1. 1.
  içinde narkotik etkiler bulunabilen ve bağımlılık yapabileceği için bir düzene göre alınması gereken ilaçları elde etmek için kullanılan reçetedir.bir ötesi için (bkz: kırmızı reçete)
  1 ... say
 2. 2.
  (bkz: xanax)
  2 ... cell-im
 3. 3.
  bazı zırtapozların babaları adına yazdırıp sonra da esrar vb. çekmesine yardımcı olacak nesnedir
  1 -2 ... ozgun
 4. 4.
  Yazılabilecek ilaçlar yalnızca uzman hekimler tarafından yazılmalıdır, aksi halde eczacı size ilacı vermeyecektir.
  1 ... egelidr
 5. 5.
  psikiyatri tedavisi görürken alabileceğiniz reçete.
  diazem ve nervium bu reçeteyle alınabilen ilaçlar.

  ayrıca delilik emaresi olarak görülebilir.
  nitekim, böyle bir ilacınız varsa ev halkı "senin bu yaşta yeşil reçetelik neyin var?" şeklinde bağırabilir.

  zaten şansıma da nervium 2 mg'lığı piyasadan kalkmış, işin yoksa doktora git başka ilaç yazdır! of!
  1 ... birdamlaumut
 6. 6.
  bol zırva içeren başlık.

  yeşil reçeteye esrar yazılmaz, uzman hekim olmak şart değildir yeşil reçete yazmak için ve yeşil reçeteye yazılan ilaçlar her zaman psikiyatrinin alanında değildir.

  yeşil reçete kontrole tabi ilaçlar için kullanılır, yeşil reçeteye tabi bir ilacı eczaneye gidip reçetesiz alamazsınız. bunların kayıtları tutulur ve izlenir. her bir yeşil reçetenin kendine ait seri numarası vardır. 3 nüshadır, bir nüshasını yazan hekim, bir nüshasını ilacı veren eczane saklar, bir nüshası kontrole gider.

  öyle gidip hekime "babamın ilacı, hehühe" diye yazdıramazsınız. hekim ıcığı cıcığına kadar sorgular, belge, rapor, epikriz falan ister, ikna olmazsa yazmaz.

  kırmızısı bundan beterdir.
  4 ... orboris
 7. 7.
  yeşil reçeteli, tıp fakültesinden 1 yıllık raporu olan bir ilaç acaba aile hekimi tarafından yazılabilir mi? işte bana bunu düşündürtmüş reçetedir.

  geçen yıl tıp fakültesine yazdırmaya gittiğimde doktor bana bu ilacınızın raporu var bu nedenle yeşil reçeteli olsa dahi aile hekimize yazdırabilirsiniz demişti. ama emin değilim bilgisi olan bi zahmet... *
  1 ... gecmis zaman olur ki
 8. 8.
  nervium, diazepam
  ... ucan su tospasi
 9. 9.
  (bkz: Rivotril Akineton xanax Ativan EXPiDET)
  ... beyondtherapy
 10. 10.
  sedef hastaları için geçerli olup olmadığı merak edilen reçete. eczacı bu olaydan bahsetti ondan şeyettim şimdi. ben senin tedarikçin olayım falan dedi.

  bi tanıdığım doktor var, yoklasam mı acaba? mesela ayda 3-4 tane psorcutan beta garanti kullanmak lazım. her ay gidip sik gibi muayene olmaktan bıkmış biri için bu reçete uygulanamaz mı?

  bir de her ay farklı doktora denk gelip ilk muayene olunan uzmanınkinden farklı ilaçlar yazılması durumu var ki insanı sinir ediyor.

  mesela psorcutan beta ile normal psorcutan arasında dağlar kadar fark var, adam kalkıyor bana normal psorcutan yazıyor al başına belayı. değiştirtemiyorum da ilacı. yazıldı bi kere diyor. 5 kutuyu götüme mi sokucam şimdi? betasının tanesi 43 lira, 2 tane aldım bugün 96 lira. 2 haftaya bi 96 daha bayılacağım. olacak iş değil.

  bir de merak ediyorum doktorlar yazdıkları ilaçlara göre bir muamele mi görüyor?

  misal neotigason 400 lira, reçeteyle sıfır tl'ye aldım. ısrarla bir daha yazmıyorlar. napıcam satıcam mı amk ilacı? bu psorcutan için de aynı şeyden şüpheleniyorum beta olanı normal olana göre kat kat pahalı. o yüzden sanki yazmak istemiyorlarmış gibime geliyor. ne diyeyim bende para bok gibi, yaz amk mi diyeyim anlamadım ki? tamam madem para bok gibi git reçetesiz al diyecek ama o kadar da bok gibi değil, para var, çok ama çok fazla çok değil.
  ... ortambozan