün devamsızlık yapan ve buna karşılık milyarlarca lirayı maaş, 1,5 milyara yakın parayı da TEMSiL TAZMiNATI ADI ALTINDA iÇ EDEN MiLLET VEKiLLERiNDEN DEVAMSIZLIK YAPANLARIN YERiNE YENi BiR MiLLET VEKiLiNiN YEDEK OLARAK CEPTE TUTULMASI GEREĞiNi DÜŞÜNMEK OLARAK AÇIKLANMAKTADIR.

  ADAMA SORARLAR;
  -BEHEY BAKANLARIN BAŞI SEN DEĞiL MiSiN BU ADAMLARI SEÇiM ZAMANI LiSTELERE ADAY OLARAK ALAN? BU ADAMIN KARAKTER TAHLiLiNi YAPIP BUNDAN MiLLETVEKiLi OLUR, ALDIĞI PARANIN HAKKINI VERiR DiYEN?

  -YOKSA TURHAN ÇÖMEZ VB. iNSANLARI MECLiSTEN ÇIKARMANIN BY-PASS YOLU MUDUR BU DÜŞÜNCE?AMA HAKLISIN BUGÜN MÜHÜR SENDE, SEN DE iSTEDiĞiN EŞŞEĞE iSTEDiĞiN SEMERi VURACAK GÜÇTESiN...NE ZAMANA KADAR? SULTAN SÜLEYMANDAN UZUN SÜRMEYECEK BiLESiN BU SALTANAT!

  http://www.spothaber.com/haber.asp?id=38916
  ... kara hilal
 2. 2.
  ulan daha meclistekileri doyuramadık,,şimdi bide bunların yancıları yemeye başlıyacak .
  4 ... mlhaycck
 3. 3.
  yedek oyuncular gibi tam pirimmi alacak.
  2 ... dinazorus
 4. 4.
  Ne gerekliliği vardı bunun biri bana açıklasın. Yeniden seçim olana kadar kaç milletvekili ölebilir ya da kaçının milletvekilliği düşebilir.
  ... kulakkesen
 5. 5.
  Reisinin yolundan sapan vekili, meclisde sandalye kaybetmeden ekarte etme yöntemidir. Sözünü dinlemeyen vekili nasıl yola getirecek yüce sultan. illa bir yöntem bulunacak.

  Tasarıda ucu o kadar açık ki, ölüm ve diğer başka sebeple vekilliği düşen diyor tasarı. Lan açık açık yazsana diğer sebebi a4 kağıdı mı bitti?
  3 ... alfaomegabeta
 6. 6.
  Milletvekili sayısı arttırılacağına, cumhuriyet senatosu yeniden açılsın derken
  ; milletvekili seçilme yaşının 18'e düşürülüyor olması yasama kalitesini ikinci bir boyutta tartışmalı kılacaktır.
  Üniversite mezuniyet yaşı 21-22 iken 18 yaşında kim milletvekili olacak?
  Gençlik elbette dinamiktir, bir ülke için en büyük zenginliktir ancak; devlet adamlığı 60 yaşından itibaren oturan bir kişilik, yaşanmışlık ve birikimler toplamıdır. Kesinlikle bir Deneme yanılma, yazboz tahtası değildir.
  Ha bu 18 yaş grubundan iyi parmakçı olur derseniz ki parlamenterler için Turgut Özal ve anap döneminde yerleşmiş olan çirkin bir deyimdir bu!
  Türk gençliğine maddi ve manevi anlamda yazık olur.
  1 ... varvaradan
 7. 7.
  Yedek vekilliğin ne işe yarayacağını bakıyorum kimse daha anlamamış.

  Şimdi bakın olay şu.

  En yakın örnek ve olaylar ile anlatayım.

  15 TEMMUZ sonrası AKEPE ohal ilan edip FETÖCÜ olduğunu iddia ettiği herkesi içeri attı.
  Peki AKEPE içinde hiç bir bakan yada milletvekili FETÖCÜ değil mi?

  Elbette ki var ama bunu şuan gizliyorlar.
  Neyse diyelim akepe içinde FETÖCÜLER ortaya çıktı sayısı 150 vekil. AKEPE nin mecliste ki sandalye sayısı 317 ve 150 milletvekilinin vekilliği düşerse 167vekili kalır ve hükümet düşer.

  bu durumda CHP, MHP ve BDP nin mevcut vekil sayıları 276 sayısını bulamayacağı için yeni bir seçim gündeme gelir ki seçime kadar mutabakat hükümeti kurulması gerekir. Bu gibi bir durum yani mutabakat hükümeti kurulması durumunda muhaliflerin oy sayısı AKEPE den fazla olacağı için AKEPE li pek çok kişi hakkında soruşturma açılması demek olur ki bu akepe nin kabusu durumundadır.

  AKEPE bu ve buna benzer durumları düşünerek yedek vekilliği gündeme getirdi.

  AKEPE içinden ne kadar vekilin vekilliğine son verseniz de o yedek vekilden vekilliği düşen her vekil için yeni bir vekil alacağı için asla mecliste ki sandalye sayısı 317 nin altına düşmeyecek.

  buda seçimle gelenlerin seçimle dahi artık gitmeyeceklerinin göstergesidir.

  diğer bir sıkıntıda şudur.

  AKEPE içinde olup istifa edip bağımsız olan her vekil içinde akepe yedek listeden vekil alacaktır. bunu da rakamlar ile açıklayalım.

  Şuan akepe nin sandalye sayısı 317

  diyelim ki 40 vekil akepe den istifa etti ve bağımsız oldu.

  AKEPE o istifa eden 40 vekil yerine 40 yedek vekil alacak ve gene sandalye sayısı 317 olacaktır. AMA o istifa edip bağımsız olan 40 vekil aslında AKEPE destekçisi vekillerdir.
  317 + 40 = 357 oy demektir akepe için.

  Yani bu yedek vekillik aslında akepenin kendi götünü kurtarma manevrasıdır.
  ... timeline
 8. 8.
  Acaba futbolda olduğu gibi milletvekilliginde de yedek olanlar asabi olabilir.
  1 ... scilachiandfibonachi