1. 1.
  Ciddi manada büyüktür. Fakat yaşilçamın bu insanlara etkisini inkar edip hatta savunacaklar bolca mevcuttur.
  2 -6 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  bende yaşattığı tahribat iki looney tunes çizgi filmi (aynı film aynı bölüm) arasındaki yeşilçam filmi kaynaklı olup,
  sevenlerin bir entrika oyunuyla aralarının açılabileceği, kimsenin gerçeği birbiriyle iletişim kurup açıklayamayacağı, asla mutlu sona ulaşılamayacağı falan yönündeydi.

  tecavüz ve kadınların suçlu bulunup evden falan kovulmaları,
  büyüdüğümde ceylan'a (ona küçükken filmlerini can sıkıntısından izlediğim zamanlarda da karşıkonulmaz bir nefret duyuyordum gerçi) müjde ar'a ileriki uzun yıllardan oluşan dönemlerde duyduğum nefretin sebebidir.

  müjde ar kişisinin topluma hizmeti olduğunu zerre kadar düşünmem mesela ben. düşünsem bulamam yani. o derece illet olurum düşünün siz.
  -2 ... tulippaa
 3. 3.
  100 yıllık türk sinemasının yaptığı tahribat son 16 yılda sanatın içine tükürenlerin tarikat görünümlü suç örgütlerinin yapmasına göz yumduğu tahribatın binde biri bile değildir.
  5 -1 ... strawberry blonde
 4. 4.
  Yeşilçam hayatın gerçeklerini kimi zaman komedi yoluyla kimi zaman dramla çok başarılı anlatmıştır. Hayatta maalesef her zaman sonunda iyiler kazanmıyor, bu gerçekten kaçmaya çalışırken sığındığımız film, dizi, kitap vs. Gibi kurgu hayatlar bu gerçekleri yüzümüze vurduğunda tabi ki afallıyoruz ama yapmamız gereken gerçeklerden kacmak değil onlarla yüzleşmektir. Bu arada yeşilçam filmlerinde hiçbir yönetmen ya da oyuncunun yaşanan o kötü olayları sıradanlaştırma çabasında olduğunu düşünmüyorum aksine bu tür gerçek olaylara bir tepkidir yeşilçamın çoğu filmi.
  ... sage mode
 5. 5.
  benim anlamadığım yeşilçam bir sektör. yani ticari firmalardan oluşmuş bir yer. amaç film seyrettirip karşılığında para kazanmak. hoşuna gitmiyorsa izlemezsin olur biter. yok çoluk çocuğum izliyor dersen izlettirme derim.
  bir de o tahribat neymiş onu yazsaydın sevinirdim. ortaya attığın iddiaya dair bi örnek beklerdim. bu biraz şey gibi olmuş.
  -dünya düzdür.
  +sebep?
  - öyle işte içimden geldi.
  3 ... has mahmut
 6. 6.
  şıhların, sahte şarlatan tarihcilerin, kulampara imamların, hırsızların soysuzların bu ülkeye yaşattığı tahribatı hep yeşilçam yada hababam serisinden öğrendik he..
  11 ... kutsal cezmi
 7. 7.
  Dini kullanan yapıları öven bir cümlem olmadı. Adam o kadar mantıksız ki ben yrşilçam ahlakı bozdu diyorum saçma insan tarikatlar daha çok bozdu diyor??? Ktm li aynasız twitter hesabım gir bak düşüncelerime boş yapmaya gerek yok.
  -2 ... ktm li aynasiz
 8. 8.
  Ben daha 13 yaşımdaykene bir hülya koçyiğit filminde sırf öpüşülerek hamile kalındığını gördüğüm için büyük panik ve hayal kırıklığı yaşadığımı anımsıyorum. Allah yaratırken bunu nasıl düşünmemiş, bir öpüşmekten çocuk olur mu diye günlerce kafa yormuştum. Google amcaya minnet duyun gençler. Biz daha o yaşta çocuğun nasıl yapıldığını bilmiyorduk. Yeşilçam da bizim gibi safları kandırıyordu.
  2 ... thelma
 9. 9.
  dedi ve recep ivedik 6'nın fragmanını izleyip titreyerek boşaldı.
  1 -1 ... munir bey
 10. 10.
  Amcalara güvenmeyen bir nesil.
  -1 ... ekinler bas vermeden