1. 1.
  ben.

  eskiden bu tarz insanlara sinir olurdum.kendine cok dikkat edenlere.koy g.t une gitsin modunda taksim, besiktas, kadikoy ucgeninde tavsan kani demli caylarimi yudumlardim.maruz kaldigim bir mide problemi ve 3 aylik hastalik sureci sonrasinda ben de alistim bu merete.
  demli cayin tadini unutmam gerekti.baslarda cok acilar cektim , simdi ise seviyorum galiba.lakin bir gun demli cay icersem muhtemelen yine eskiye donerim.
  4 ... humbara
 2. 2.
  arkadaş ortamında arıza yaratan insandır. şimdi, efenim, gidersiniz üniversitenin kantinine, arkadaş, dostluk sıcaklığıyla sizi saran atmosferle daha bir güzel kurulur muhabbet. derken, parasının 3/4'ü ile çay ısmarlayacak bir arkadaş çıkar, herkese çay alıyorum, der.. ki o anda çatlak bir ses çıkar: 'ben çay içmiğoromm' bir şaşkınlıkla sorarsınız, 'ne oldu hasta mısın' diye. telaşlanırsınız, bir anda şimşek hızıyla suçlanma cümleleri geçer aklınızıdan; 'adam/hatun yanımızda rahatsızlanmış, haberimiz yok, ne biçim adamlarız' diye...
  sonra bir ses böler düşüncelerinizi; 'ben siyah çay içmiğorom, yeşil çay içiorom, çok sağlıklı çünkiii'
  güler misin, ağlar mısın, yoksa küfürler mi dizersin içinden...
  2 ... tanrinin siir dedigi
 3. 3.
  "canı bir şeyler içmek istemiştir ve içiyordur. sağlığı da yerinde. eee??" dedirtmesi mümkünse de, dikkat edildiğinde aslında bu işin içinde bir bit yeniği olduğu anlaşılıyor. ilk kelime her şeyi açıklıyor zaten; yeşil. hani şu derin insan. besbelli ki yeşile mesaj gönderiliyor ve sözlük bu işe alet ediliyor. (yeşilin öldüğüne gerçekten inanmış olamazsınız değil mi?)
  1 -2 ... zatiali
 4. 4.
  (bkz: yeşil çay içen saglıklı insan)
  ... love s requiem
 5. 5.
  birkaç kere denedim. sağlığa ne getirir ne götürür tartışılır. yeşil çay bünyeye bi gevşeklik veriyor. yatmadan önce sanki uyku getiriyor. her bünyeye göre de değişiyor olabilir.
  2 ... aribra
 6. 6.
  geleceğe yatırım yapan kişidir. çünkü efendim bu çay antioksidan özüt barındırır ve antiagingden tutunda antikanserojen içeriğiyle birçok derde şifa kaynağıdır. günde bir yada 2 bardak aşmamak kaydıyla içilmesi önerilir.
  1 ... neyseneyaw
 7. 7.
  hergün iki bardak/fincan içtiği taktirde göğüs kanseri olma riskini epey azaltacak kişidir.

  fareler üzerinde yapılan araştırmalar bunu göstermiştir.(ntv haberine göre) tabi yeşil çayın hakiki yeşil çay olması da mühim.
  2 ... trink
 8. 8.
  senelerdir içiyorum hiç bir sağlıklı olma faaliyeti göstermiyor diye düşündüren insan.
  (bkz: ben)
  ... kerevizi patates sanan kiz
 9. 9.
  Düzenli olarak yeşil çay içen insandır.
  ... ultraviyole