1. 1.
    git gide kendi eksenini kaybeden ve son yıllarda hdpyle kesişen çizgilerinin şimdilerde ise aynı paralelde gittiği, ülkenin kurucu partisinin içinde bulunduğu bu acınası hal biliyorum ki bir çok ulusalcı kardeşimizi derinden yaralıyor.

ancak bu durumu eleştirdiğinizde ise savunma mekanizması hep aynı referans noktası üzerinden yürüyor: ak parti.

evet ychpnin referans noktası ak parti.

örneğin adamlara pkknın siyasal uzantısı hdp ile aynı çizgidesin diyorsun, ak parti habur rezaleti diyorlar...

zaman gazetesi eylemlerinde veya fetönün herhangi bir eyleminde ne işin var diyorsun, fetöyü ak parti büyüttü diyorlar..

atatürk çizgisinden uzaklaştınız parti marjinal sol örgütlerin eline geçti diyorsun, ak parti atatürk çizgisine hiç gelmedi ki diyorlar..

diyorlar da diyorlar yani...

siz kendi siyasetinizi ve politikanızı geçmişinizden aldığınız güç, dinamikler ve miras fikirlerle yönetmek yerine yaptığınız tüm yanlışları, yanlış yaptığını söylediğiniz bir partinin eylemleriyle örttüğünüzü sanıyorsanız bilin ki kıçınız açıkta kalıyor sayın devekuşları..

son olarak da şunu belirmek istiyorum ki kendilerini eleştirdiğim için bana şunu diyecekler;

(bkz: çomar)

çünkü bunu söyledikleri zaman tüm eleştirileri savdıklarını sanıyorlar.. küçükken kendisine küfredenlere ayna diyen çocuklar gibi...
    -1 ... puhu
  2. 2.
    ak parti tabi ki de. her saçmalık ve ihanetlerini ak parti üzerinden aklamaya çalışan iq sorunlu bir güruhla karşı karşıyayız.
    ... bim kamyoncusu