bugün

01.09.2013 tarihinde yapılacak olan 2013 Sonbahar Dönemi Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (YDS) başvuruları 15.07.2013 - 24.07.2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınava esnek bir sistemlke online hazırlanmak isteyenler Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezinin düzenlediği online YDS Kursunu incalerlerse memnun olurlar sanıyorum.

http://www.esogusemyds.com/
sürekli değişen sistemin az da olsa oturması için belli bir süre ilgilenilmeyecek sınavdır. girecek olanlara başarılar.
yarın sabah 09:30 da yapılacak olan sınavdır.
Yarın sabah gene elli lirayı çöpe atıp girmeyenlerin de bulunacağı 150 dakikalık sınav.
Salaklık yapıp başvurduğum sınavdır.gitti güzelim 50 lira..
koya koya 1 eylül e koymaları yüzünden başvurmadığım sınav ki girmek istiyordum, eskiden iki sınav üds ve kpds yapılıyordu ve kpds de kasım ın başında yapılırdı mesela en azından ekimde(hatta eylül sonu falan da olurdu) yapsalardı girme fırsatım olurdu, ki 1 eylülde yapmanın amacı nedir anlamak imkansız eylülde başka gün mü yok yap 15 inde ya da 22 sinde zaten giren kişi 200 bin küsür yeni sistemle okumaları 10 gün sürmüyor artık, ösym acelen ne anlamış değilim.
ösym'nin 50 tl karşılığında kalem, silgi, peçete ve şeker dağıtacağı bir sınav daha.
80 soruluk sınava 150 dk yetmemiştir.

Sınavın bana kattıklarına gelince; 2 kurşun kalem, 1 silgi...
Sabah kimliğimi evde unuttugumu yolda hatirlamam nedeniyle eve dondugum eve geldigimde anahtari da iceride unuttugumu hatirlamam dolayisiyla giremedigim sinav. Ustelik sinava giderken kahveyi de arabaya döktum. Sonucta hem sinav hem de cilingir parasi verdim. Hep osymnin yuzunden bu basima gelenler.aksam sinav giris belgesini okudugumda sinava hicbirsey getirilmeyecek ibaresi bilinc altima oyle islemis olmali ki ne evin anahtari ne de cuzdanimi yanima almisim.oysaki sabah kajvaltimi guzelce yapmis pazar kahvaltisindan sonra gazete niyetine ingilizce makale okumayi ne kadar da cok istiyordum.Olmadi istee bnm kadar osym de sucludur.
çok fena sallayıp bitiş zamanından 15 dakika önce bitirdiğim sınavdır. bazı soruları çok dikkatli okudum, sıkıldım. sonraki bazı soruları sıfır dikkatle okudum, salladım. sanırsam bu yüzden erken bitti. sınav esnasında çok uykum gelmeseydi ve bu uyku hali hareketlerimi yavaşlatmasaydı daha erken bitirirdim belki de. neyse. kısfmet.

ek1: "yds sınavı" gibi korkunç bir anlatım bozukluğu yapmasaymışız keşke.
sınav kol gibiydi demek olmaz şimdi... bahaneleri alalım beyler...

Not: ben hastaydım. Böyle gözlerim karardı sanki... Yoksa varya, biliyorsun!
Bir önceki yds ye göre daha kolay olsa da yine kaliteden yoksun olan ve yine yine yeniden yapamadığım sınav.
bugün yapılmış olmuş bitmiş sınavdır.
yine hüsran yine bize yol göründü.
ilkbaharla kıyaslarsak kolay bir sınavdı.
gunes gozlugumle sinava alinmadigim sinav. 'O gozluklerle ne kopyalar cekiliyor' diyen bir salon baskani da mevcuttu girdigim okulda. Takinca siklari gosteriyor herhalde o gozlukler. bir de, 'otobus karti var mi' diye soruyor polis bey. Afedersin ama, dagin tepesinde, en yakinindan metro gecen bir okula dusmusum. Neyle gelecektim okula, helikopterle mi? Taksi bile yoktu etrafta tuha. Neyse bu arada, sinava girisimi, rahatsiz oldugum icin mumkun mertebe geciktirmeye calisirken merdivenlerde oturmus, annemle gelen gecene bakiyordum. Turbanli Kizin biri ve yaninda bir erkek, merdivenlere dogru yaklastilar. Kizin omzundan beline dogru sarkan ufak bir canta mevcuttu. Kiz o cantayla girdi ve kizi uyarmadilar herhalde ki, iceri o cantayla girdi. Yani uyarsalardi, kiz herhalde cantasini girise birakmak yerine, beraber geldigi adama verirdi degil mi, bilemiyorum neyse, ona izin verdilerse, izin verenlerin gunahi boynuna. Ondan sonra yine basi acik bir kiz ve yaninda bir adam geldi, kiz da ayni ufaklikta bir cantayla iceri girdi, kizi almadilar demek ki, geri dondu yaninda ki adama verdi. Bunlar gozlemledigim sinav olaylari idi. Sinav sorularina gelince, paragraflar zordu, anlasilmiyordu bazilari, ceviri sorularinin ve cumle tamamlama sorularinin da bazilari zor geldi. Zaten kelime yerlestirmelerden bahsetmiyorum, oldum olasi yitik kisim gibi geliyor bana. Neyse, umarim 65-70 alabilirim. Herkes umdugunu bulur insallah...
akılda kalanlar:

diyalog sorusunda biri küresel ısınma palavra diyor, öteki karşı çıkıyordu. haberin yok mu a kuzum bunun bilimsel temeller, kanıtları var cevabı karşısında, hım demek ki daha çok bilgi edinsem iyi olur diyor diğer kişi.
petrol birinci, kahve onu takip ediyor.
refer to
during sleep-for danger
antibiyotikler sayesinde ömürler uzadı.
istanbul'da ilk sayım fetihten iki yıl sonra yapılmıştır.
parasetemolün baş ağrılarını nasıl geçirdiğinin tam olarak bilinmemesi.( precisely)
savaş filmlerinde ilk akla gelen kore vs olmasına rağmen filmlerin usa'da çekiliyor olması.
doğal olarak yağsız süt üreten inekten daha fazla üretmek için bilim adamlarının çalışma yapması.
bilim adamları antartikanın haritasını çıkardı, boyadı.
peynir her diyet listesinde bulunmalı.
cevabın can save olması gereken bir soru vardı.
eager
during / for
revealed / could have been foreseen
is expanding / has earned
bir de tanı konulması sorusu vardı. diagnosed by mı yoksa with mi olacak on dk düşündükten sonra yanlış şıkkı işaretledim. doğrusu with ile olan olacakmış.

http://www.cnnturk.com/20....yayinlamayacak/721445.0/ sınav soruları da açıklanmayacakmış. sana emeğimi gözü kapalı emanet etmişim osym, canın sağ olsun!!!

http://www.osym.gov.tr/be...sym-tarafindan-yapi-.html

Ayrıca tıpçılar için hazırlanmış gibi sorular. osym'nin sayesinde pratisyen olduk!

istediğim puanı alamazsam bahaneler: huzursuz bacak sendromum tuttu. güneş gözlüğü yanımdayken sınava giremeyeceğim için evden gözlüksüz çıktım 20 dk. yürüdüm astiğmatım azdı. sınav salonunun kapısı ve penceresi aynı anda açıktı sürekli kapı, pencere çarptı konsantrem sıfırlandı. kalem kutumu veren gözetmen kutuyu yere düşürdü içindekileri topladı ama sadece mavi şekeri kutuya koydu, diğerleri yerde kaldı ki maviyi sevmiyordum açmadım bile.

edit: B derecesi gelmiş, çok şükür şimdilik yeter.
gelecek hafta olduğunu sanarak kaçırdığım sınavdır. allah kahretsin çok kızdım kendime. verdiğim para da cabası. bir yüksek lisans yapmak isteyen üniversite son sınıf öğrencisi için tek bir şans gelecek ilkbahar dönemini bırakmıştır seçenek olarak.

umarım çok şey kaçırmadım.
Hala amacının ne olduğunu anlayamadığım sınavdır. Son zamanlarda en sıkıldığım sınavdı. Çıktıktan sonra benim bildiğim ingilizceyse bu neydi lan diye tepki verdim.
ÖSYM'de YDS için soru hazırlayan herifler küresel ısınma ve Büyük Buhran dışında pek bir cahiller sanırım.
ösym kırtasiye kutusundaki 1 adet mor meybon şekeri görenlere kutunun üzerinde "bu sınavda ürün yerleştirme bulunmaktadır" ibaresi aratan sınav. geçen dönemdeki sınava göre kolaydı lakin önümüzdeki sınava bakıcaz.
11:20'de salonun yarısının hep birden hurra diye topukladığı sınav olmuştur. ben anlamıyorum arkadaş; aynı durum bahar döneminde de olmuştu ki ben o sınavda zar zor yetiştirdim cevapları. insan gerçekten hayret ediyor. neyine güveniyor bu kadar insan da saat 11:20 olur olmaz kaçmayı kendine hak addediyor. özgüven mi, skerin lan sınavını kafası mı, bu kadar yaptım, nasılsa yeter düşüncesi mi, ne lan bu? sorsan, bunların çoğu bahar dönemi sınavına da girmişlerdir ve bunların da üç beş tanesi hariç hepsi 40 bile alamamıştır. e arkadaş derdiniz ne lan o zaman? sınav başlar başlamaz paragraflardan yardırdım; tam 20 tane soru, ilk önce soruları ve şıkları gözden geçir, sonra paragrafı oku, tekrar sorulara ve şıklara bak, olmadı paragrafı tekrar oku derken saat oldu 10:30. ulan 11:20'ye kaldı 50 dakika. bu kaçanların hepsi paragraf sorularını 15 dakikada mı çözdüler anasını satıyım, ne oldu? hayır ciddi ciddi merak ediyorum bunu. nasıl yapıyorlar? bilen birisi varsa, mesaj kutumu aydınlatsın bir zahmet. mayıstan bu yana ingilizce eğitimi düzelip millet ingilizce uzmanı oldu da benim mi haberim yok lan?

sınava girmeden önce oğlanın birisi tıp fakültesinde okuduğunu sandığım bir kıza aynen şunu söyledi: ben öylesine giriyorum ya. arkadaş herkes mi öylesine giriyor lan? çocuk da az çakal değil ha, sonuçlar açıklanıp da ekranda 25'i görünce bahanesi hazır çakalın.

hepsinde öte saçma sapan sorular ve sınav girişindeki uygulamalar konusunda istikrarını korumaya kararlı olan ösym'yi ayrıca tebrik ettiğim sınavdır.
Bugün saat 17:00 itibariyle açıklanmış sınavdır. Veremeyip yeniden hazırlanacaklara Allah kolaylık versin denir.
sonuçları bugün itibariyle açıklanmış sınav.
130000'den fazla insanin katildigi 80000'den fazla insanin baraji gecemedigi sinav. ayrica ingilizceden ortalamasi 36 olan sinav.